Wulkan Siwelucz wyrzucił kolumnę popiołu o wysokości 10 km

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Aktywność wulkaniczna na Kamczatce nadal pozostaje na poziomach zagrażających bezpieczeństwu ruchu lotniczego. Wulkan Siwelucz znowu wyemitował spore ilości pyłu, którego wysokość sięga 10 kilometrów nad poziomem morza.

 

Pióropusz popiołu wulkanicznego wymieszanego z gazami rozciąga się na południowy wschód od wulkanu. W miejscowości Ust Kamczacki, znajdującej się 47 kilometrów od wulkanu doszło do opadu popiołu. Według doniesień z mediów rosyjskich z nieba prószyło czerwonawym pyłem o rozmiarach do milimetra. Wyczuwalny był również zapach siarki.

 

Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, co do negatywnych skutków wdychania tak zanieczyszczonego powietrza. Sugeruje się im chodzenie w maskach lub oddychanie przez ręczniki. Najlepiej jednak pozostawać w domu za zamkniętymi drzwiami i oknami. Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przypisało Siweluczowi najwyższy, czerwony kod alarmu dla lotnictwa. Wiele z lotów transpacyficznych ma z tego powodu zmienione trasy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj