Wulkan Shindake w Japonii wyrzucił popiół na wysokość ponad 7 km

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Według japońskiej agencji meteorologicznej - National Weather Service - trwa erupcja wulkanu Shindake. Żywioł „obudził się” w południowo - zachodniej części prefektury Kagoshima na wyspie Kutinoerabu.

 

Wulkan wyrzucił dym i popiół na wysokość około siedmiu kilometrów. Cały czas trwają kolejne emisje. Siła wybuchu, który rozpoczął tą fazę erupcji, rozrzuciła duże kamienie w promieniu 600 metrów od stożka.

 

Służby meteorologiczne kraju wydały zakaz zbliżania się do środkowej części wulkanu na na odległość mniejszą niż 2 kilometry ze względu na ryzyko nowych gwałtownych erupcji. Ostatni raz wulkan Shindaki wybuchł na początku stycznia tego roku. Kutinoerabu to mała wyspa wulkaniczna o powierzchni zaledwie 38 kilometrów kwadratowych. Jest ona częścią archipelagu Osumi i słynie z gorących źródeł.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj