Wulkan Puyehue nadal paraliżuje ruch lotniczy w Ameryce Południowej

Kategorie: 

cdn1.lostateminor.com

Chmury popiołu wypływają nadal z wulkanu Puyehue w Chile. Efektem tego są uziemione loty na lotniskach w stolicach Urugwaju i Argentynie. Jest to tym bardziej niedogodnością, że tam głównie odbywa się turniej piłki nożnej Copa America.

 

Wiele lotów krajowych i międzynarodowych było opóźnionych lub odwołanych i obecnie w Buenos Aires. Puyehue powoduje chaos w podróżach lotniczych, ponieważ obudził się do życia w dniu 4 czerwca po raz pierwszy w ciągu pięciu lat i od tego czasu emituje w powietrze ogromne ilości pyłów i popiołów.

 

Loty w Ameryce Południowej - w tym lotniska huby w Montevideo, stolicy Chile, Santiago i południowej Brazylii, zostały ciężko dotknięte, gdy chmury popiołu przetoczyły wokół południowej półkuli docierając nawet do Australii i Nowej Zelandii. Zakłócenia lotów w piątek siały spustoszenie wśród kibiców przybywających do Argentyny na turniej Copa America.

 

W pobliżu Montevideo według urzędników z Carrasco International Airport ponad 20 lotów zostało odwołanych z powodu chmury popiołu. Większość lotów do lub z Buenos Aires, ale i wyjazdy do miejsc takich jak Lima i Porto Alegre w Brazylii również zostały anulowane. Eksperci pogodowi na lotnisku powiedzieli, że loty prawdopodobnie pozostaną uziemione do końca piątku.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj