Wulkan Etna rozpoczął erupcję i wyemitował pióropusz gazów wysoki na 10 km

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wulkan Etna rozpoczął kolejną dużą erupcję. Rozpoczęła się w czwartek, 10 lutego. Z krateru emitowane są fontanny lawy.  Odczuwane są również liczne wstrząsy, które poprzedzaja wyrzuty lawy. 

Etna nie jest zbytnio znana z wytwarzania piroklastycznych przepływów, chociaż są one dość powszechne podczas jej gwałtownych napadowych epizodów. Jednak doszło do nich podczas potężnego paroksyzmu z 10 lutego 2022 r. Z południowo-wschodniego krateru, który przesunął się już o sto metrów, wypływają obecnie trzy strumienie lawy.

Aktywność w południowo-wschodnim kraterze Etny wzrosła wieczorem 10 lutego 2022 r. i jest teraz w pełnej fazie erupcji, z fontannami lawy o wysokości 500-600 m, lawą płynącą na południowy zachód i południowy wschód oraz kolumną popiołu i gazów wulkanicznych sięgającą do wysokości 10 kilometrów.

Loty nad strefą erupcji nie zostały jeszcze zatrzymane, ale prawdopodobieństwo, że tak się stanie, jest bardzo duże.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Pogodi

A co jeśli napisali to

A co jeśli napisali to potomkowie dzisiejszych elit bo to np cykliczny proces na który da się przygotować i ich przodkowie albo sami to wykombinowali albo od kogoś podpatrzyli jak się uchronić i pomyśleli że jak będzie nowa cywilizacja się tworzyć to ciemny lud musi im jakoś służyć a oni będą opływać w luksusy całymi pokoleniami. Wymyślili religie żeby ludzie wiedzieli skod się wzięli i żeby ją umocnić napisali jakieś książki (bo nie tylko biblia ma swoje przepowiednie) w których to opisali Boga w przystępny sposób i na dowód prawdziwości apokalipsy ipt przepowiedni, opisali nadejście kataklizmów bo cyklicznie się sprawdzają jakieś kataklizmy albo coś.(taka teoria). Taka apokalipsę włącza się do kanonu religijnych pism dość późno w sensie w stosunku do nadejścia kataklizmow żeby ludzie co 100 lat nie widzieli tych wszystkich znaków. Nareszcie kiedy zbliżamy się do "resetu" to ta cała apokalipsa zaczyna się sprawdzać. Nawet te głupie szczypki dawali w prawą rękę jakby od tego miało zależeć jej działanie. Znamię besti wszyscy krzyczeli. Pomyslcie ortodoksyjni i nie tylko czy nie jesteśmy  wszyscy oszukiwani od podstawy istnienia Smile sory za błędy ale na tel pisane. A i jak łączysz te cytaty z psalmów i apokalipsy z linkowaniem Na YT Michaela Jacksona czy Rammsteina? Tak w sobie jak to łączysz nie na forum?

Portret użytkownika Q

Tak , najlepiej usiąść

Tak , najlepiej usiąść rozpalić ognisko i poczekać aż wszystko "samo się zrobi" .. Ludzie zmądrzeją (ot tak poprostu ??) a dobry "pan bucek" przyjdzie i wszystkie brudy miotełką pozamiata by ludziom żyło się lepiej i dostatniej ... głupich ani naiwnych nie sieją - sami się rodzą . Kim trzeba być aby wierzyć w przepowiednie , znaki na niebie i proroctwa ? Nawet zwierzęta nie są takie głupie i wiedzą , że nic się samo nie zrobi.

Portret użytkownika Set

Jednak jesteś idiotą. Te

Jednak jesteś idiotą. Te proroctwa spełnia bardzo bogata i skrajna grupa wyznaniowa. Poza tym jesteś głupim polskim tłumokiem, który w nic nie wierzy, np. w to, że można przewidzieć zdarzenia przyszłe. Widzisz świat oczyma i tylko to przetwarzasz biedaku, więc nie wypowiadaj się.

Skomentuj