Wulkan Etna może rozpocząć kolejną erupcję

Kategorie: 

Strombolańska aktywność Etny z 5 lipca 2011. Zdjęcie zrobione przez Dr. Borisa Behncke

Jak podaje portal internetowy BigThink.com w najbliższym czasie warto obserwować działalność najaktywniejszego wulkanu w Europie, Etny. Wszystko wskazuje na to, że wulkan szykuje się do kolejnej już w tym roku erupcji.

 

Kamery internetowe skierowane na wulkan są dostępne 24 godziny na dobę a erupcje Etny słyną ze spektakularności. Aktualnie pojawiają się małe eksplozje a to zwykle oznacza, że większe widowisko jest w drodze.

 

Erupcja będzie zapewne poprzedzona zauważalną aktywnością sejsmiczną, którą można obserwować tutaj. Stanowi to, jak zwykle w przypadku wulkanizmu, swego rodzaju mechanizm ostrzegawczy umożliwiający zorientowanie się kiedy zaczyna się właściwy pokaz sił natury.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Jedynym i niezaprzeczalnym cudem jest Bóg.
Reszta to tylko nasza niewiedza.
Jacenta.

Skomentuj