Wulkan Ebeko na Wyspach Kurylskich wyrzucił kolumnę popiołu

Kategorie: 

Źródło: volcano.si.edu

Wulkan Ebeko znajdujący się na wyspie Paramuszir, wchodzącej w skład Wysp Kurylskich, wyrzucił kolumnę popiołu na wysokość około 5 kilometrów.<--break->

Wysokość chmury wulkanicznej wynosi od 4000 do 5000 metrów. Równocześnie trwa umiarkowana erupcja wulkanu. Eksplozje popiołu w każdej chwili mogą dotrzeć na wysokość 6-7 kilometrów nad poziomem morza.

 

Rozwój wypadków z tą erupcją może mieć wpływ na ruch lotniczy w tej okolicy. Jednak ze względu na jej ciągfle ograniczony charakter, oczekuje się, że ucierpią tylko loty regionalne wykonywane na mniejszych pułapach, czyli wysokościach przelotowych narażonych na oddziaływanie wulkanicznego popiołu.

Źródło: KVERT

Wulkan Ebeko obudził się w 2016 roku i od tego czasu wielokrotnie wypluwał popiół i lawę. Ebeko wznosi się na wysokość  1156 m i znajduje się 7 km na północny zachód od miasta Siewiero-Kurilsk  w Obwodzie Sachalińskim w północnej części pasma górskiego Vernadsky.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj