Wulkan Bromo ponownie sparaliżował pracę lotniska w Jawie Wschodniej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zwiększona aktywność indonezyjskiego wulkanu Bromo zmusiła władze lokalne do zamknięcia lotniska Abdurrahman Saleh w Malang w prowincji Jawa Wschodnia. 11 lipca br. kolumna popiołu osiągnęła wysokość 1200 metrów.

 

 

Pył wulkaniczny może być niebezpieczny dla samolotów. W związku z tym, począwszy od godz. 11.00 czasu lokalnego, zawieszono wszystkie loty.

 

Według Purva Sutopo Nugroho, rzecznika indonezyjskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego, lotnisko będzie zamknięte prawdopodobnie do 09.00 rano do wtorku 12 lipca br.

 

Obecnie trwa erupcja Bromo. Turyści i mieszkańcy nie mogą zbliżyć się do krateru na odległość 1 km. Warto zauważyć, że ten wulkan nie pierwszy raz paraliżuje prace indonezyjskiego portu. W 2010 i w 2011 roku zmagano się z podobnymi problemami.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj