Wulkan Bezimiennyj na Kamczatce wyrzucił słup popiołu na wysokość 15,5 km

Kategorie: 

youtube.com

Na Półwyspie Kamczackim w środę rano wybuchł wulkan Bezimiennyj. Wyrzucił olbrzymi słup popiołu, który osiągnął wysokość 15,5 kilometrów, podaje The Epoch Times.

 

Wybuch nastąpił o 04:45 czasu lokalnego. Pióropusz popiołu, zdaniem ekspertów, wiatr zepchnął na południowy – wschód od wulkanu. Szaro – czarny dym rozprzestrzenił się na obszarze 180 – 200 kilometrów kwadratowych. Bezimiennyj jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. W okresie od 1956 do 2012 roku wybuchał 43 razy. Wulkan znajduje się w centralnej części pasma Kliuczewskoj, na południowy – zachód od wulkanu Kliuczewskoj.


Charakteryzuje się tym, że jest wydłużony w kierunku wierzchołka. Bezimiennyj został dość znacznie zniszczony podczas erupcji w 1956 roku, zwłaszcza jego wschodnia część. Zbocza góry wielokrotnie zalewała lawa. U podnóża wulkanu znajduje się dwanaście „kopuł” w różnym składzie i wieku.

 

Na złamanym szczycie wulkanu znajduje się ogromny krater o wymiarach 1,3 x 2,8 kilometra. Wysokość Bezimiennego przed erupcją w 1956 roku wynosiła 3075 metrów, a od 1976 roku mierzy on 2886 metrów.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika salomon

Jeżeli w ciągu ostatniego

Jeżeli w ciągu ostatniego miesiąca grunt na obszarze 40km2 podniósł się o 10cm, to ja na miejscu mieszkańców tej okolicy pakowałbym się i przemieszczał na południe min 1500km.
Nie ma co się dziwić, że blokują info.

Skomentuj