Wulkan Aso na wyspie Kiusiu „posypał” okolicę popiołem i kamieniami

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/

Wczesnym rankiem w sobotę wulkan Aso, który znajduje się na wyspie Kiusiu w południowo - zachodniej części kraju, przypomniał o sobie. Erupcja o charakterze wybuchowym wystąpiła z taką siłą pierwszy raz od 36 lat, podje NHK.

 

 

Japońskie służby meteorologiczne podniosły poziom zagrożenia z drugiego na trzeci w pięciostopniowej skali. Wezwano ludzi, aby zachowali ostrożność ze względu na zagrożenie związane ze spadającymi kamieniami w strefie dwóch kilometrów od krateru.

 

Przedstawiciele zarządzania kryzysowego informują, że po erupcji najniebezpieczniej było w strefie ok. 1 km od Aso. Popiół wulkaniczny zasypał obszary zurbanizowane i pola uprawne. Pióropusz pyłów i dymu osiągnął pułap 11 tys. metrów. W wyniku zdarzenia nie było ofiar. Wiadomo jednak, że około 1600 gospodarstw domowych w regionie pozostawało bez prądu prze ok. 20 minut.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj