Wulkan Agung na Bali pozostaje aktywny. Ulewy powodują niebezpieczne błotne lawiny!

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/Sutopo_BNPB/status/934983598305812482

Na indonezyjskiej wyspie Bali, gdzie trwa emisja pyłu z wulkanu Agung, ogromne niedogodności i strach przeżywają mieszkańcy okolicznych osiedli. Strefę zagrożenia dla ludności zwiększono do 8 – 10 kilometrów od krateru wulkanu. Przeprowadzana jest ewakuacja mieszkańców - informuje krajowe biuro ds. Likwidacji skutków klęsk żywiołowych w Indonezji (BNPB).

 

Mieszkańcy boją się o swoje domy, a tysiące przybyszów z całego świata jest uwięzionych na wyspie (szacuje się może być ich tam obecnie nawet 60 tys.). W hotelach i na lotniskach panuje chaos. Teiele Talve, dziennikarka z Estonii, która przesyła relacje dla dziennika Postimees, jest zaskoczona, że turyści w zdecydowanej większości nie przejmują się szczególnie erupcją wulkanu. Teele donosi, że w porcie Padang Bai i na wyspach w okolicy Bali ludzie noszą maski.

„Wszystko wokół jest szare. Nasz kierowca powiedział, że lokalni mieszkańcy martwią się, co stanie się z ich domami "- pisze Estonka.

Z powodu wybuchu wulkanu na wyspie Bali zawieszono ruch lotniczy, a tysiące turystów zostało uwięzionych na wyspie. Talve martwi się, że przez najbliższy tydzień nie będzie mogła wrócić do domu. Lokalne władze twierdzą, że pomimo erupcji wulkanu, podróż na Bali jest bezpieczna, z wyjątkiem okolic wulkanu Agung w promieniu 7,5 km.

 

Erupcja indonezyjskiego wulkanu Agung nastąpiła 25 listopada br. o godzinie 18.13 czasu lokalnego. Towarzyszyło jej uwalnianie gęstego dymu i popiołu na wysokość 1500 metrów. Około 25 tys. mieszkańców z okolicznych obszarów zostało ewakuowanych. Ostatnim razem erupcja wulkanu Agung miała miejsce w 1963 roku. Zginęło wówczas prawie 1600 osób.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj