Wszywka alkoholowa Warszawa to najczęściej wybierana metoda wspomagania leczenia alkoholizmu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wszywka alkoholowa jest rodzajem farmakoterapii wspierającej walkę z nałogiem

 

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo poważnym problemem. Alkoholizm został nawet sklasyfikowany oficjalnie jako choroba. Alkohol oraz jego częste spożywanie przy różnych okazjach lub też imprezach jest mocno zakorzenione w kulturze i obyczajowości wielu krajów (w tym również Polski), co sprawia, że istnieje niestety powszechne przyzwolenie społeczne na jego spożywanie nawet w dużych ilościach. Przez to leczenie uzależnienia stanowi ogromne wyzwanie dla cywilizacji, gdyż sam trunek jest najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną. Osoby uzależnione często nie wiedzą jak rozpocząć walkę z nałogiem. Z pomocą przychodzą obecnie rozmaite pomoce, również w postaci leków. Doskonałym wsparciem farmakologicznym w początkowym procesie walki z uzależnieniem od alkoholu jest zastosowanie wszywki alkoholowej Esperal. Wszywka alkoholowa Esperal to rodzaj terapii awersyjnej. Jest to lek, który w swoim składzie ma aktywny składnik Disulfiram, który po połączeniu z alkoholem wywołuje bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale też życiu człowieka. Czym tak naprawdę jest wszywka alkoholowa Esperal i czy warto zdecydować się na jej posiadanie? 

Co to jest wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal (z aktywnym składnikiem leku Disulfiramem) to lek, który blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Oznacza to, że osoba uzależniona od alkoholu, posiadająca w swoim organizmie wszywkę alkoholową Esperal powinna przestrzegać całkowitej abstynencji jeżeli chodzi o spożywanie napojów alkoholowych. Ponieważ właśnie w wyniku tej blokady w organizmie gromadzi się aldehyd octowy, który zwykle przekształcany jest w postać całkowicie niegroźną i nie wywołującą przykrych objawów. Funkcjonowanie aldehydu przypomina zatem dużo bardziej nasilone nieprzyjemne dolegliwości spowodowane przez zatrucie alkoholem, czyli zatrucie alkoholowe (powszechny kac). Warto jednak pamiętać, że w przypadku działania Disulfiramu skutki uboczne są na tyle silne i długo trwają (nawet do 12h), że w konsekwencji mogą one stanowić zagrożenie nie tylko zdrowia osoby uzależnionej, lecz także jej życia.

Skuteczność i czas działania wszywki alkoholowej Esperal

Pacjent otrzymuje powoli uwalnianą dawkę leku Esperal przez okres od kilku do kilkunastu miesięcy. Maksymalny czas działania leku wynosi jeden rok. Indywidualny czas trwania leczenia zależy od stanu zdrowia pacjenta i stosowania się do zaleceń lekarskich. Każdy organizm inaczej reaguje na bodźce. Esperal może wywoływać różne reakcje w organizmie pacjenta.

Działanie odstraszające Esperalu jest bezpośrednio związane z jego skutecznością. Alkoholik, ponieważ zna lub spodziewa się konsekwencji, będzie bał się spożywać substancje odurzające. Esperal jest całkowicie bezpieczny dla osoby trzeźwej. Wchłania się do krwiobiegu bez żadnych skutków ubocznych. Reakcja organizmu zmienia się po podaniu nawet niewielkiej ilości tej substancji. Organizm "zaszytego" uzależnionego po spożyciu doświadcza reakcji disulfiramowej. Może to prowadzić do nasilenia objawów zatrucia alkoholowego, które jest częstym objawem kaca. Disulfiram wpływa na proces trawienia etanolu w wątrobie. W organizmie może wówczas dochodzić do gromadzenia się szkodliwych substancji, w tym aldehydu octowego. Może on powodować różne nieprzyjemne objawy, które "przerażają" alkoholika, jeśli nie jest wydalany z organizmu wystarczająco szybko.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Zawsze przed zabiegiem zaszycia alkoholowego lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu (wśród których najważniejsze to nietrzeźwość pacjenta w dniu zabiegu oraz nadwrażliwość na aktywny składnik leku). Jeżeli wszystko będzie w porządku lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze pacjenta aby wsunąć podskórnie lek z Esperalem. Lek wsuwa się najczęściej w okolice łopatek lub pośladka. Zabieg kończy zaszycie szwami rozpuszczalnymi. Jest on całkowicie bezbolesny ponieważ wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie ma konieczności długiej rekonwalescencji po zabiegu. Właściwie od razu można wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Rana powinna zagoić się maksymalnie w ciągu 7 dni. Jeżeli będzie goić się w sposób nieprawidłowy (np. wycieknie z niej płyn surowiczy) należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg w celu usunięcia wszywki. Może się wtedy okazać, że nasz organizm odrzucił lek i należy wybrać inną metodę leczenia alkoholizmu.

Jakie są skutki uboczne połączenia wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem?

  • silne bóle głowy, nudności i wymioty,
  • zaczerwienie twarzy,
  • nagłe skoki ciśnienia,
  • duszności,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • drgawki.

Dolegliwości uboczne spowodowane połączeniem etanolu z wszywką alkoholową Esperal są na tyle nasilone, że  mogą skutkować zagrożeniem nie tylko zdrowia lecz również życia. Dlatego zalecane jest bezwzględne przestrzeganie abstynencji alkoholowej. 

Kto może się zdecydować na zabieg wszycia Esperalu?

Pacjenci, u których nie występują żadne schorzenia, mogą mieć wszyty Esperal. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem. Podczas tego spotkania pacjent jest informowany o ryzyku i konsekwencjach spożywania alkoholu. Pacjent musi przeczytać i podpisać formularz zgody na zabieg. Zespół wykwalifikowanych chirurgów w https://gabinetchirurgiczny.com/ przeprowadza zabieg w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Pacjenci mogą liczyć na profesjonalną i dyskretną pomoc.

Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego

  • nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram,
  • stan nietrzeźwości w dniu zabiegu (pacjent musi być trzeźwy minimum 24h przed zabiegiem zaszycia alkoholowego),
  • choroby układu krążenia (wykluczane w wywiadzie medycznym),
  • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości),

Czy wszywka alkoholowa Esperal może całkowicie wyleczyć alkoholizm?

Wszywka alkoholowa powinna zawsze być połączona z kompleksową terapią leczenia alkoholizmu, czyli psychoterapią, lub też terapią w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, bądź też spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików. Tylko wtedy efekty mogą być w pełni zadowalające. Zaszycie alkoholowe nie będzie skuteczne, jeśli osoba chora na alkoholizm nie walczy z psychicznymi przyczynami nałogu i nie szuka substytutów spożywania alkoholu. Działanie wszywki alkoholowej Esperal Warszawa jest bardzo indywidualne. Samo zaszycie alkoholowe dla wielu osób jest ogromną motywacją do zmian, ale dla niektórych zabieg implantacji Esperalu to tylko rozwiązanie na jakiś czas. Niektórzy traktują wszywkę jako sposób na chwilową trzeźwość, żeby móc powrócić później do nałogu. Efekt zależy od chęci do walki z nałogiem i zaangażowania osoby uzależnionej od alkoholu. Dlatego ważne jest aby alkoholika nie zmuszać do zaszycia, to musi być w 100% jego samodzielna decyzja. Tylko wtedy szanse na sukces są wyraźnie zwiększone. A terapia awersyjna skuteczna. 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Gazior

Kolejny super artykuł admina.

Kolejny super artykuł admina. Nawet nie wie, że Esperalu już od dawna się nie wszywa, są inne leki. Najgorszym syfem był artykuł o pamięci węchowej i bezczelna kryptoreklama wód toaletowych znanych marek. Szkoda, że o zapachu onuc nie napisał.

Portret użytkownika wszywa

Są też inne środki

Są też inne środki farmakologiczne obok esperalu (niektore kurewsko drogie, inne branie doustnie bez potrzeby "zaszywania sie na rok"). Osobiscie mialem wszyty esperal (to jest kilka [8-10 w zaleznosci od wagi] tabletek wszywanych w posladek lub pod lopatke), po ok 3-4 miesiacach jednak pojawila sie rana a tabletki po prostu wypadly spod skóry podczas kąpieli. Na terapii leczenia uzaleznien tez bylem i szczerze jest to raczej dla jakiejs czesci spoleczenstwa, czesc to po prostu zleje (spotkalem tam ludzi dla ktorych to byla np. 5-ta terapia, ludzi mlodych ok 30-tki), czesc sie przestraszy itd. mnie osoboscie to bardzo duzo nauczylo, pol roku nie pilem nic, obecnie od 2 lat pije mniej wiecej tyle co przecietny czlowiek (czyt. kilkadziesiat razy mniej i o wiele rzadziej niz jak bylem w ciagach) z ta roznica ze niepozwalam sobie na picie 2-3 dni pod rzad nawet na wyjazdach bo wiem, ze to duze ryzyko w moim przypadku. Co do samego alkoholizmu to jako alkohoilk (z papierami) moge zgodzic sie, ze to nie choroba tylko wolna wola ale do czasu.. jak jest sie w ciągu alkoholowym (tzw. cugu) pijac codziennie spore dawki alkoholu (bedac praktycznie caly czas pod wplywem) czlowiek juz nie jest soba, oprocz uzaleznienia psychicznego pojawia sie tez wtedy uzaleznienie fizyczne w konsekwencji ktorego mozna nawet umrzec (dlatego nawet nie-alkoholikom ale zwyklym ludziom po mocnym melanzu zalecam lekkiego klina/zejscie, zeby tylko nie przebookowac kaca). Meetingi AA to tez raczej dla sredniointeligentnych ludzi lub bardzo slabych psychicznie, ogolem ludzie tam zachowuja sie jak w sekcie (warto zapoznac sie z historia zalozycieli takich grup), osoba wierzaca na pierwszy rzut oka zobaczy ze ich "modlity na umocnienie"  sa niczym innym jak herezja. Wracajac jednak do esperalu, w artykule warto byloby dodac ze nad samym esperalem sa liczne badania dot. jego pozytywnego wplywu na leczenie nowotworow. 

Portret użytkownika wszywa

Są też inne środki

Są też inne środki farmakologiczne obok esperalu (niektore kurewsko drogie, inne branie doustnie bez potrzeby "zaszywania sie na rok"). Osobiscie mialem wszyty esperal (to jest kilka [8-10 w zaleznosci od wagi] tabletek wszywanych w posladek lub pod lopatke), po ok 3-4 miesiacach jednak pojawila sie rana a tabletki po prostu wypadly spod skóry podczas kąpieli. Na terapii leczenia uzaleznien tez bylem i szczerze jest to raczej dla jakiejs czesci spoleczenstwa, czesc to po prostu zleje (spotkalem tam ludzi dla ktorych to byla np. 5-ta terapia, ludzi mlodych ok 30-tki), czesc sie przestraszy itd. mnie osoboscie to bardzo duzo nauczylo, pol roku nie pilem nic, obecnie od 2 lat pije mniej wiecej tyle co przecietny czlowiek (czyt. kilkadziesiat razy mniej i o wiele rzadziej niz jak bylem w ciagach) z ta roznica ze niepozwalam sobie na picie 2-3 dni pod rzad nawet na wyjazdach bo wiem, ze to duze ryzyko w moim przypadku. Co do samego alkoholizmu to jako alkohoilk (z papierami) moge zgodzic sie, ze to nie choroba tylko wolna wola ale do czasu.. jak jest sie w ciągu alkoholowym (tzw. cugu) pijac codziennie spore dawki alkoholu (bedac praktycznie caly czas pod wplywem) czlowiek juz nie jest soba, oprocz uzaleznienia psychicznego pojawia sie tez wtedy uzaleznienie fizyczne w konsekwencji ktorego mozna nawet umrzec (dlatego nawet nie-alkoholikom ale zwyklym ludziom po mocnym melanzu zalecam lekkiego klina/zejscie, zeby tylko nie przebookowac kaca). Meetingi AA to tez raczej dla sredniointeligentnych ludzi lub bardzo slabych psychicznie, ogolem ludzie tam zachowuja sie jak w sekcie (warto zapoznac sie z historia zalozycieli takich grup), osoba wierzaca na pierwszy rzut oka zobaczy ze ich "modlity na umocnienie"  sa niczym innym jak herezja. Wracajac jednak do esperalu, w artykule warto byloby dodac ze nad samym esperalem sa liczne badania dot. jego pozytywnego wplywu na leczenie nowotworow. 

Portret użytkownika ArturK

Najgorsze możliwe rozwiąznie

Najgorsze możliwe rozwiąznie to AA i opowieści, że alkoholizm jest nieuleczalny - jest to chamskie programowanie do tego całkowicie niezgodne z prawdą. Jak się zrobi tak z dwultenią kurację kudzu to wszystkie procesy metaboliczne wracają do normy i się jest 100% zdrowym. Oczywiście esperalem czy zastrzykami ( nie wiem co to jest dokładnie, ale u nas lekarz daje takie ) można się wspomóc.

Psychika jest ważna, dlatego, że alkohol smakuje ludziom z tzw. "zablokowanymi emocjami", on upośledza zmysły i oni wówczas czują pewną poprawę samopoczucia ( nie piją żeby upośledzać motorykę czy intelekt ale, żeby nie odczuwać zblokowanych emocji ). Takie emocje trzeba usunąć, ale do tego są proste, praktycznie mechaniczne metody typy EFT itd. Nie ma to nic wspólnego z programowaniem się, że jest się alkoholikiem na całe życie i zmuszaniem się do żenujących wywnętrznień publicznych, które tylko blokują kolejne emocje. Całe to AA i te ich pięć kroków to ślepa uliczka i ściema. Oczywiście, ci co pożerają budżety w ogromnych ilościach i żyją z tego tzw. "leczenia", będą sprzedawali swoje śpiewki, ale to tylko oszuści, który znaleźli taki a nie inny sposób na życie kosztem trzymania biednych ludzi w nałogu.

Portret użytkownika RKL

Witam ! zaszyciu

Witam ! zaszyciu

Esperalu to już dawno nie ma ,inaczej się to nazywa.

Znam kilka osób po zaszyciu, które zaraz po tym poszły na  wodę ognistą sprawdzić czy to działa....

Sam dwa razy byłem ,sporo kasy i efekt mizerny , ale zmiany typu( prawie )palpitacja serca tak .

Nikt mnie nie zmuszał ,sam poszedłem ale u lekarza naczyniowego byli męszczyźni z żonami ,kolegami , rodziną.

W pewnych momentach się dorasta , że życie przelatuje przez palce .

Polecam program HALT .link poniżej .NIe być głogny ,zły,samotny,zmęczony(tłumaczenie z angielskiego )

 

 

https://www.alkoholizm.org.pl/jak-utrzymac-sie-w-trzezwosci-program-halt/

Portret użytkownika RKL

Witam ! zaszyciu

Witam ! zaszyciu

Esperalu to już dawno nie ma ,inaczej się to nazywa.

Znam kilka osób po zaszyciu, które zaraz po tym poszły na  wodę ognistą sprawdzić czy to działa....

Sam dwa razy byłem ,sporo kasy i efekt mizerny , ale zmiany typu( prawie )palpitacja serca tak .

Nikt mnie nie zmuszał ,sam poszedłem ale u lekarza naczyniowego byli męszczyźni z żonami ,kolegami , rodziną.

W pewnych momentach się dorasta , że życie przelatuje przez palce .

Polecam program HALT .link poniżej .NIe być głogny ,zły,samotny,zmęczony(tłumaczenie z angielskiego )

 

 

https://www.alkoholizm.org.pl/jak-utrzymac-sie-w-trzezwosci-program-halt/

Portret użytkownika ​euklides

Przydała by się wszywka po

Przydała by się wszywka po której złodziej odczuwałby ból. Należy wszyć takie wszywski wszystkim alkoholikom z ul. Wiejskiej w Warszawie razem z wszywką antyalkoholową. Przywileje złodziei zwanych posłami

Przywileje posłów:

1. Sute pensje

8016 zł pensji brutto

2505 zł nieopodatkowanej diety

631 zł zaplanowanej podwyżki brutto

2. Darmowe bilety

Pociągami i autobusami posłowie podróżują za 0 zł

3. Samolot za friko

Loty krajowe są dla posłów za darmo. Wystarczy, że pomachają legitymacją

4. Bezpłatne hotele

7600 zł - taki roczny limit ma do wykorzystania poseł na noclegi w hotelach

5. Mieszkanie za darmo

2200 zł dostaje na wynajęcie mieszkania w Warszawie

6. Podróże taksówkami

Rekordzista wydał na to 74 tys. zł w trzy lata

7. Kilometrówki

Posłowie dostają grube pieniądze na podróże prywatnym samochodem. To 35 tys. zł rocznie.

8. Najnowszy tablet

Nowinki technologiczne każdy z posłów dostaje za darmo. Tablety kupuje im Kancelaria Sejmu z pieniędzy podatników

9. Zagraniczne wojaże

Liczne delegacje zagraniczne też nic nie kosztują posłów. Za wyjazdy płaci strona zapraszająca lub Sejm

 

Portret użytkownika Maras

Nie zgodzę się ze terapia czy

Nie zgodzę się ze terapia czy wszywka jest skuteczna.ja piłem wiele lat.Nom stop detoksu w szpitalu wiele terapii.nic nie dawało.upadłem na dno.bezdomność .świerzb.wszy.denaturat naokroglo.uratowała mnie siostra.teraz pracuje.mam mieszkanie .wygody.i mogę wypić raz na jakiś czas.nie mam żadnych ciągów i głodow alkoholowych.poukładałem sam sobie w głowie.żadne mityngi ani terapie.wszywki.trzeba samemu zrozumieć i tyle.

Portret użytkownika Q

Ktoś kto jest na coś chory

Ktoś kto jest na coś chory sam szuka możliwości wyleczenia się . PIJAK nie jest osobą "chorą" - pije bo chce i lubi .Nie można nikogo zmusić do leczenia się z nałogu ale można takiego osobnika pozbawić prawa głosu w wyborach i referendach oraz wykonywania zawodów zaufania społecznego. ..Jesteś pijakiem to sobię bądź ale pogódź się z ograniczeniem swoich praw ... Gdy ktoś sam rujnuje swoje zdrowie - pijąc nałogowo - powinien być też pozbawiony prawa do szczególnej opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy. Człowiek ograniczający (alkoholem lub narkotykami) swoje zdolności psycho-motoryczne nie jest osobą pełnowartościową , bo odurza swój mózg a więc nie może być traktowany na równi z pozostałymi ludźmi. 

Portret użytkownika euklide⁣s

Przede wszystkim znam ludzi,

Przede wszystkim znam ludzi, którzy mają problemy z alkoholem, ale poza tym są wartościowymi jednostami wnoszącymi wartość do społeczeństwa. Dzbanek natomiast przez całe życie nie skalał się uczciwą pracą i  nic pozytywnego nie wniósł, ale za to bardzo chce urządzać świat innym, oceniać, wykluczać... klasyczny psychopata, który mógłby zostać politykiem gdyby nie miał tak ostrej konkurencji.

Portret użytkownika Q

Masz prawo do własnej opinii

Masz prawo do własnej opinii nawet jeśli jest ona głupia - dlatego Ci wybaczam. I jeszcze jedno ... ciesz się że nie "zachorowałeś" na alkoholizm .. uważaj jednak bo możesz "zachorować" na pederastię ... 

Kurde "chorobą niezawinioną" ??!!  A co może ja pijakom w mordę wódkę lałem co ? Puknij się a mocno.

Strony

Skomentuj