Wszystko, co nas otacza, w tym my sami - to w 99,999999% pusta przestrzeń

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszelkie obiekty we Wszechświecie składają się z atomów. Te z kolei składają się z jądra, neutronów i elektronów. Pomiędzy jądrem, a elektronami jest jednak wielka pustka. Z naukowego punktu widzenia, każdy z nas prawie w całości nie istnieje.

Zgodnie z nauką, atom składa się głównie z pustej przestrzeni, która otacza rdzeń. Jądro atomu jest 100 tysięcy razy mniejsze niż atom, w którym się ono znajduje. Wszystko inne jest wykonane z… niczego. 99,9999999% ciała ludzkiego to dosłownie pustka. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że człowiek w zasadzie nie istnieje, jest po prostu zbiorem pustych atomów.

Dlaczego więc wszystkie obiekty znajdujące się wokół, wydają się być takie rzeczywiste? Ponieważ pustka tak naprawdę nie jest pusta. Składa się ona bowiem z pól kwantowych i niewidzialnych dla nas funkcji falowych.

Ludzkie społeczeństwo we wszystkich jego aspektach opiera się na wierze w jakąś formę „solidności” tego świata. Prawie wszystko tłumaczymy za pomocą podejrzeń o istnienie jakichś oddziaływań fizycznych, które implikują to kim jesteśmy i gdzie żyjemy. Jeśli jednak nasze jestestwo i percepcja zależą od mechanizmów, których nie da się dokładnie zarejestrować i które być może w ogóle nie istnieją w formie materialnej, to może warto by zmienić paradygmaty usilnie próbujące wkomponować nas w przestrzeń uwarunkowaną wyłącznie prawami fizyki, które może i są „solidne”, ale właśnie przez swoją „solidność” czynią ogromną ilość rzeczy w ramach tego świata niemożliwymi.

W buddyzmie huayan funkcjonuje pogląd, że to pustka jest najważniejszym składnikiem rzeczywistości, gdyż to dzięki niej mogą manifestować się wszystkie zjawiska składające się na Wszechświat. Jest ona wiecznym potencjałem, posiadającym wystarczająco wiele miejsca, by zaistniały wszelkie rzeczy, również te, „które nie śniły się filozofom”.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

...99,999999% pusta

...99,999999% pusta przestrzeń. Ależ ciekawa ciekawostka z tym, że i co z tego ?  No i dlaczego głową muru nie przebijesz skoro wszędzie taka pustka? Być może to da się upchnąć bardziej? A czy to nie będzie potem tak, że zmienimy właściwości wszechświata przy okazji razem z nami? Z drugiej strony skoro jest taka "pustka" to widocznie tak ma być i ani trochę inaczej?

Portret użytkownika vv vv

..nie ma nic głubszego u tej

..nie ma nic głubszego u tej wspólczesnej cywilizacji, już dyć mocno ślepej, dyć mocno głuchej i dyć mocno nieczułej,.. co prawda takie demony jak platon, pitagoras i budda już u samego, jej napowrót odrodzenia, odcisnęli swe diabelskie piętno i  wdrukowali, wprogramowali w umysły pustkę oraz nie tylko kabalistyczne odloty od realności,.. jednak niewiele to usprawiedliwia tych którzy od przeszło 5000 tysięcy lat nie potrafili i nadal nie potrafią nie tylko wyjść, przekroczyć, ale nawet wychylić się poza te wredne wydruki, zaprogramowania, zaczarowania.. choć wielu próbowało ale i oni ulegli inercji mas oduczonych od samodzielnego, postrzegania i pojmowania...a gdzieżby,.. lepiej stadem i w stadzie biec, ..choćby do przepaści..zawsze bedzie na kogo zwalić,.. to nie ja to stado,.. to przewodnicy stada...

.. w naszej rzeczywistości nic nie jest puste i nie ma w niej nic pustego,.. jest ona nie tylko mocno wypełniona ale tyż mocno realna.. w odróżnieniu od nierealnych zmyślnych, wymyślnych, umyślnych czy umysłowych światów, stosujących się do kabalistycznych liczanek,..tak pełna i realna,  że każdy, mimo zaprogramowanej  własnej ślepoty, głuchoty i bezczułości dyć mocno ją i jej moce odczuwa..i to nie tylko na wąsnych czterech literach..

 

Portret użytkownika Felipesku

To, ze czegos nie widac nie

To, ze czegos nie widac nie oznacza, ze tego nie ma... kiedys tez nie znano fal radiowych co nie oznacza ze ich nie bylo... za lat iles naukowcy dkryja gdzie sie podziala czarna materia i okaze sie cze atom wcale nie jeat taki pusty.... ehh te waze chlopskie podejscie...

Portret użytkownika mojżesz

wszystko zbudowane jest ze

wszystko zbudowane jest ze swiatla z kwantow energii - czym jest swiatlo..widzimy tylko czesc spektrum swiatla nie widzimy 90  % fal..wszystko jest zludzeniem tylko przywiazujemy do tego swoje ego..wyzwolenie istnieje swiat duchowy jest w nas jako naturalna doskonalosc...no ale na planie materialnym ta walka rozegra sie w izrahell pod armagedonem..

Portret użytkownika vv vv

.. a nie przyszło ci na myśl,

.. a nie przyszło ci na myśl,.. ze to ty z własnej nie przymuszonej woli podpuszczony i podkuszony,... zapewne w swej pogoni za jakimiścimi  kolorowymi błyskotkami,  wymyślnymi  światami i przemyślnymi przejawami,  sam z siebie ograniczyłeś swoje postrzeganie: widzenie, słyszenie, czucie do tego wąskiego postrzeganego przez większość spektrum mocno wybiórczego i mocno ograniczonego,..i sam z się, z własnej woli stałeś się tylko wąskim wyspecjalizowanym narządziłem cwaniaków których podpuszczeniom i podkuszeniom uległeś..

Strony

Skomentuj