Wszyscy obywatele Francji są teraz dawcami organów, dopóki nie złożą swojej odmowy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W związku ze znaczącą zmianą w prawie, każdy obywatel Francji został automatycznie uznany jako dawca organów. Francuzi, którzy nie chcą zostać dawcami, muszą zapisać się do rejestru, zawierającego listę osób, które zrezygnowały z uczestnictwa w tej inicjatywie.

 

 

Nowe przepisy, które weszły w życie 1 stycznia, zrównują politykę Francji z innymi europejskimi krajami, takimi jak Hiszpania czy Austria, gdzie także obowiązuje zasada domniemanej zgody, polegająca na tym, że każdy po śmierci może zostać dawcą, jeśli wcześniej nie żłoży stosownej odmowy.

 

W przypadku Francji, niechętnie nastawieni do tego pomysłu, ludzie muszą zapisać się do specjalnie utworzonego Narodowego Rejestru Odmowy, aby mieć pewność, że ich organy nie zostaną pośmiertnie wykorzystane przez innych. Według The Guardian, już 150 tysięcy osób wpisało swoje nazwisko do rejestru.

 

Jeśli wpisanie się do rejestru nie jest możliwe, obywatele mogą także napisać odmowę i zostawić ją u swojego krewnego, bądź złożyć ustne oświadczenie w obecności członka rodziny, który później będzie musiał zaświadczyć przed zespołem lekarzy, że taka była wola zmarłej osoby.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Chociaż by z tranfuzją krwi,

Chociaż by z tranfuzją krwi, zmienia się np apetyt na mięso, jak moja znajoma.Nie znosiła kiełbasy i innych wyrobów mięsnych, to teraz wcina jak szalona, po transfuzji.Ludziom zmienia sie kolor włosów, oczu, nie które cechy charakteru.A co dopiero po przeszczepie.Pamięć komórkowa, została udowodniona.Czy jesteśmy tylko zlepkiem danych, zaprogramowanych w naszym DNA? Jeżeli tak, to nie ma nagrody i kary na tamtym świecie.Bo o tym jacy jesteśmy decyduję programista a nie my.

kolo21

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Tu można podpisać nie zgodę

Tu można podpisać nie zgodę na wykorzystanie własnych organów w przypadku własnej śmierci ? pół śmierci ? przypadku fatalnego ? w przypadku nie wiadomo czego haha ? W przypadku gdy jakaś hiena będzie miała dużo forsy, a ty będziesz leżał w szpitalu na byle gówno, ale będzie się zgadzała grupa krwi dobry wiek i twój organ zdrowy dla potrzebującego bogacza, a lekarz okaże się chapaczem lecącym po trupach ? (dalej wedle wyobraźni)
Oddawać można jedynie własnym dzieciom i nikomu więcej...

http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

Aleksander Jabłonowski ze 2 miesiące temu o tym mówił...

Portret użytkownika Medium

Tak, dokładnie! Najpewniej

Tak, dokładnie! Najpewniej dlatego ludzi zmarłych nie chowa się od razu, lecz zwyczajowo na trzeci dzień po śmierci. Oczywiście dzisiejsze sposoby przechowania ciała w obniżonej temperaturze do czasu pogrzebu prawdopodobnie obniża szanse na powrót do życia. Nie ma to jak stare wiejskie zwyczaje. One są najbardziej ludzkie.

Strony

Skomentuj