Wszechobecny pył gwiezdny zawiera kluczową dla powstania życia wodę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory w trakcie swoich badań odkryli, że znajdujący się w przestrzeni kosmicznej pył gwiezdny zawiera cząsteczki wody. W ten sposób można dojść do wniosku, że życie na innych planetach jest powszechniejsze niż dotychczas uważano.

 
Zespół badaczy przebadał pył znajdujący się w ziemskiej stratosferze, którego średnica wynosi od 5 do 25 mikrometrów. Odkrycie wody było dla nich sporym zaskoczeniem. Skoro pył gwiezdny zawierający wodę znajduje się dosłownie wszędzie, oznacza to więc, że życie jest powszechnym zjawiskiem we Wszechświecie.
 
Pył gwiezdny w większości składa się z krzemianów, które zawierają tlen. Podróżując przez przestrzeń kosmiczną trafia on na wiatr słoneczny, niosący ze sobą wysokoenergetyczne jony wodoru. Podczas zderzenia, wodór łączy się z tlenem zawartym w pyle tworząc cząsteczki wody.
 
Naukowcy uważają, że woda mogła zostać przyniesiona na Ziemię właśnie dzięki pyłowi, jednak trudno jest stwierdzić w jaki sposób mogła ona przybrać postać oceanów. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że powstanie tak wielkich ilości wody na naszej planecie było możliwe poprzez upadek "mokrych asteroid" lub komet.
 
Oprócz wody, pył gwiezdny zawiera również węgiel a są to dwa podstawowe składniki dla powstania życia. Można więc dojść do wniosku, że życie jest obecne w wielu innych systemach słonecznych we Wszechświecie. Jest to już kolejny dowód na to, że  życie może istnieć na innych planetach.
 
 
Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Nasrudin

Najlepszy dowód na to, że

Najlepszy dowód na to, że obcy istnieją to ten, że się z nami nie kontaktują. Jesteśmy gatunkiem, który niszczy środowisko, od którego zależy. W dodatku większość jest tak ślepa, że uważa, iż oni wcale nie mają negatywnego wpływu, tylko to Żydzi, masoni czy inne jaszczuroludy. Bzdura! Każdy, kto korzysta z internetu i komputera ma negatywny wpływ na środowisko.
W dodatku większość ludzi nie ma oporu np. przed zjadaniem innych gatunków, czy też wykorzystywaniem ich do testów i to tak bezczelnych, jak testowanie kosmetyków. Jak inny gatunek obcych miałby skontaktować się z nami, skoro jesteśmy w większości takimi szowinistami gatunkowymi? Prędzej zostaniemy uznani za zagrożenie i wyeliminowani.
Jeżeli jakaś rasa obcych jest na tyle inteligentna, by dolecieć do innej gwiazdy, np. do nas, to pewnie jest też na tyle inteligentna, by się z nami nie kontaktować.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bardzo logiczne

Bardzo logiczne uzasadnienie..  najlepszym dowodem na istnienie slonia z rogami jest to, że nam się nie pokazuje....
Ej chłopaki... To, że się z nami nie kontaktują to dlatego, że jesteśmy dla nich wyłącznie bydłem hodowlanym.. Oni sobie po prostu są  jeszcze przed tym jak pokazał się człowiek i są właścicielami planety Ziemia.

Portret użytkownika januszek

 Sama woda i węgiel nie

 Sama woda i węgiel nie wystarcza do powstania życia tak jak np.sam krzem i miedz nie wystarczą do samoistnego powstania komputera.Potrzeba czegoś więcej.Ciągle nie wiadomo czego ?.To jedno z wyzwań współczesnej nauki.

Portret użytkownika Ja

Dokładnie, a co niektórzy

Dokładnie, a co niektórzy zapominają że w kosmosie jest mnóstwo zabójczego promieniowania dla żywych organizmów więc już sam transport "życia" jest nie możliwy na jakichś kometach czy odłamkach skalnych itp. ;]
 
P.S. Współczesna nauka nigdy nie odpowie na to i inne pytania gdyż bazuje na ograniczeniach jakie wykorzystują urzadzenia i ludzie zajmujący się tą i inną problematyką "na szczęście pojawiają się i tacy naukowcy co zaprzęgają 6 zmysł ;] czyli ITUICJĘ - ale nie każdy ją posiada ;]" a bazującymi na 5 zmysłach "powonienie/węch, słuch, smak, wzrok, dotyk".

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj