Wstrząsy o sile 3,8 stopni w skali Richtera w pobliżu Katli

Kategorie: 

Instytut Wulkanologii Islandii

Według informacji, jakie podało Islandzkie Biuro Meteorologiczne, w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 2:02 na lodowcu Myrdalsjökull, w pobliżu wulkanu Katla wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 3,8 stopni w skali Richtera.

 

 

W ciągu następnych 25 minut miało miejsce kolejnych 15 wstrząsów wtórnych. Badacze z Islandzkiego Biura Meteorologicznego, którzy przelecieli wczoraj helikopterem nad rejonem wstrząsów, są zgodni co do tego, że powstała ponad tydzień temu kaldera pogłębia się. Obszar ten jest stale monitorowany.


Również w piątek o godzinie 21:30 sejsmogramy zarejestrowały trzęsienie ziemi o sile 3,0 w skali Richtera, które miało miejsce dokładnie 6,1 kilometra na wschód od wzniesienia Godabunga, góry która sąsiaduje w okolicy wulkanu Katla. Po przeanalizowaniu danych ze sejsmogramów Islandzkie Biuro Meteorologiczne doszło do wniosku, że wstrząs był niewielki i nie ma żadnych oznak świadczących o niebezpieczeństwie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Skomentuj