Wstrząsy o magnitudzie powyżej 7 w okolicy elektrownii Fukushima Daiichi

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011njfm

Władze japońskie odwołały ostrzeżenie przed falami tsunami dla północno wschodniego wybrzeża wyspy Honsiu, po ok. 2 godzinach od trzęsienia ziemi o sile 7 st. w skali Richtera, które nawiedziło ten rejon.

 

Wstrząsy nie spowodowały ofiar w ludziach ani strat materialnych. Fala tsunami, która dotarła do wybrzeża miała jedynie 10 cm wysokości.  Ewakuowano część pracowników elektrowni atomowej Fukushima Daiichi, poważnie uszkodzonej podczas trzęsienia ziemi z 11 marca.

 

Operator elektrowni, firma TEPCO, poinformowała, że nie wykryto jakichkolwiek dalszych uszkodzeń elektrowni, w której wciąż trwają prace przy naprawie uszkodzonego systemu chłodzenia reaktorów.

 

Rejon północno wschodniego wybrzeża Japonii został poważnie zniszczony podczas katastrofalnego trzęsienia ziemi z 11 marca. Fale tsunami osiągnęły wówczas wysokość 14 metrów. Ok. 23 tys. osób poniosło wówczas śmierć lub zaginęło.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alvaro

Nie chcieli wysadzać, nie

Nie chcieli wysadzać, nie chcieli na początku nawet wody morskiej lać do schładzania, bo nieodwracalnie niszczy ona podzespoły reaktora. Sami przyznali, że woda morska będzie ostatecznością. Chodziło o pieniądze i nic więcej. Reaktor by się popsuł, a to miliardy dolarów Smile Szczegól, że po eksplozji została kupa gruzu i nic już nie zostało do uszkodzenia (oczywiście z infrasatruktury).

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Tylko urywek mojego wiersza

Tylko urywek mojego wiersza T-Raptor o Fukushimie,  nie chce zanudzac, ale to na temat.
(...)
 
Nikt jeszcze nie wiedział, że Maszyna Diabelska owa,Co niczym inym, jak tylko Atomowa Maszyna Parowa,Wyjąc jak najstraszniejszy i najmocniejszy T-Raptor,Wyrzuci z hukiem w powietrze, pierwszy swój reaktor.Śmierć to wyruszyła w daleką drogę, ona niewidzialna.Oblatuje świat calusieńki, caluśki – ona i niesłyszalna.Dostanie się w każdy zakątek, gdzie tylko nie zechce,Nie pomoże niczyje też zawołanie: Ja tego tu nie chcę!Istota to Ludzka, w swoim za dużym dla niej garniturze,Myśląc tylko o sobie, zadała śmiertelny cios Naturze.I jak to już kiedyś bywało, w innej pradawnej cywilizacji,Koniec nastąpi niechybny, szalonej tej atomowej nacji. (...)

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika pies

niestety  oddaje cala prawde

niestety  oddaje cala prawde co nas czeka ,ale ja dalej sie upieram ze atomowka by załatwila problem w dniu wybuchu 1 reaktora  ,bylo by tylko miejscowe skazenie a nie calej przyrody na setki lat i wody zasłuzyli na to ,po co budowali nad woda w terenie czestych trzesien.

Portret użytkownika NEDDON

To jest niestety niemozliwe,

To jest niestety niemozliwe, pomimo ze zawsze pisze, ze WSZYSTKO jest mozliwe. Mozliwe jest na arenie wyzszej wibracji. Jest to tak zwane OCZYSZCZANIE. Jestem pewien ze bedziemy w stanie oczyscic niszczycielskie promieniowanie , ENERGIA ktorej jeszcze nie znamy.
Gdzies to juz czytalem...
Wiem ze ktos juz nad Tym pracuje.
 
Pozdrawiam Smile

jestem NIKT

Portret użytkownika Kruczysko

Na ówczesne lata był to jeden

Na ówczesne lata był to jeden z nielicznych znanych im sposobów na szybkie opanowanie sytuacji. Górnicy podkopali sie pod reaktor chcąc stworzyć miejsce na beton jako podstawę do zalania pózniej reaktora ciekłym azotem. Misja była samobujcza ale opanowano reaktor w kilka dni. Potem Czapa i tak stoi do dziś. To co jest pod nim jest zagadką dla wszystkich Atomistyków. Teoretycznie Corium mogło juz dawno spłynąć sobie głęboko pod skorupę ziemi a Reaktor mógł zostać jedynie wydmuszką.
Zastanawia tylko dlaczego w Fokushimie nie wpadli na ten genialny pomysł, który mi nie znającemu sie na tym wpadł czytając artykuły aby zalać holerstwo ciekłym azotem. Im szybciej by to zronili tym szybciej było by po sprawie a teraz nie wiadomo nawet co tam sie tak naprawde dzieje.... Skoro nic nam nie mówią to znaczy, że jest źle, bardzo źle...

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika devoratus

Nie da się tego

Nie da się tego "wysadzić".
Rdzeń i otaczające go materiały stapiają się tworząc "corium", rodzaj "radioaktywnej lawy", nie do opanowania przez lata. Corium przepala wszelkie bariery, łącznie z betonem.
 

 

 

Portret użytkownika pies

moze  to wysadzic ,popaliło

moze  to wysadzic ,popaliło by sie pare godzin i spokoj nietruli by latami wody .udajac ze chłodza ten złom umiera przez nich flora i falna w meczarniach ,niekarmia pozostawionych zwierzet. pozbierali ludzi po co i tak sa napromieniowani ,czemu nie płaca milionow na ratowanie zwierzat org.umiejacym pomuc .dokad beda truc nas ,szczegulnie szkodzi małym dzieciom .wysadzic ten syf.

Skomentuj