Wstrząsające zdjęcia lwicy z Namibii. Była zbyt głodna by wstać

Kategorie: 

Źródło: Namibian Sun (Twitter)

Media społecznościowe obiegło niedawno wstrząsające zdjęcie wychudzonej lwicy, znalezionej na prywatnej farmie w Namibii. Żyjące tam zwierzęta mierzą, się obecnie z klęskami suszy i głodu, wywołanymi działalnością człowieka.


Obroża na szyi lwicy ujawniła, że jest to zwierze oznaczone przez Desert Lion Conservation zidentyfikowane jako 11-letnia „XPL120”. Badacze z tej organizacji twierdzą, że lwica znalazła się w tym obszarze w poszukiwaniu jedzenia. Wcześniej mieszkała w górach na południe od Sesfontein. Zwierze zdołało dotrzeć aż do zagrody dla kóz nim wreszcie opadło z sił i nie było w stanie nawet się podnieść.  Ministerstwo zapowiedziało również dochodzenie w sprawie incydentu.

Obserwacje wychudzonych lwów są obecnie bardzo częste w północno-zachodniej Namibii, gdzie w ostatnich latach panował głód. Niewielkie opady deszczu w ostatnich latach, a także nieodpowiedzialnie zarządzany wypas zwierząt gospodarskich spowodowały, że w regionie pojawiły się wyjątkowo suche warunki. Siłą rzeczy wywarły one wpływ na lokalne społeczności, hodowców zwierząt gospodarskich i dziką przyrodę.

 

Bez pożywienia dla dzikich zwierząt, drapieżniki walczyły między sobą, o znalezienie wystarczającej ilości zdobyczy. Wiele osobników, takich jak XPL120, przemieszczało się na duże odległości w poszukiwaniu pożywienia. Niektóre ruszyły w kierunku osad ludzkich, powodując liczne incydenty między ludźmi i lwami. Obecnie, stan wielu lwów pogorszył się i albo umarły z głodu, albo zostały uśpione przez Ministerstwo Środowiska.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

PTragedia lwicy wywołana jest

PTragedia lwicy wywołana jest  "klęskami suszy i głodu, wywołanymi działalnością człowieka." Nie ma innej rady, tylko zmniejszyć ludzką populację do 1mld. A serio - czy klęski głodu i susze, to nowe zjawisko? Czy przed 2000 rokiem, nie było klęsk?

Portret użytkownika BG

Jak żyje a zyje 44 lata,  to

Jak żyje a zyje 44 lata,  to pamiętam że głód jest w Afryce. I jak żyje widzę zdjecia umierajacych tam dzieci, z siedzacymi wszędzie muchami. Dzis współczucie wzbudzaja wygłodniałe zwiezeta. Co z tym zrobila ONZ,  UNiCEF i Bill z Melida Gates. ? Ststystycznie Polacy marnują 200 kg żywości rocznie,  a nie przelewa nam się w stosunku do zachodu.  Komentarz dalszy zbędny . DAJTA SPOKÓJ. 

Portret użytkownika Quark

Oto dowód . Pasterze w pogoni

Oto dowód . Pasterze w pogoni za zyskiem rozmarzają nadmiernie swoje stada kóz , krów itd. które ogałacając ziemię z wszelkiej roślinności wystawiają ją na bezpośrednie nasłonecznienie "afrykańskiego słońca" a to powoduje wysuszenie gleby i jej pustynnienie . Z wysuszonej gleby więcej wody już nie wyparuje (bo jej tam nie ma) , więc nie tworzą się chmury a przez to nie spada deszcz i sytuacja się pogarsza jeszcze bardziej. Co oni robią w takim przypadku ? Szukają nawych pastwisk .. a gdzie ? Na terenach dotąd porośniętych buschem (który wycinają / wypalają) , który zacieniał ziemię chroniąc ją przed suszą i ... sytuacja się powtarza. Dzikie zwierzęta nie mają gdzie się schronić i na co polować (bo susza) a stad hodowlanych pilnują uzbrojeni pasterze - resztę widać na zdjeciu powyrzej.

Czy teraz już zasiałem wiedzę w twojej niewiedzy ?

Portret użytkownika BG

Człowieku co to za bełkot?

Człowieku co to za bełkot? Jakby w historii ziemi mało było okresów susz. Już w podstawóce się uczy, że w Egipcie były klęski suszy , bo Nil nie wylewał i nie zalewał pól uprawnych ( może nie uważałeś ).  A to tylko 3000 lat temu i jeden z przykładów.  I co, powiesz że wtedy też susze były wywołane "działalnością człowieka" i przemysłowym howem i wycinką . Generalnie to można się tak przeżucać argumentami, a czas pokaże co będzie.

Portret użytkownika Quark

Za to Ty wciąż codziennie

Za to Ty wciąż codziennie udowadniasz , że nie dość iż nie potrafisz się wysłowić , poprawnie utworzyć zdania zgodnie ze stylistyką , ortografią i koniecznością stosowania znaków diakrytycznych to jeszcz obca Ci jest całkowicie kultura słowa ... O jakimkolwiek szacunku do czytelnika nie wspominając. 

{ porównaj sobie mój sposób pisania i Twój - znajdź różnice (wiele różnic) }

Skomentuj