Wstęgory królewskie wyrzucane na wybrzeżu Kalifornii mogą być zwiastunem trzęsienia ziemi

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Naukowcy amerykańscy poważnie zaniepokoili się kolejnymi przypadkami wyrzucania na brzeg potężnych ryb morskich zwanych wstęgorami królewskimi. O przypadku takiego zdarzenia z 13 października informowaliśmy na łamach serwisu zmianynaziemi.pl. Okazuje się, że 18 października znowu znaleziono martwego osobnika z tego gatunku.

 

Wstęgory to wielkie zwierzęta mające czasami nawet do 20 metrów długości. Rybacy z Japonii twierdzą, że martwe ryby tego gatunku znajdowano od zawsze przed wielkimi trzęsieniami ziemi. Zarejestrowano takie przypadki w marcu 2010, na miesiąc przed trzęsieniem w Chile o magnitudzie 8,8 w skali Richtera. Wiele przypadków pochwycenia wstęgorów miało miejsce również na miesiąc przed potwornym trzęsieniem na wybrzeżu Japonii o magnitudzie 8,9 w skali Richtera.

 

Jak wiadomo wstęgory mają swój habitat w głębinach. Niekiedy pływają niżej niż kilometr pod powierzchnią wody. Specjaliści twierdzą, że zwierzęta te mogą ginąć w wyniku infradźwięków generowanych na skutek ruchów płyt tektonicznych. To dlatego, gdy martwe wstęgory nienoszące śladów wyraźnie wskazujących na przyczynę śmierci to realny zwiastun kłopotów. Korelacja między ich znajdowaniem a silnymi zjawiskami sejsmicznymi jest tak ewidentna, że wstęgory, jako zwierzęta ostrzegające przed trzęsieniami ziemi zadomowiły się w legendach japońskich.

 

Opinię publiczną poinformowano, że martwe ryby zostaną teraz przebadane w celu ustalenia ich przyczyny zgonu. Może to rzucić trochę światła na ich tajemnicze pojawienie się na wybrzeżu Kalifornii. Jeśli analizy potwierdzą, że stworzenia zabiły infradźwięki będzie to oznaczało, że dla zachodniego wybrzeża USA nadchodzą kłopoty.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika darmi

Tak sobie spoglądam na

Tak sobie spoglądam na zachowanie, tych ludzi...jakie to jest przykre robią sobie zdjęcia jak przy jakiejść figurce...to był żywy organizm !Jest w tych rybach coś fascynującego,są niesamowite! Sam bym spoglądał z zaciekawieniem ale nie z uśmiechem na twarzy."Naukofffcyy biolodzy o zdarzeniu" :
"W Instytucie mamy bardzo dobrych biologów i będziemy starali się dokonać sekcji zwłok znalezionej ryby. Planujemy też pochować znalezionego wstęgora, żeby larwy zjadły mięso, jednocześnie nie naruszając układu kostnego. Tak wyczyszczone kości mogą być wystawione dla odwiedzających - powiedział Woods w rozmowie z dziennikarzami."
.....

Portret użytkownika CRUSADERS

Dlaczego idioci skracają i

Dlaczego idioci skracają i tak krótki dzień zimą. Po co komu POtrzebne aby ciemno robiło się o 15 zimą nie lepiej zostawić czas letni. To nawet w Rosji czy na Ukrainie zmądrzeli i nie zmieniają czasu aby nie robić rewolucji w biozegarach ludzi! Kiedy w tym kraju będzie normalnie i przestana się wydurniać z cofaniem zegara?

Portret użytkownika max056

W kapitaliźmie liczy się

W kapitaliźmie liczy się interes pracodawców a nie szarego obywatela. Jasno ma być gdy ludzie pracują gdyż nie potrzeba im doświetlać miejsca pracy za ciężkie pieniądze. Cieszmy się, że jeszcze ogrzewania nam zimą nie wyłączają w pracy bo latem z chłodzeniem nadal jest problem. 

Portret użytkownika darmi

To może być wszystko,jeśli

To może być wszystko,jeśli tak jak przedstawiłeś na obrazku mogą to potwierdzić badania na "radioaktywność tych ryb" Wówczas dowiemy się czy ten gatunek był zatruty,wg mnie nie bo inne ryby z tego samego akwenu najzwyczajniej były by na lini brzegu.Najpewniej "naukofcccy" zbadają po czym oświadczą że to "virusssss". Ktoś wspomniał o ultradźwiękach wytwarzanych przez ruch płyt tektonicznych, bardzo możliwe.Ja sobie zadaje pytanie, dlaczego niektóre gatunki ptaków nie odlatują i dlaczego poza Wstęgorami na całym świecie wyrzucane są lub "popełniane są masowe samobójstwa zwierząt morskich" od przeszło 2 lat. Może właśnie wpływ na to ma  zmiana biegunów  bo zwierzęta, które od zawsze kierowały się zmysłem elektromagnetycznej geolokacji, zaczęły trafiać stadami na linię brzegu - w ich odczuciu tam powinien być ocean - dotyczy to i wielorybów i ptaków - wszystkich zwierząt podróżujących cyklicznie na długie dystanse.

Strony

Skomentuj