Współzałożyciel Apple twierdzi, że roboty mogą przejąć kontrolę nad światem

Kategorie: 

Kadr z filmu: "Terminator"
W mediach powszechnie słyszymy, że sztuczna inteligencja jest poważnym zagrożeniem dla ludzkości, a jednocześnie naukowcy rozwijają SI i wprowadzają ją między innymi do technologii wojennych. W takim wypadku naszą cywilizację rzeczywiście może czekać katastrofa.

 

Na temat sztucznej inteligencji wypowiadali się między innymi Stephen Hawking, Elon Musk i Bill Gates. Wszyscy wspólnie ostrzegają, że SI to nic dobrego a nawet porównano ją do broni jądrowej. Maszyny wyposażone w zaawansowaną sztuczną inteligencję rzeczywiście mogą stanowić wielkie zagrożenie dla naszej egzystencji, zwłaszcza że ma ona zastosowanie w wojsku.

 

W najnowszym wywiadzie, współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak oświadczył, że zaczyna mieć "złe przeczucia" co do rosnącej złożoności sztucznej inteligencji. "Komputery przejmą pałeczkę od ludzi, bez wątpienia" - powiedział Wozniak dodając jednocześnie, że kiedyś miał zupełnie inne zdanie w tym temacie.

"Tak jak przewidują Stephen Hawking i Elon Musk, zgadzam się że przyszłość będzie straszna i bardzo zła dla ludzi. Jeśli zbudujemy te urządzenia by przejęły kontrolę nad wszystkim za nas, ewentualnie będą myśleć szybciej od nas i pozbędą się powolnych ludzi aby prowadzić firmy z większą wydajnością" - uważa Steve Wozniak.

Wozniak zażartował również, że człowiek będzie dla robotów niczym zwierzę hodowlane dla ludzi. Kto wie czy nie ma w tym ziarna prawdy. Mimo wszystko, współzałożyciel firmy Apple twierdzi, że powinniśmy nadal rozwijać sztuczną inteligencję aby sprawdzić jak bardzo zaawansowana może być technologia.

 

 

Źródło: http://www.afr.com/technology/apple-cofounder-steve-wozniak-on-the-apple-watch-electric-cars-and-the-surpassing-of-humanity-20150323-1m3xxk

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Przyszlosc

jak robot nie ma

jak robot nie ma swiadomosci?W przyszlosci napewno maszyny posiadam w pewnym stopniu swiadomosc beda tak samo swiadomi jak my ale czym wtedy bedzie ta swiadomosc?wtedy mogloby to zaprzeczyc istnieniu Boga...
Roboty z pewnoscia zdominuja ta planete uznaja ludzi za podrzedne istoty nic nie warte patrzac na to jak traktuja ta planete.

Portret użytkownika cannabisek119

to jest ewolucja... Bóg

to jest ewolucja... Bóg stworzyl zycie z ktorego powstal min. czlowiek. a teraz czlowiek chce sie bawic w Boga i tworzy roboty... robot nie ma swojego ja... swiadomosci.. mozna go zaprogramowac i bedzie (powinien) chodzic jak w zegarku... nie uda nam sie stworzyc robota ktory bedzie dorownywal czlowiekowi. roboty jednak stwarzaja realne zagrozenie dla ludzi..
(wszystko co pisze to sa tylko moje przemyslenia, nie chcialem nikogo tym obrazic i jestem otwarty na wasze zdania)

... teraz żyję, choć żyć ciężko, to wiem że warto...

Portret użytkownika qismo

A ja znów przypomnę film

A ja znów przypomnę film sprzed 10 lat, "Ja, robot" 
Akcja dzieje się w 2035 i opisuje sytuacje, w której maszyny(roboty) przejmóją władzę na ziemi, dla dobra ludzi.
Nie wiem czy zauważyliście, ale wszsytkie filmy sc-fi z lat '80 i '90 powoli się "spełniają".

Edit. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że Steve Wozniak jest polskiego pochodzenia. Jest jednym z trzech współzałożycieli firmy Apple Computers a teraz to Apple Inc. Bardzo dużo jest polskich konstruktorów polskiego pochodzenia na świecie, ale nie mówi się o tym. A to pewnie dlatego, żeby wmówić Nam, że jesteśmy tępym narodem.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika qismo

To widzę, że wiesz o takich

To widzę, że wiesz o takich maszynach i robotach, które możesz zobaczyć w sklepie czy internecie. Ale skoro my mamy to dostępne to co jest w bazach wojskowych?
Jest to co my będziemy mogli kupić pewnie za 20-30 lat.
 

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Endriu Golota

Do tej pory ludzie i

Do tej pory ludzie i cywilizacja jaką teraz znamy nie będzie istnieć Człowiek zdąży się wcześniej sam unicestwić
Przykro to stwierdzić ale nasz gatunek to największe zło na tej pięknej planecie, przysłowiowa "mucha" spełnia większą rolę w całym ekosystemie Przeludnienie nadmierna ekspluatacja oraz zanieczyszczanie srodowiska doprowadzi do katastrofy ekologicznej przy której ten stan rzeczy nie będzie miał prawa bytu Na szczęście Ziemia potrafi się sama zregenerować

Portret użytkownika inzynier magister

Ludzkość pozostaje

Ludzkość pozostaje nieświadoma zagrożeń jakie niesie ze sobą postęp technologiczny, a szczególnie miniaturyzacja. Nawet się nie zorientujemy gdy nasza prywatność zostanie naruszona przez „inteligenty kurz”.
W czerwcu 2012 r. sześciu czołowych naukowców, w tym dr Church, przedstawiło na łamach magazynu „Neuron” nowe koncepcje badań mózgu. Jedna z nich przewiduje stworzenie armady nanobotów, maszyn wielkości komórki, które będą działać jako czujniki monitorujące aktywność tego organu na poziomie molekularnym, nie wywierając na nią wpływu (teoretycznie). Proponowano także zapisywanie aktywności mózgu w syntetycznym DNA. O tym w dalszej części.
Poważne kłopoty dla ludzkości zaczną się, gdy powstaną implanty pozwalające na odbiór danych i pozwalające na buszowanie w mózgu nosiciela. Implanty identyfikacyjne już istnieją, i są wszczepiane psom, jak i ludziom. Powstał już też implant przyjemności – ORGAZMOTRON. Jeśli pozwolimy sobie wprowadzać do organizmów nanoboty czy neuroroboty poznanie naszych myśli czy tajemnic nie będzie dla SYSTEMU problemem. Siłą lub podstępem (ochrona zdrowia), rządy doprowadzą do powszechności implantów. Dlaczego? Ludzie są leniwi, lubią wygodę. Producenci implantów z pewnością wykorzystają nadarzającą się okazję. W modzie będzie zaopatrywanie się w implanty wszczepiane do mózgu, umożliwiające poprzez specjalny interfejs, komunikację ze sprzętem elektronicznym. Za pomocą myśli, bez ruszania się ze swojego ulubionego miejsca, zmienimy kanał w telewizorze (który zostanie zastąpiony przez nowszą wersje implantu, umożliwiającą przesyłanie informacji [np. wizji] bezpośrednio do mózgu [co za oszczędność wzroku]), napiszemy maila, bądź prześlemy pin do karty kredytowej. Pierwsze potwierdzenia tej teorii już są. Bezprzewodowe sieci Bluetooth i WiFi działają, prawda? Niemożliwe powiecie? Możliwe. Kilka ośrodków badawczych na świecie posiada już działające interfejsy mózg – komputer, które znajdują zastosowanie wśród niepełnosprawnych. Firma Titanis bierze udział w takim projekcie realizowanym przez Zakład Fizyki Biomedycznej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego(!) http://www.titanis.pl/
Po prostu taka okazja nie może przejść nie wykorzystana przez NWO. Nasza prywatność zostanie naruszona nie tylko w odniesieniu do otoczenia ale i wnętrza ciała. W razie potrzeby, czyli gdy nasze myśli staną się niebezpieczne, operator systemu włączy nam kod uruchamiający autodestrukcję, małe spięcie niszczące układ i przy okazji paraliżujące spory obszar mózgu. Tu już nie pomoże RESET. Połączenie wszystkich wspomnianych elementów w jedną całość pozostaje tylko kwestią czasu. Jedno jest pewne, poprzez manipulacje mózgiem, rząd światowy stworzy społeczeństwo absolutnie posłusznych obywateli, gotowych bez wahania zabijać i narażać życie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj