Współtwórca Facebooka ostrzega - serwis społecznościowy źle wpływa na ludzką psychikę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dzisiejsze serwisy społecznościowe nie wywierają pozytywnego wpływu na ludzi. Przede wszystkim zabierają użytkownikom ich cenny czas i choć tworzą społeczności w świecie wirtualnym to w rzeczywistości powodują izolację, samotność, a nawet depresję. Jeden z twórców Facebooka powiedział właśnie coś co mogło nie spodobać się samemu właścicielowi serwisu, Markowi Zuckerbergowi.

 

Sean Parker należał do grupy, która wspólnie pracowała nad nową platformą społecznościową. Biznesmen ujawnił kilka dni temu w National Constitution Center w Filadelfii, że dawniej on i jego koledzy zastanawiali się czym można byłoby zwrócić świadomą uwagę ludzi. Doprowadziło to do powstania różnych programów, w tym serwisu Facebook, który wywiera bardzo dziwne efekty na swoich użytkownikach.

 

Sean Parker stwierdził, że każde otrzymane "polubienie" lub komentarz powoduje wytworzenie niewielkiej dawki dopaminy. To z kolei zachęca do zamieszczania kolejnych wpisów lub zdjęć a efektem tego są kolejne "polubienia". W ten sposób powstaje błędne koło, które prowadzi nawet do uzależnienia od korzystania z serwisu. To prawdopodobnie przyczyniło się do wielkiego sukcesu firmy Facebook.

"Miałem znajomych, który mówili, że nie korzystają z portalu społecznościowego. Ja im odpowiadałem - ok, sami wiecie, że i tak zaczniecie korzystać. Nie wiem czy na pewno rozumiałem konsekwencje tego co mówiłem ze względu na niezamierzone efekty sieci, gdy ta urosła do miliarda i dwóch miliardów ludzi i dosłownie zmieniła nasze relacje ze społeczeństwem" - powiedział Sean Parker.

Współtwórca najpopularniejszego na świecie serwisu zauważył, że Facebook może na różne sposoby wpływać na produktywność osób, wykorzystywać słabość ludzkiej psychiki i wywoływać nieznane efekty na mózgach dzieci. Parker dodał, że wszyscy twórcy Facebooka wiedzieli o tym od samego początku, a mimo to kontynuowali prace.

Równie niepokojące jest to, że platformy społecznościowe tego typu funkcjonują niczym baza danych. Ludzie najczęściej podają prawdziwe dane osobowe, miejsce zamieszkania, zdjęcia swojej twarzy i ze szczegółami opisują co robią, z kim się spotykają, jakie mają zainteresowania czy poglądy polityczne. Akurat Facebook jest powszechnie uznawany za największą bazę danych na świecie, która udostępnia prywatne informacje firmom marketingowym a w ostatnich latach angażuje się również w politykę poprzez cenzurowanie wybranych komentarzy i kształtowanie opinii publicznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"KOLEJNY ZDEMASKOWANY MASON

"KOLEJNY ZDEMASKOWANY MASON

Wojciech Olszański to ALEMAŃSKI WereWolf, MASON (33) i płatny agent VATYKAŃSKICH Rycerzy (Kawalerów) Maltańskich, członek „Związku Jaszczurczego”! (Mówią o tym symbole na jego KOSTIUMACH).

Czarno-żółta rogatywka z TRUPIĄ CZSZKĄ na jego PODŁYM łbie symbolizuje:
deskę masońską, Słońce i Księżyc („jak na górze ta i na dole”), oraz podwójność (kolory – jasny ciemny (szachownica)).

TRUPIA CZASZKA:
IGNACIO DE LOYOLA, członek hiszpańskiego katolickiego zakonu Alumbrados(braci OŚWIECONYCH), INKWIZYTOR założyciel TOWARZYSTWA JEZUSOWEGO(JEZUITÓW), których symbolem jest TRUPIA CZASZKA i PISZCZELE.

(Na wzór jezuitów stworzono faszystowskie oddziały pacyfikacyjne SS.i POLICJĘ POLITYCZNĄ (P2) GESTAPO.)

(https://marucha.wordpress.com/2017/11/05/wolne-tematy-88-2017/#comment-713267)

Portret użytkownika Zenek ;)

WAŻNIE.... SZYKOWANA przez

WAŻNIE.... SZYKOWANA przez kfaszystów ZADYMA z okazji 11.11 (kabała)

ZADYMA zwana polinowskim MAJDANEM Z DUŻĄ ILOŚCIĄ TRUPÓW Polaków idących Marszem

"Jeśli chcesz pokonać swojego wroga, musisz go poznać i zacząć myśleć tak jak on. Napisaliśmy Ci, że „być może podamy ci sposób rozwiązania problemu”. Niestety, nie ma już czasu, aby zrobić to w tej chwili. Więc wzywamy Cię do tablicy. Jak w pokerze;- sprawdzamy Cię jak !!! Teraz masz ostatnia możliwość aby wybrać stronę. Jeżeli to skasujesz, to zrobimy Ci coś więcej niż Twój cyber-legion. Obiecaliśmy Ci, że Cię znajdziemy, zawsze i wszędzie. I tak będzie. Nie pomoże Ci kominiarka. Teraz masz ostatnią szansę aby zrobić wielki raban poprzez swoich ludzi i wszystkie możliwości, aby ostrzec wszystkich potencjalnych uczestników marszu, że szykują nam MAJDAN!!! I choćby nie wiem jak bardzo ich prowokowano, to nie może im ręka drgnąć;- bo oto im chodzi. Chcą mieć powód. Jeśli nam się uda, powstrzymać ludzi przed jatką, zaczniemy ich powoli usuwać i eliminować. Wiemy jak to robić. Będziemy ich wyrywać jeden po drugim jak chwasty. Tak jak oni to robią. Po cichu i za plecami. Tak jak oni to robią. Od nich nauczyliśmy się jak ich rozgrywać. Jednego za drugim. A gdy, to zauważą, sami zaczną w popłochu uciekać, bo to tchórze są. A Wy, czytelnicy, za niedługi już czas, przeczytacie wreszcie w prasie i usłyszycie w TV o mających miejsce, prawdziwych, korzystnych zmianach dla nas. Dla SŁOWIAN, PRAWDZIWYCH POLAKÓW !!!

Na marszu będzie antifa, będą banderowcy, będą bojówki żydowskie. Oni już się przygotowali (kaczor), wiedzą co nam chcą usmażyć. Więc zacznij dmuchać w „swoje trąby”, bo WRÓG JEST JUŻ U BRAM!!! A opieszałość w zniesieniu ustawy 1066, na takie jak ta, okoliczności, właśnie była odwlekana."

całość
https://miziaforum.wordpress.com/2017/11/10/przeddzien-swieta-niepodleglosci-katowanie-osoby-niepelnosprawnej-pod-pomnikiem-dmowskiego-sprawcy-narodow...

Portret użytkownika ???

Takie rzeczy i temu inne,

Takie rzeczy i temu inne, każdej maści są znane człowiekowi, od tysiącleci. Nie każdy o tym pisze i mówi na codzień na głos i dosłownie. Opisuje to każda dziedzina nauki, zmienia się tylko element ułożenia słów a z nim reszta. Cel, pamięć i analiza w naszym ciele odrywa wielką rolę, do tego dochodzi "czucie" ciała i przestrzeni. Stwarza to wielką mieszaninę bodzców z którymi sami walczymy, odpychająć w niepamięć, ignorowanie bodzców zmysłowych (wzrok, słuch itd.) względem tego jak my sami, z osobna postrzegamy rzeczywistość, tzw. percepcja i percepcja sytłacyjna (decyzja w działaniu na podstawie okoliczności i własnego charakteru - sposobu w jaki analizujemy podswiadomie i świadomie przestrzeń i informacje, gdzie każdy element fizyki i chemi nim jest) , na którą przekłada się wiele opisów osób które statarą się poznać świat, samych sibię i resztę. Chęć "życia" bądz nie, zmusza nas do działania, niekoniecznie przyjemnego dla innych, gdzie sami nadajemy "znaczenie, znaczeniu" aby przetrwać (mieć pokarm i zabić czas "pokusą" tym co tworzymy, możliwością, wariantem) we własnym "systemie praw, coś za coś".

To taki niewielki opis tego co można jeszcze opowiedzieć, ale już to jest przecie zrobione. Wystarczy poukładać fakty, klocki, zmienne itd. w każdym znaczeniu "słowo ciałem się stało".

Udanej przyszłości....

Strony

Skomentuj