Współcześnie mamy do czynienia z epidemią narcyzmu

Kategorie: 

Źródło: Facebook
Naukowcy twierdzą, że dzisiaj mamy do czynienia ze zjawiskiem, które śmiało można nazwać „epidemię narcyzmu”, pisze The Independent.

 

 

Socjologowie uważają, że rozwój technologii oraz rozwój sieci społecznościowych zmienił styl rekreacji i sposób komunikacji między ludźmi. Według statystyk, 936 milionów użytkowników Facebooka codziennie loguje się do swojego konta. Badania wykazały, że uzależnienie od sieci społecznościowych jest ściśle związane z niską samooceną i narcyzmem.

 

Termin narcyzm pojawił się po raz pierwszy dwa tysiące lat temu, kiedy słynny pisarz Owidiusz stworzył legendę myśliwego Narcyza. Młody człowiek polował i przypadkowo ujrzał swoje odbicie w wodzie, od którego nie mógł oderwać wzroku. Wkrótce umarł, podziwiając swoją urodę, a w miejscu zdarzenia wyrósł kwiat, zwany Narcyzem. 

 

Naukowcy uważają, że narcyzm jest prawdziwym problemem współczesnego społeczeństwa. Obecnie rodzice wmawiają dzieciom, że są one wyjątkowe i piękne. Niestety te poglądy są brutalnie weryfikowane przez życie, gdzie trzeba sobie samemu radzić i walczyć o miejsce w społeczeństwie, a jeśli narcyzom nie poświęca się wystarczająco dużo uwagi, to wpadają oni w głęboką depresję.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika mirand62

W 2 Liście do Tymoteusza

W 2 Liście do Tymoteusza napisał ap. Paweł: "#: 3 A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia. 2 Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, 3 wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci, 4 zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga, 5 zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy; i od tych się odwróć.
Mozecie myśleć co chcecie, ale te słowa napisane prawie 2000 lat temu nabrały teraz aktualności. Żyjemy w ciekawych czasach i histrycznie i religijnie.
 

Portret użytkownika bicz plis

Narcyzm to pikuś w porównaniu

Narcyzm to pikuś w porównaniu z tym, co ten cały "Popek" robi z z dzieci... sluchają jego pseudo muzyki, a poźniej wyzwiska i przekleństwa się sypią z ich ust... czasem nawet takie, o których nie miałem pojęcia...

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Więcej robotów w fabrykach

Więcej robotów w fabrykach mniej pracy, więcej postępu więcej socjopatii więcej pozerstwa i sztuczności zrodzi więcej sztucznych ludzi, nierobów i odrzuconych, którzy z braku sensu życia zajmą się np narcyzmem ale równie dobrze mogą zostać kanibalami takimi jak ten jeden nasz żydek z Warszawy. Dlatego elity planują od 50 lat depopulację by ten szkodliwy element zlikwidować, pierwsi na liście do utylizacji są użytkownicy jewbooka, po to zresztą powstało to coś żeby szkodniki same tam leciały jak muchy do g***.

Portret użytkownika Nanana

Narcyzm nie wynika z wysokiej

Narcyzm nie wynika z wysokiej samooceny, lecz z niskiej. Mowi Ci to psycholog z wyksztalcenia. Czlowiek ma takie mechanizmy ktore kompensuja jego wlasne braki. Slepo zakochany w sobie nie jest swiadomym czlowiekiem o wysokiej samoocenie. Narcyzm to zaburzenie psychiczne. Pozdro.

Portret użytkownika prorok2404

Raczej mamy do czynienia z

Raczej mamy do czynienia z epidemią głupoty, która jest na kazdym kroku.  Sprzedajna władza , która utworzyła prawo dojące podatnika do granic mozliwosci, wprowadzając przepisy,które dają pracodawcom nieskonczone mozliwosci do kombinowania dawania gównianych umów o prace itd. wiekszosc z nas robi za '' miske ryżu''. Polityke z narcyzmem mozna łaczyc jak najbardziej. Tam podatni wszyscy na pochwały i bałwochwalstwo. Co do sieci społecznosciowych tam głupota przekroczyła wszelkie normy. miliony pustaków z dziubkami i wypiętymi tyłkami... równiez miliony pudzianowskich ponapinanych po teningu (trening oczywiscie ze smartfonem w dłoni). Nie wspomne o tym ,ze ludzie przedstawiaja swoj plan dnia...bylem tu ide tam ... w miedzy czasie jakas złota myśl ... i fotka schabowego z niedzielnego obiadu. Bo to przeciez taki egzotyczny przysmak ,ze naród nigdy nie widział.                                                                   G R O T E S K A !

Strony

Skomentuj