Współczesne banany mają trzech dziwnych przodków

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym członkowie Alliance of Bioversity International i Musa Germplasm Transit Center CIAT, odkrył, że współczesne banany mają wspólnego tajemniczego przodka. Wyniki prac zostały opisane w czasopiśmie Frontiers in Plant Science.

 

 

Społeczność naukowa uważa, że ​​banany zostały po raz pierwszy udomowione około siedmiu tysięcy lat temu na wyspie Nowej Gwinei z dzikiej Musa acuminata. W nowym badaniu autorzy sugerują, że współczesne rośliny uprawne faktycznie pochodzą od mieszańców kilku różnych podgatunków. Według nich M. acuminata wyewoluowała w północnych regionach granicznych między Indiami a Mjanmą, a następnie rozprzestrzeniła się szerzej w Australazji dziesięć milionów lat przed udomowieniem.

W trakcie tego procesu naukowcy zsekwencjonowali DNA 226 ekstraktów z liści z największej na świecie kolekcji okazów bananów. Wśród tych przyłączeń 68 należało do dziewięciu dzikich podgatunków M. acuminata, 154 do diploidalnych odmian udomowionych pochodzących od M. acuminata, a cztery do bardziej odległych dzikich gatunków i mieszańców.

 

Naukowcy zmierzyli poziom pokrewieństwa między odmianami a dzikimi bananami, a następnie skompilowali drzewa genealogiczne na podstawie 39 000 polimorfizmów pojedynczego nukleotydu (SNP). Po raz pierwszy w genomie wszystkich udomowionych okazów znaleziono trzech wspólnych przodków, których jeszcze nie znaleziono na wolności. Eksperci są pewni, że ci przedstawiciele mogą nadal istnieć do dziś, ale są albo słabo opisani, albo w ogóle nie opisani. Trzeba ich szukać na obszarze między Zatoką Tajlandzką a zachodnim Morzem Południowochińskim; między północnym Borneo a Filipinami oraz na Nowej Gwinei.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Politycy europejscy , powoli

Politycy europejscy , powoli , jednak otwierają   usta  i zaczynają  oceniać  naszą sytuację  właściwie 

USA wykorzystuje wojnę na Ukrainie, by zdominować Europę - MEP

11.10.2022 - 21:23

USA wykorzystuje wojnę na Ukrainie do zdominowania Europy, eurodeputowany |  rosyjska wiosna

Stany Zjednoczone wykorzystują wojnę na Ukrainie do wzmocnienia swojej dominacji gospodarczej w Europie, w tym poprzez dostawy drogiego LNG, a Francja stopniowo zaczyna to rozumieć, powiedział francuski eurodeputowany Thierry Mariani w wywiadzie dla RIA Novosti.

Dzień wcześniej, przemawiając we francuskim Zgromadzeniu Narodowym, szef francuskiego Ministerstwa Gospodarki Bruno Le Maire powiedział, że konflikt na Ukrainie nie powinien prowadzić do osłabienia Europy i dominacji Stanów Zjednoczonych, które sprzedają swoje LNG. do Europy „po cenie 4 razy wyższej niż koszt dla amerykańskich konsumentów” .

„Francuski minister gospodarki w końcu zdał sobie sprawę, że Stany Zjednoczone wykorzystują wojnę na Ukrainie do zwiększenia swojej dominacji gospodarczej w Europie” – powiedział Mariani.

×

Poseł przypomniał, że przed rozpoczęciem specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie Rosja zapewniała jedną czwartą zużycia energii w krajach UE i dostarczała 45% gazu używanego w Europie.

„Gdy tylko UE ogłosiła zamiar zmniejszenia rosyjskich dostaw, (prezydent USA – przyp. red.) Joe Biden skorzystał z możliwości dostarczania amerykańskiego LNG na rynki europejskie. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się w marcu 2022 r. wraz z Komisją Europejską, która oczywiście bardzo słabo kontrolowała te umowy” – powiedział polityk.

„Francuzi już lepiej rozumieją koszt wojny na Ukrainie: sfinansować ze stratą państwo zniszczone jeszcze przed lutym 2022 r., podczas gdy wszystkie globalne przedsiębiorstwa zajmują swoje miejsca na rynkach, a europejskie przedsiębiorstwa są osłabione kontrproduktywnymi sankcjami Brukseli, " on dodał.

Dostawy skroplonego gazu ziemnego z USA do UE podwoiły się w 2022 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. I tak we wrześniu unijny komisarz ds. energii Kadri Simson poinformował, że kraje UE od stycznia do sierpnia br. otrzymały ponad 40 mld m sześc. LNG ze Stanów Zjednoczonych wobec 22 mld m sześc. w całym 2021 r.

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika anioly-nieba.pl

kosmici są tym samym

kosmici są tym samym ujawnieniem przyznaniem sekretem tajemnicą bo Żydzi mają ciemnych bogów kosmitów określenie sprzeciwiają się Słowiańskim Bogom Ashtar kosmitom w kolorze pozytywne cywilizację pozaziemskie obserwowali ich i to przerasta genialnie jest stworzony pomysł jaki ma być gający wszystkie te mechanizmy które uderzają w kosmitów niewyrażanie najlepiej kolorami niewspierania 

https://www.bitchute.com/video/L3JaGqWhAOz9/
http://2012portal.blogspot.com/

Liczy się Lightwork niezakładanie ciemnej odzieży bo to przyciąga ciemne duchy zamiast świętych białych jakie są w naturze a nie zatrutym światem miastem na niebiesko wykazywanie się jak bogowie Germanie Słowianie Wikingowie

Portret użytkownika spokoluz

Banany , które są oferowane u

Banany , które są oferowane u nas w makietach są zrywane zielone , niedojrzałe bo dojrzale nie nadają się do transportu w skrzyniach. Po czym trafiają one do tzw. gazowni gdzie się je sztucznie doprowadza do formy dojrzałej w atmosferze spalonego gazu - smacznego.

News Front Polska

 

Podczas gdy wszyscy europejscy przywódcy szukali na całym świecie swobodne rezerwy LNG, kłopoty wkradły się z nieoczekiwanej strony: z rynku zniknęły wolne tankowce. A na dodatek koszty ich frachtu gwałtownie wzrosły do 400 tys. dolarów dziennie, o 500% (!) więcej niż rok temu.

Wygląda na to, że prawdziwej skali kryzysu energetycznego my dotychczas nie jesteśmy w stanie nawet ogarnąć.

 

Ceny frachtu oczywiście podniósł Car Putin Smile Aaa, nie , nie on - to pazerność zachodniego kapitału posiadająca statki transportowe dla naszego dobra , które właśnie nam jumają bo koszty utrzymania nadludzi wzrósł po kalibrowaniu ROFL

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Anglia jest samowystarczalna

Anglia jest samowystarczalna energetycznie, ale z "winy" Putina Angole mają wzrost opłat za rachunki gazu i prądu. To taki echanizm jak w Polsce; elektrownia umiejscowiona obok kopalni nie kupuje węgla od niej bezpośrednio, a przez jakieś giełdy. Fabryka meblii taniej kupi polskie drewno z Chin niż od nadleśnictwa w okolicy.. Handelek, pośrednictwo.. nic nie robisz.. nie widzisz nawet towaru na oczy tylko refakturujesz z marżą.. firma krzak posiadająca adres w mieszkaniu na Marszałkowskiej wraz z kilkudziesięcioma zarejestrowanymi w pod tym adresem, zatrudnia sekstretarkę, księgową i trzech prezesów, a firma ma dochody większe od kopalni. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q.

Dziadek, nie pitol farmozonów

Dziadek, nie pitol farmozonów - jaki spalony gaz ? Owoce dojrzewają w kontakcie z etanem, gazem "spożywczym" który wydzielają np. jabłka - dlatego aby "dojrzeć" zielone banany wystarczy je położyć razem z nimi. A dlaczego jemy odmianę pastewną ? Bo unijni regulatorzy nie dopuścili odmian smacznych i pachnących do obrotu w UE. Pamiętasz regulacje ?

Skomentuj