Współczesna medycyna pozwala na wskrzeszanie ludzi nawet po kilku godzinach od śmierci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak twierdzą naukowcy, granica pomiędzy życiem a śmiercią nie jest tak wyraźna jak mogłoby się to wydawać. Wygląda na to, że człowiek może zostać uratowany nawet kilka godzin po jego śmierci, a sama śmierć jest tylko procesem możliwym do zatrzymania.

 

Dr. Sam Parnia ze Stanowego Uniwersytetu w Nowym Jorku z działu intensywnej terapii i opieki powiedział, że gdy dana osoba przestała oddychać a jej serce przestało bić, zawsze oznaczało to śmierć której nie da się już cofnąć. Wychodzi jednak na to iż takie rozumowanie było nieprawdziwe. Śmierć człowieka, jak się okazuje, nie następuje nagle a jest jedynie procesem, który trwa godzinami. Mało tego, proces ten może zostać nawet zatrzymany.

 

Gdy dochodzi do zatrzymania akcji serca a człowiek przestaje oddychać, następuje faza obumierania komórek. Dr. Stephan Mayer, profesor neurologii w Columbia University stwierdził, że proces ten jest tak na prawdę dopiero początkiem śmierci, a uszkodzenie mózgu ze względu na brak tlenu następuje stopniowo. Przywrócenie do życia człowieka jest możliwe dzięki obniżeniu temperatury ciała do 32 stopni Celsjusza. W ten sposób mózg zmniejsza swoje zapotrzebowanie na tlen oraz zatrzymuje proces wymierania komórek.

 

Zdarzały się już przypadki uratowania osób na kilka godzin po wstrzymaniu akcji serca i aktywności mózgu. Ogromne znaczenie ma jednak to jak pacjent będzie leczony po przywróceniu do życia. Nagły przypływ krwi oraz zbyt duża ilość tlenu przedostającego się do mózgu może tak na prawdę pogorszyć stan neurologiczny.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/czlowiek-moze-zostac-przywrocony-zycia-nawet-kilka-godzin-po-smierci

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ewelina Pajdak

W temacie duszy.. To zależy

W temacie duszy.. To zależy kogo Ci wgrają przy zmianie softa.. Możesz też próbować zatrzymać ale nie wiem czy jest to dobry pomysł... Możesz już też przestać czytać tą księgę pełną kazirodztwa nierządu i niewolnictwa albo przewodnik po kontroli umysłu jak kto woli...Tymbardziej że zwolennicy New Age, Chanellingu, wchodzenia w cudze umysły też się tym posługują... Nie ma lekarstwa... Niektórzy próbują jakiś leczniczych wód albo śluzu ślimaka albo krwi z kolana... Nie wiemnie znam się na tym... Także lekarstwa nie ma... Ale jest sposób na to aby zmniejszyć ryzyko zachorowań na tą że chorobę... Ministerstwo zdrowia o tym wie...

Portret użytkownika eboka

  Zwolennicy transplatancji

 
Zwolennicy transplatancji dokonywanej niby po smierci móżgu. Przeczytajcie sobie książkę pt:  Dowód  napisaną przez neurochirurga Ebena Alexander Wydaną przez "znak litera nova'  Kraków 2013. Być może faktycznie pobiera sie narządy od osób żywych, takie głosy powinny być brane pod uwagę, a nie wyśmiewane. 

ebo

Portret użytkownika Maleniak

A jak ostatnio to samo

A jak ostatnio to samo powiedział jeden profesor na sympozjum transplantologów to go zlinczować chcą!
Prowiedział on (pośrednio)  że narządy do przeszczepów pobiera się od ŻYWYCH dawców.

Strony

Skomentuj