Wsparcie przez zachód tak zwanej "opozycji syryjskiej" główną przyczyną powstania Państwa Islamskiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Praktycznie z każdych wiadomości dowiadujemy się jak bardzo niebezpieczne jest Państwo Islamskie, ISIS. Zarówno Wielka Brytania, jak i USA zapowiadają zniszczenie dżihadystów. Tak się jednak składa, że to te kraje ich sfinansowały.

 

Państwo Islamskie powstało dzięki temu, że trwał konflikt w Syrii. Państwa zachodnie tak bardzo chciały usunąć Baszira al Assada, że finansowano walkę tak zwanej Armii Wolnej Syrii. Jak się okazało była ona pełna sunnitów, którzy nienawidzą szyitów. Tak powstała Al Kaida do kwadratu.

 

Rosja wsparła Assada i militarnie i politycznie. To dzięki zaangażowania Władimira Putina Syria nie upadła do dzisiaj. Bardzo przypomina to konflikt Ukraiński, który jest lustrzanym odbiciem konfliktu syryjskiego, tylko bez podtekstu religijnego.

 

Wojna Państwa Islamskiego z Syrią i z Irakiem jest też w dużej mierze wojną religijną, sunnitów z szyitami. Assad jest alawitą a to odłam szyizmu. Sunnici nienawidzą szyitów i jest między nimi znacznie więcej wrogości niż między Katolikami a Prawosławnymi. Dlatego właśnie trwa tam taka rzeź.

 

Państwo Islamskie mogło powstać dzięki pomocy Kataru, Arabii Saudyjskiej, czyli krajów sunnickich, oraz ich sprzymierzeńców z Wielkiej Brytanii, Francji i USA. Armia ISIS jest niebezpieczna, bo używa zaawansowanej broni USA, mają na przykład czołgi typu Abrams.

 

Cały czas warto zapytać, czy przypadkiem ISIS nie jest jednak jakoś kontrolowana przez Zachód i czy nie jest stosowana jako surogat Osamy bin Ladena. Celem jest utrzymanie ludzi w strachu, bo przestraszonymi łatwiej się rządzi i chętnie się podporządkowują. Poza tym nabór do armii ISIS z Europy prowadzi do tego, że lokalne służby lepiej odsiewają podejrzanych fanatyków co pozwala kontrolować lepiej własnych dżihadystów.

 

Mogło się jednak tak wydarzyć, że potworek ISIS uhodował się za bardzo i trzeba go nieco osłabić. Ze strony państw zachodnich, w tym Polski, oczekiwany jest wkład militarny w postaci nalotów na pozycje Islamistów. Prawdopodobnie będą ich dokonywały również polskie F16.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Dawni rebelianci, uzbrojeni i

Dawni rebelianci, uzbrojeni i wyposażeni przez USA i niektóre państwa arabskie  utworzylki za ich namową tzw. państwo islamskie, którym  straszą cały świat  i  maja pretekst do bezpośredcniego ataku na Syrię, bo  sami rebelianci  ponieśli klęskę ?  Przyczxyna tego jest poliotyka USA i NATO.

Portret użytkownika gość1

jeśli to prawda że zachód ich

jeśli to prawda że zachód ich stworzył to: kiedy powstanie superpaństwo słowiańskie i odetnie się od tych zwyrodnialców z zachodu i wschodu? po czyjej stronie stanąć? po żadnej! stworzyć unię państw które mają dość wojen i przekrętów, chcą pokoju i uczciwego handlu. należy posiadać oczywiście własną silną armię i atom w celu zniechęcania ewentualnych przeciwników.

Portret użytkownika Zenek :)

  "Ukraiński, który jest

 
"Ukraiński, który jest lustrzanym odbiciem konfliktu syryjskiego, tylko bez podtekstu religijnego."
 
- jak to nie, a żydzi z chabadu nawołujący do mordowania prawosławnych to co?
 
Ostatnio jeden nazista w mycce na ekranie telewizora wzywał do wymordowania 2 milionów ludzi bo są im zbędni w Noworosji. A to tylko jeden z wielu przykładów zaczętych od wezwania samego ich naczelnika odesskiej diaspory jaki tuż po "zwycięstwie majdanu" wezwał publicznie do rezania ruskich by tak świętować Purim.
 
No i potem spalono żywcem bądź brutalnie zaszlachtowana ponad 100 osób w Odeskim Domu Związkowym, przez żydów zaszlachtowanych... na rozpoczęcie kolejnego holokaustu, rozpoczęcie kolejnego Purim
 
 
 

Portret użytkownika achiles

Należałoby sobie

Należałoby sobie odpowiedzieć, na kilka pytań: 
1.  A kto kupuje tą ropę po zaniżonej cenie, bo chyba nie rządy Syrii, lub Iraku, z których pól naftowych jest ona kradziona? 2. Kto kupuje te antyki kradzione? 3. Kto dostarcza nowe uzbrojenie nowoczesne i najczęściej wiadomego pochodzenia? 4. Czemu FBI jak to wczoraj ogłosiła rodzina ściętego Amerykanina nie pozwoliła zbierać pieniędzy na okup za ich syna, pod groźbą kary więzienia. 5. Dlaczego to jest niby taka trudność z neutralizacją 30 tysięcy tych zwierzaków, podczas gdy tylko w samej inwazji wojsk sprzymierzonych , na Irak w 2003 r. pozbawiono życia 100 tysięcy wojska tego kraju i to nawet w obliczu tego, że ono najczęściej wcale, nie walczyło ? 6.Gdzie są i były te wszystkie super satelity i inne środki obserwacji najnowszej generacji, które ponoć mogą zobaczyć, kto na ulicy jakiej marki buty nosi, a tam nie widzą i nie widziały, jak się przemieszczają te oddziały w celu siania terroru,na terenach podbijanych? 7. I wreszcie dlaczego są ciągle nakładane nowe sankcje na Federację Rosji za to, że nic wielkiego, nie robi, a jak już to chce chronić swoich obywateli przed rzeźnikami spod znaku kultu Bandery, a na masowych rzeźników wyjątkowo zwyrodniałych charaktyryzujących się wyjątkowym okrucieństwem sankcji na obrót lewą ropą, nałożyć nie umieją i nie mogą?   Można tak jeszcze wiele by zadawać podobnych pytań, tylko po co, jak odpowiedź jest tylko jedna, że to sam zachód stworzył i trzyma nad tym pieczę w celu sobie tylko znanym. Ale można się też pokusić o określenie tych celów:   1. Tania lewa ropa, ktoś przecież na tym grubą kasę czesze, kupując ją za 1/4 ceny! 2. Sianie terroru i strachu w społeczeństwach zachodu! 3. Sianie też strachu w społeczeństwach muzułmańskich, na Bliskim Wschodzie! 4. Ciągłe szczucie tych zwierzaków na Syrię i Iran! 5. Posiadanie w obwodzie tego tworu w celu przeprowadzenia zamachów na zachodzie, jak zajdzie taka potrzeba i mienie komu tego przypisać!   TAK TO WŁAŚNIE DZIAŁA NASZA OBECNA DEMOKRACJA W ZACHODNIM WYDANIU I MY TEGO TEŻ JESTEŚMY WINNI, BO NA TO POZWALAMY I TYCH SAMYCH CHCIWYCH I ZŁYCH LUDZI JAKO SPOŁECZEŃSTWA WYBIERAMY ( ja nie, oczywiście )!!!

Portret użytkownika John Moll

achiles napisał: TAK TO

achiles wrote:

TAK TO WŁAŚNIE DZIAŁA NASZA OBECNA DEMOKRACJA W ZACHODNIM WYDANIU I MY TEGO TEŻ JESTEŚMY WINNI, BO NA TO POZWALAMY I TYCH SAMYCH CHCIWYCH I ZŁYCH LUDZI JAKO SPOŁECZEŃSTWA WYBIERAMY ( ja nie, oczywiście )!!!

No ja też nie jestem winny bo nie głosuję, oczywiście Wink

Strony

Skomentuj