Jak wskazują najnowsze badania, hobbici nie należeli do gatunku Homo sapiens

Kategorie: 

Źródło: John Gurche/National Museum of Natural History/CC BY-SA

Jak wskazują najnowsze badania, hobbici, niewielkie istoty dobitnie przypominające ludzi które wyginęły na indonezyjskiej wyspie Flores około 15 tysięcy lat temu, nie należały do gatunku Homo sapiens. Uczeni twierdzą, że stanowią one osobny gatunek hominida.

 

W 2003 roku na wyspie Flores odnaleziono szczątki Homo floresiensis. Zespół badawczy, któremu przewodził Antoine Balzeau z francuskiego Muzeum Historii Naturalnej, dokonał analizy czaszki przy zastosowaniu zaawansowanych narzędzi po czym ustalono, że jednak nie należy ona do gatunku Homo sapiens.

 

Dorosły hobbit posiadał z reguły metr wzrostu i ważył około 25 kilogramów. Wyspa Flores była w przeszłości zamieszkana także przez stegodony - ssaki z rzędu trąbowców. Były podobne do mamutów oraz dzisiejszych słoni. Naukowcy dotychczas nie mieli pewności czy hobbici byli innym gatunkiem człowieka czy ich wzrost był spowodowany chorobą genetyczną.

 

Najnowsze analizy wykluczyły tę drugą możliwość, a więc hobbici rzeczywiście stanowili odrębny gatunek. Na dzień dzisiejszy nie można jeszcze ustalić czy Homo floresiensis jest mniejszą wersją Homo erectus, jak głosi kolejna teoria. Badania zostały opublikowane na łamach czasopisma naukowego Journal of Human Evolution.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/hobbici-nie-nalezeli-gatunku-homo-sapiens

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nalepka

Nieamowite jest to czym ci

Nieamowite jest to czym ci wspaniali naukowcy się zajmują. Ciekawe co na to Tollkien. Czy powiedział by tym naukowcą że jego książki to fikcja? Ja na jego miescu bym nie powiedział i w duchu serca śmiał bym się do rospuku.

A kiedy przyjdzie czas na HAREGO PORTIERA?!!!

Portret użytkownika n..

Nic tak nie poprawia mi

Nic tak nie poprawia mi humoru, jak słowa: "naukowcy dotychczas nie mieli pewności", "najnowsze analizy wykluczyły", itp., bo takie ściemy pozwalają cwanym profesorom nieźle zarobić i się nie narobić. Oczywiście nie potępiam wysiłku wielu uczciwych i rzetelnych naukowcówi takich "badań", które mają przynieść konkretne i wymierne efekty oraz pożytek całej ludzkości. Ale branie kasy za zwykłe zbijanie bąków, i "analizy" mające potwierdzić fałszywy proces niezbędny i ideologiczny postulat, czyli dogmat o "ewolucji", by zadowolić kręgi rządzące nauką, oraz nadal bezkarnie wmawiać (nie tylko dzieciom), że "nie ma Stwórcy" jest nieuczciwe i to diabelski pomysł. To tylko, kolejny dowód niezwykle cynicznych wysiłków darwinistów, przypartych do muru logicznymi argumentami bardziej mądrych i rzetelnych naukowców, obnażającymi "teorię ewolucji" jako kłamstwo i duchowy ślepy zaułek na szlaku ludzkiego rozwoju społecznego.
Przez takich pseudonaukowców światowa opinia publiczna nadal jest nieświadoma, że od dawna poddawana jest systematycznemu praniu mózgu i propagandzie. Laicy zasypywani od pokoleń kłamstwami oczywiście nadal silnie "wierzą", że to prawda, pomimo tej jawnej ściemy, i tych ciągłych bajkowych i mglistych koncepcji.
Wiele, bardzo konkretnych i rzetelnych naukowych dowodów "stwarzania" (żałośni pseudonaukowy nie są w stanie temu zaprzeczyć), znajdą państwo w wielu ciekawych publikacjach, w czasopismach, książkach i filmach na znanej stronie: jw.org

Portret użytkownika sąsiad

A tak szczerze. Czy nie

A tak szczerze. Czy nie zdarzyło się wam czasem spotkać podobnego człowieka jak na ilustracji do wpisu? Czy na filmach podróżniczych, o dzikich plemionach gdzieś tam na odludziu, nie widzieliście podobnych twarzy?
Ja tak. Czasem nawet dziwaczniejsze.
Wystarczy gościa ogolić i nie przesadzać z eksponowaniem jego górnej wargi.
Może to nawet czyjś sąsiad, który się bardzo "wkurzył".

Portret użytkownika excar

Wszystko byłoby ok. Ale są na

Wszystko byłoby ok. Ale są na ziemi potężne megalityczne budowle (bloki skalne o wadze dziesiątek a nawet setek ton) składające się na kompleksy mieszkalne .....dla osób o wyskości tak ok.1-1,2metra....
Znajdę link do zdjęć to poślę.
Sprawa druga: A co z istotami dla odmiany sporo większymi od nas ludzi? Szkielety się znajduje....W pewnej plugawej księdze jest zapis o żydowskim chłopcu co ugodził takiego osobnika z procy w czoło (Goliat)....a w oficjlanym obiegu wiadomości cisza.

Strony

Skomentuj