Wschodnie wybrzeże USA może być zagrożone atakiem miliardów cykad

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wschodnie wybrzeże USA w najbliższych tygodniach będzie musiało sprostać jedynej w swojej skali inwazji cykad. To rzadkie zjawisko powtarza  się w maju i czerwcu w odstępie 17 lat.

 

Jest to specjalny rodzaj owadów - tak zwane " cykady okresowe". Naukowcy oczekują, że liczba na wschodnim wybrzeżu będzie co najmniej 600 razy większa niż liczba ludzi tam mieszkających. Pomimo dość groźnego wyglądu, cykady są praktycznie nieszkodliwe.

 

Jednak w niektórych szkołach w Waszyngtonie ostrzega się rodziców, aby ubierali dzieci odpowiednio w czasie inwazji. Kolejną wadą może być uciążliwy hałas wynoszący prawie 100 decybeli (wg entomologa  Jean Cretan). Samce wydają głośne dźwięki, aby przyciągnąć samice. Ostatnio taką masową inwazję cykad na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zaobserwowano w 1996 roku.
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj