Wracamy na celownik Słońca

Kategorie: 

Solar Dynamics Observatory

Jesteśmy świadkami powrotu na Słońcu plamy 1165. Zjawisko zaobserwowało obserwatorium Solar Dynamics Observatory. Powstawanie plamy, za pomocą urządzeń do rejestracji promieniowania ultrafioletowego, obserwowano na południowym wschodzie naszej gwiazdy.

Wygląda na to, że to plama 1165 widziana niedawno na początku marca. Od tego czasu przemieściła się znacznie i zwięszyła obszar i aktywność. Potencjalny "kłopot" możliwy jest w każdej chwili. Dodatkowo w najbliższym czasie spodziewamy się powrotu plam 1166 i 1169, które teraz mimo aktywności nie stanowią zagrożenia dla naszej planety. To wszystko ulegnie zmianie w ciagu kilku najbliższych dni gdy znowu wejdziemy w zasięg dużej ilości zjawisk generowanych przez wyżej wymienione plamy.

Dołożenie do już aktywnych plam nowych formacji wzbudza zrozumiałe zaniepokojenie zwłaszcza, że nigdy jeszcze nasza cywilizacja nie była tak nieprzygotowana do manifestacji siły Słońca a jednocześnie jesteśmy jako ludzkość wręcz uzależnieni od elektryczności i elektroniki a niespokojne Słońce to zawsze ryzyko blackoutów energetycznych oraz masowych uszkodzeń sprzętu elektronicznego do czego dojdzie przez zjawisko elektrostatyczności.  

 

 

Artykuł pochodzi ze strony zmianynaziemi.pl , kopiowanie dozwolone za zgodą administratora witryny

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika morpheus

Ja widzę że już powpoli

Ja widzę że już powpoli przenoszą Armagedon na 2013 Smile Generalnie to chyba zawsze były wybuchy tyle że teraz łatwiej się wszystko rozmuchuje i okrasza 2012 Smile Prawda jest taka że nie widomo co będzie a wszelkie przewidywania to 10 procent wiedzy i 90 fantazji Smile

Skomentuj