Wpuszczenie Polaków wielkim błędem, twierdzi brytyjski premier

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rychłe dopuszczenie do unijnego rynku pracy Bułgarów i Rumunów spowodowało, że niektórzy europejscy przywódcy pokazują swoje prawdziwe oblicze. Jednym z nich jest brytyjski premier, David Cameron. Jak zwykle wypowiadał się o problemach z emigrantami i znowu skupił się na Polakach i nazwał ich obecność na Wyspach  „wielkim błędem”.

 

Brytyjski premier znowu wyraził się przeciwko obecności Polaków na Wyspach Brytyjskich. Tym razem otwarcie stwierdził, że wpuszczenie przybyszów z Europy Wschodniej było poważnym błędem jaki popełnili jego poprzednicy. Zapowiedział potrzebę zrewidowania polityki UE w zakresie migracji ludności. Na szczycie w Brukseli, gdzie padły te słowa, Cameron zagroził wetem Wielkiej Brytanii na jakiekolwiek plany poszerzania UE bez uregulowania tych kwestii. Trzeba przyznać, że brytyjski premier ma trochę racji, bo wielu Polaków przybywało tam na tak zwanych "benefitach" i ta socjalistyczna pomoc ma zostać zakończona. W praktyce, aby należała się pomoc społeczna konieczne będzie, aby najpierw przynajmniej trochę popracować.

 

Cameron skupiając się na atakowaniu ogółu Polakó za achowania mniejszości naszych rodaków, zapomina o tym, że do Wielkiej Brytanii wyjechali często zaradni, przedsiębiorczy, odważni i w przeważającej większości młodzi Polacy. Pracują tam, żyją i płacą podatki, więc uważanie ich za obywateli drugiej kategorii trudno nie nazwać rasistowskim. Brytyjski premier, który błędem nazywa obecność Polaków na Wyspach, nie zdaje sobie chyba sprawy, że wykonując prace, których nie chce się wykonywać leniwym Anglikom, de facto ratują oni brytyjską gospodarkę. Takie obrażanie całych grup społecznych należy uznać, za co najmniej niestosowne. Gdzie nagle podziałą się polityczna poprawność? Poza tym ludzie ci nie pracują w Polsce, więc nie dokładają się do naszych podatków a bez nich nasz socjalizm  zbankrutuje nawet szybciej niż się może wydawać.

 

Aż trudno uwierzyć, że ten sam Cameron, który formułuje antypolskie uwagi, aby przypodobać się wyborcom, którzy mogliby poprzeć jeszcze bardziej skrajną brytyjską partię UKIP, jednocześnie jest bardzo przyjazny i miły dla Islamistów. Przecież to nie Polacy odcięli głowę brytyjskiego żołnierza na ulicach stolicy tego kraju. Cameron kolejną swoją wypowiedzią sugeruje społeczeństwu, że problemem są Polacy a nie Islamiści. To doprawdy zdumiewające. Polacy szybko się integrują i za dwa pokolenia już nawet po polsku nie będą umieli mówić potomkowie dzisiejszych emigrantów, podczas gdy Islamiści usilnie budują tam swój kalifat z prawami szarijatu i to wydaje się nie być zupełnie problemem społecznym. 

 

Antypolonizm staje się powoli plagą państw zachodnich. W USA opowiada się dowcipy o głupich Polakach i rozprzestrzenia się kłamliwe zwroty jak "polskie obozy śmierci" sugerujące, że to jacyś beznarodowi Naziści ze złymi Polakami mordowali Żydów. Nie mamy dobrej opinii, jako naród, bo jesteśmy wyrzutem sumienia, jako wielokrotnie sprzedani stosownie do sytuacji geopolitycznej. Dlatego ci, którzy nami kupczyli oczerniają nas i atakują , a Polska na arenie międzynarodowej wciąż przyjmuje kolejne kopniaki ze wschodu i z zachodu. Gdyby Polacy mieli czarny kolor skóry taka skala rasizmu w naszą stronę nie przeszłaby, ale ponieważ jesteśmy biali to można sobie na nas używać do woli i oburzenia nie słychać.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika angol

Polaczki przyjerzdzają do

Polaczki przyjerzdzają do europy i żadają przywilejów Nie chcą szanować zasad i naszych tradycji a gdy zyskują przewagę wtedy już nie ma dyskusji z miejscowymi To chory narod a i tak w europie bardziej się ich szanuje niż Zydów Zastanawiam się czasami czy to nie kolejny program depopulacji Nie ma możliwości żeby z czse nie wybuchła wojna religijna między katolskim polactwem a europejczykami Niech każdy wierzy sobie w co chce ale niech nie zmusza innych do toku swojego myślenia Kiedyś europejczycy ich najeżdzali i robili rozbiory teraz oni są tutaj Historia na naszych oczach zatacza koło Zmieniła się tylko taktyka

Portret użytkownika AmazeAmidst

Co to znaczy wedlog ciebie,

Co to znaczy wedlog ciebie, ze polaczki do europy przyjezdzaja?
Polska to Europa!
I bardzo jestem ciekawa skad ty pochodzisz.....?
Jest bardzo wielu Polakow w angli, ktorzy sznuja angielska tradycje, ba
i powiem ci wiecej!
My ( Polacy w Angli) bardzo bysmy chcieli widziec wiecej
angielskiej kultury. Tj: sklepow angielskich, restauracji angielskich,
i prawdziwych angoli...
TO WSZYSTKO JEST NA WYMARCIU!
Same kebaby i meczety! Anglia? Chyba Islamglia!
A nawiazujac do artykolu to naprawde mysle, ze przydaloby sie cos zrobic z tym Cameronem, bo za duzo sobie pozwala.
Gdyby takie wypowiedzi byly skierowane w strone narodowaosci islamskich to juz by byla z tego wielka afera w mediach.
 
 

Portret użytkownika sts700

Jak dalej POlacy będą

Jak dalej POlacy będą wybierać tak głupich przywódców myśląc że jak takich wybiorą to się przypodobają zachodowi tak będą ciągle uważani za białych murzynów których mozna kopać w d.... Pluć im w twarz a ci będą muwili że deszcz pada.

Portret użytkownika AmazeAmidst

DO Polski moge wracac, ale

DO Polski moge wracac, ale najpierw potrzebuje
wypracowac godziwa emeryture w anglii.
Na starosc sobie wroce i bede zyc z angielskiej emyrytury.
BO niestety, ale na polska emeryture to nie mam co liczyc!
Koniec w temacie.

Portret użytkownika saturas 13

nie szanują nas bo sami się

nie szanują nas bo sami się nie szanujemy Pracuję w Holand i wiem jak pracują Polacy Masz rację psujemy im to co sobie wypracowali Robimy 2 razy więcej za mniej i jeszcze cały czas z trzęsącymi się kolanami a jak co do czego to i tak polak leci z pracy Oni potrafią być solidarni wobec siebie Polacy nie więc po co szanować polaka jak po zmieszaniu go z błotem i tak reszta nie zareaguje a w duchu jeszcze się ucieszy Polacy to już nie ten naród który kiedyś miał ogień w sercu Przez pokolenia mocarstwa chciały nas złamać i nie dali rady a teraz sami popatrzcie na nasz naród i pomyślcie czy nie ujawniają się w nas cechy niewolnicze

Strony

Skomentuj