Wpływ wody butelkowanej na środowisko jest 1400 razy większy niż wody z kranu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Picie wody z kranu nie zawsze jest przyjemne i nie zawsze bezpieczne. Jednak, jak obliczyli naukowcy, wpływ wody butelkowanej na zasoby naturalne i ekosystemy jest wiele razy większy niż wpływ wody z kranu.

Picie wody z kranu może nie wydawać się dobrym pomysłem, ale woda butelkowana ma o wiele bardziej tragiczne konsekwencje dla środowiska. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Science of the Total Environment picie wody butelkowanej ma 1400 razy większy wpływ na środowisko niż picie wody z kranu.

 

Naukowcy z Barcelona Institute for Global Health (ISGlobal) obliczyli również, że gdyby wszyscy w Barcelonie pili tylko wodę butelkowaną, doprowadziłoby to do wzrostu kosztów wydobycia zasobów 3500 razy niż gdyby wszyscy ci ludzie pili wodę z kranu.

 

Badanie śledziło wzrost zużycia wody butelkowanej w Barcelonie, pomimo niedawnej poprawy jakości wody z kranu w mieście. Same Stany Zjednoczone potrzebują 17 milionów baryłek ropy rocznie do produkcji plastikowych butelek, więc problem wyraźnie wykracza poza Barcelonę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Wiadomo że plastik jest

Wiadomo że plastik jest szkodliwy dla środowiska w całym procesie technologicznym i użytkowania ale trzeba zadać pytanie czyja to wina że go w ogóle używamy  to nie zasługa przeciętnego Kowalskiego że pije wodę z plastikowych butelek, elity i nadzorcy niewolników/politycy zdecydowały za kowalskiego zakazując naturalnych produktów alternatywnych dla produktów petrochemicznych takich jak Konopie z których można w nieograniczonych ilościach wytwarzać naturalny plastik, paliwo do samochodów itd. ford model-T był zbudowany z kompozytu konopnego i zasilany olejem z tej rośliny. Niestety w tych czasach mamy niedouczonych ekologów realizujących agendę rządzących i dostajemy jeszcze więcej szkodliwej chemii , przemysł ten poprostu przestawia się na inne produkty, nie mniej szkodliwe zamiast zostać całkowicie zlikwidowany.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Zauważam błąd logiczny w

Zauważam błąd logiczny w twoim rozumowaniu. Gdyby konopie były uprawiane na masową skalę na wszystkich nieużytkach i glebach niskiej klasy cena oleju była by niższa niż rzepakowego. Niestety uprawy są reglamentowane, druga sprawa że pasożytnicze państwo nałożyło by na niego swoje złodziejskie podatki i akcyzy by obniżyć opłacalność. W świecie idealnym to najlepsze paliwo

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika ​euklides

Panowie, etanol to

Panowie, etanol to czyściutkie, organiczne, nietoksyczne paliwo. Nic tylko zafundować obajtkowi, kaczanowi i innym ziobrom bilet w kosmos w jedną stronę, znieść akcyzę i produkować w Polsce spirol na paliwo.

Portret użytkownika ARTUR

Przeczytałem dokładnie i

Przeczytałem dokładnie i stwierdziłem że 1 % powierzchni to nie jest dużo gdyż ugorów w Polsce jest o wiele więcej , nawet gdyby nie uprawiać roślin na alkohol to ilość wyrzucanej żywności możliwej do przetworzenia jest tak ogromna ze moglibyśmy jeszcze zostać eksporterem paliwa . Niestety , to nie jest celem Komuny Europejskiej .

Portret użytkownika Set

Kranówka nadaje się ledwo do

Kranówka nadaje się ledwo do mycia ciała, ale w gruncie rzeczy nie nadaje się nawet do spłukiwania wody w ubikacji ze względu na pozostawanie kamienia.

Jak ktoś gotuje zupę na kranówce to dostaję nudności na samą myśl. To już jest raczej wywar babyjagi a nie obiad.

Strony

Skomentuj