Wpływ wody butelkowanej na środowisko jest 1400 razy większy niż wody z kranu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Picie wody z kranu nie zawsze jest przyjemne i nie zawsze bezpieczne. Jednak, jak obliczyli naukowcy, wpływ wody butelkowanej na zasoby naturalne i ekosystemy jest wiele razy większy niż wpływ wody z kranu.

Picie wody z kranu może nie wydawać się dobrym pomysłem, ale woda butelkowana ma o wiele bardziej tragiczne konsekwencje dla środowiska. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Science of the Total Environment picie wody butelkowanej ma 1400 razy większy wpływ na środowisko niż picie wody z kranu.

 

Naukowcy z Barcelona Institute for Global Health (ISGlobal) obliczyli również, że gdyby wszyscy w Barcelonie pili tylko wodę butelkowaną, doprowadziłoby to do wzrostu kosztów wydobycia zasobów 3500 razy niż gdyby wszyscy ci ludzie pili wodę z kranu.

 

Badanie śledziło wzrost zużycia wody butelkowanej w Barcelonie, pomimo niedawnej poprawy jakości wody z kranu w mieście. Same Stany Zjednoczone potrzebują 17 milionów baryłek ropy rocznie do produkcji plastikowych butelek, więc problem wyraźnie wykracza poza Barcelonę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Wiadomo że plastik jest

Wiadomo że plastik jest szkodliwy dla środowiska w całym procesie technologicznym i użytkowania ale trzeba zadać pytanie czyja to wina że go w ogóle używamy  to nie zasługa przeciętnego Kowalskiego że pije wodę z plastikowych butelek, elity i nadzorcy niewolników/politycy zdecydowały za kowalskiego zakazując naturalnych produktów alternatywnych dla produktów petrochemicznych takich jak Konopie z których można w nieograniczonych ilościach wytwarzać naturalny plastik, paliwo do samochodów itd. ford model-T był zbudowany z kompozytu konopnego i zasilany olejem z tej rośliny. Niestety w tych czasach mamy niedouczonych ekologów realizujących agendę rządzących i dostajemy jeszcze więcej szkodliwej chemii , przemysł ten poprostu przestawia się na inne produkty, nie mniej szkodliwe zamiast zostać całkowicie zlikwidowany.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Zauważam błąd logiczny w

Zauważam błąd logiczny w twoim rozumowaniu. Gdyby konopie były uprawiane na masową skalę na wszystkich nieużytkach i glebach niskiej klasy cena oleju była by niższa niż rzepakowego. Niestety uprawy są reglamentowane, druga sprawa że pasożytnicze państwo nałożyło by na niego swoje złodziejskie podatki i akcyzy by obniżyć opłacalność. W świecie idealnym to najlepsze paliwo

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika ​euklides

Panowie, etanol to

Panowie, etanol to czyściutkie, organiczne, nietoksyczne paliwo. Nic tylko zafundować obajtkowi, kaczanowi i innym ziobrom bilet w kosmos w jedną stronę, znieść akcyzę i produkować w Polsce spirol na paliwo.

Portret użytkownika ARTUR

Przeczytałem dokładnie i

Przeczytałem dokładnie i stwierdziłem że 1 % powierzchni to nie jest dużo gdyż ugorów w Polsce jest o wiele więcej , nawet gdyby nie uprawiać roślin na alkohol to ilość wyrzucanej żywności możliwej do przetworzenia jest tak ogromna ze moglibyśmy jeszcze zostać eksporterem paliwa . Niestety , to nie jest celem Komuny Europejskiej .

Portret użytkownika Set

Kranówka nadaje się ledwo do

Kranówka nadaje się ledwo do mycia ciała, ale w gruncie rzeczy nie nadaje się nawet do spłukiwania wody w ubikacji ze względu na pozostawanie kamienia.

Jak ktoś gotuje zupę na kranówce to dostaję nudności na samą myśl. To już jest raczej wywar babyjagi a nie obiad.

Portret użytkownika Namaste

Czysta H2O nie bardzo nadaje

Czysta H2O nie bardzo nadaje się do picia, bo brakuje w niej minerałów, które są potrzebne naszym organizmom. Jeśli kranówka tworzy kamień w ubikacji, to znaczy, że zawiera w sobie różne pierwiastki i związki chemiczne. Pytanie, jakie trzeba sobie postawić, czy to, co ta woda w sobie zawiera, jest korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to i tak nadal kamień w ubikacji będzie się tworzyć. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

Rzecz w tym , że ten kamień

Rzecz w tym , że ten kamień to głównie związki wapnia i czasem żelaza , które to nie specjalnie są nam potrzebne a czasem też szkodzą powodując powstawanie kamieni w nerkach i w pecherzu moczowym również . 

Portret użytkownika ARTUR

Nikt się nie czepia kamienia

Nikt się nie czepia kamienia ale myślisz że związki chemiczne spuszczone do rzeki w Krakowie są filtrowane w Warszawie zanim pójdą do rury ? Nie ma takiej możliwości , jedyną instalacją oczyszczającą wodę dla miasta zrobili Chińczycy dla Hongkongu , jest to mieszanka wody osmotycznej , wody odsolonej morskiej + dodatek minerałów .

Portret użytkownika Namaste

Set się czepił właśnie

Set się czepił właśnie kamienia.

Czysta H2O nie jest zbyt dobra do picia, bo nie mam minerałów. Dobra do picia woda powinna zawierać minerały. Natomiast chemia w wodzie, to inny problem i oczywiście masz rację. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Strony

Skomentuj