Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka

Kategorie: 

Źródło: ndt-ed.org

Prawie wszystkie urządzenia wokół nas wytwarzają pola elektromagnetyczne. Są one niewidoczne, ale otaczają nas w domu, w pracy, wszędzie. Technologiczny rozwój w ostatnich dwóch dekadach doprowadził dziś do tego, że trzeba nauczyć się życia z polem elektromagnetycznym. Jaki jednak jest wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka?

 

Większość urządzeń w naszych domach pracuje na prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz i każde z nich, gdy tylko znajdziemy się w jego okolicy, wpływa na nas oddziałując rakotwórczo. Oczywiście jest to wpływ śladowy, ale gdy tego typu pola elektromagnetyczne znajdują się wszędzie to nawet niewielki wpływ poprzez efekt kumulacji może po czasie dodać kolejny czynnik kancerogenny.

 

Najbardziej wrażliwy na elektromagnetyzm jest układ nerwowy, odpornościowy, hormonalny i rozrodczy. Pierwsze znaki ostrzegawcze to zmęczenie, drażliwość, zaburzenia snu, pamięci i uwagi. Nawet, jeśli problem ten nie znajduje odpowiedniej społecznej uwagi to naukowcy już dawno uznają jego wagę. Włoscy naukowcy odkryli, że pola elektromagnetyczne mogą powodować bezpłodność i to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

W Stanach Zjednoczonych, odkryto, że pole elektromagnetyczne ma negatywny wpływ na mózg. Istnieje bezpośredni związek między rozwojem nowotworów złośliwych oraz określonymi grupami zawodowymi. Wśród tych, którzy nieustannie pracują przy komputerach, używają komórek i innych nadajników radiowych, liczba nowotworowych mózgu znacząco wzrasta. Wśród zagrożonych są na przykład amerykańscy policjanci, którzy zostali zmuszeni, aby zawsze używać nadajników radiowych.

 

Szczególnej troski wymaga rozpowszechnienie sieci bezprzewodowych (Wi-Fi), które generują stałe promieniowanie elektromagnetyczne. Technologia bezprzewodowego dostępu do Internetu może szkodzić rozwijającemu się centralnemu systemowi nerwowemu dziecka. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia zalecają powstrzymywanie się od korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu przez Wi-Fi w szkołach gdzie znajdują się małe dzieci.

 

W 2010 r. naukowcy z Holandii odkryli, że promieniowanie z Wi-Fi sprawia, że ​​drzewa w okolicy takich źródeł promieniowania chorują i tracą liście. Jeden z autorów badań, naukowiec, Alistair Phillips, twierdzi, że pulsujący sygnał Wi-Fi może być nawet bardziej szkodliwe dla ludzkiego organizmu niż stabilne odmiany fal radiowych.

 

Promieniowanie elektromagnetyczne może mieć wpływ na zdolność młodych ludzi do płodzenia potomstwa. Jest to szczególnie groźne dla tych, którzy lubią trzymać notebooka na kolanach. Wi-Fi jest również szkodliwe dla zdolność myślenia człowieka, i ma bezpośredni wpływ na mózg, powiedział ekspert.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika Inżynier

Ale rakowy artykuł... Jako

Ale rakowy artykuł... Jako inżynier zajmujący się rówinież fizyką el-mag mogę wam śmiało powiedzieć że ten artykuł zalicza się do teorii w stylu płaskiej ziemi i szczepionek powodujących autyzm. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jak projektowałem pierwsze

Jak projektowałem pierwsze stacje telefoni komórkowej GSM we Wrocławiu, to opinia biegłych środowiskowych była negatywna i to bardzo. W związku z tym, (co nie robi monopol i kasa) zmieniono biegłych i opinie były wręcz radosne.. Czy ty zaliczasz się do tych inżynierów matołów, którzy ulegli pokusie finansowej? Odpowiedz jednoznacznie tak, lub nie: Czy ty jesteś idiotą do kwadratu?

Portret użytkownika EWELINA PAJDAK

WYPIERDALAĆ KURWA Z TĄ CAŁĄ

WYPIERDALAĆ KUR** Z TĄ CAŁĄ INGERENCJĄ W POLE MAGNETYCZNE DOSYĆ KUR** IMPULSÓW ELEKTROMAGNETYCZNYCH I WIRTUALNEGO KOPANIA MNIE PO DUPIE I NIE TYLKO PO DUPIE!!!!! KONIEC KUCIA W PALUSZKI I ZASTRASZANIA MNIE I KONIEC KUR** ROBIENIA MI PIER******GO BAŁAGANU W GŁOWIE I ŻYCIU!!!!!! WYPIER**LAĆ!!!!! CHOĆBY KUR** ROBIŁ TO PREZYDENT ALBO PAPIEŻ!!!!! JAK PAPIEŻ TO TYMBARDZIEJ KUR**!!!!! ZAJMIJCIE SIĘ CZYMŚ KUR** W KOŃCU POŻYTECZNYM A JAK NIE TO ŻEBYŚCIE SIĘ TAK KUR** OBSRALI KUR** WSZYSCY!!!!!! Pozdrawiam i DZIĘKUJĘ ŻE W KOŃCU OSIĄGNĘ PEŁNIĘ SZCZĘŚCIA I SPOKOJU I BĘDĘ MOGŁA SPOKOJNIE ŻYĆ I NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ PO TYM WSZYSTKIM CO JUŻ MI ZROBILI TO CHYBA MI SIĘ KUR** NALEŻY!!!!! AHA... I BARDZO PROSZĘ CZYTAĆ OD LEWEJ DO PRAWEJ TO ZNACZY NIE OD TYŁU I OD TYŁU ANI OD PRZODU ANI OD BOKU NIC MI KUR** NIE ROBIĆ..... CIESZĘ SIĘ ŻE ZROZUMIELIŚCIE I ŻADNYCH KUR** CZARÓW 

Portret użytkownika darek1001989

"Istnieje bezpośredni związek

"Istnieje bezpośredni związek między rozwojem nowotworów złośliwych oraz określonymi grupami zawodowymi. Wśród tych, którzy nieustannie pracują przy komputerach" uśmiałem się do łez, pokaż mi te badania które pokazują związek między używaniem komputera a nowotworami. Autorze poczytaj o fenomenie znanym " hormesis"

Portret użytkownika Alutka

I po co tyle deliberować. Już

I po co tyle deliberować. Już nic nie jest zdrowe na tym świecie. Nawet gdybyśmy wyłączyli całą nowoczesność i zagrożenia z tym związane, zabijemy sie samą żywnością, od której nie uciekniemy. Tak czy siak, zmierzamy do samozagłady na własne życzenie. Do zobaczenia na drugim, lepszym Świecie.

Strony

Skomentuj