Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka

Kategorie: 

Źródło: ndt-ed.org

Prawie wszystkie urządzenia wokół nas wytwarzają pola elektromagnetyczne. Są one niewidoczne, ale otaczają nas w domu, w pracy, wszędzie. Technologiczny rozwój w ostatnich dwóch dekadach doprowadził dziś do tego, że trzeba nauczyć się życia z polem elektromagnetycznym. Jaki jednak jest wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka?

 

Większość urządzeń w naszych domach pracuje na prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz i każde z nich, gdy tylko znajdziemy się w jego okolicy, wpływa na nas oddziałując rakotwórczo. Oczywiście jest to wpływ śladowy, ale gdy tego typu pola elektromagnetyczne znajdują się wszędzie to nawet niewielki wpływ poprzez efekt kumulacji może po czasie dodać kolejny czynnik kancerogenny.

 

Najbardziej wrażliwy na elektromagnetyzm jest układ nerwowy, odpornościowy, hormonalny i rozrodczy. Pierwsze znaki ostrzegawcze to zmęczenie, drażliwość, zaburzenia snu, pamięci i uwagi. Nawet, jeśli problem ten nie znajduje odpowiedniej społecznej uwagi to naukowcy już dawno uznają jego wagę. Włoscy naukowcy odkryli, że pola elektromagnetyczne mogą powodować bezpłodność i to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

W Stanach Zjednoczonych, odkryto, że pole elektromagnetyczne ma negatywny wpływ na mózg. Istnieje bezpośredni związek między rozwojem nowotworów złośliwych oraz określonymi grupami zawodowymi. Wśród tych, którzy nieustannie pracują przy komputerach, używają komórek i innych nadajników radiowych, liczba nowotworowych mózgu znacząco wzrasta. Wśród zagrożonych są na przykład amerykańscy policjanci, którzy zostali zmuszeni, aby zawsze używać nadajników radiowych.

 

Szczególnej troski wymaga rozpowszechnienie sieci bezprzewodowych (Wi-Fi), które generują stałe promieniowanie elektromagnetyczne. Technologia bezprzewodowego dostępu do Internetu może szkodzić rozwijającemu się centralnemu systemowi nerwowemu dziecka. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia zalecają powstrzymywanie się od korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu przez Wi-Fi w szkołach gdzie znajdują się małe dzieci.

 

W 2010 r. naukowcy z Holandii odkryli, że promieniowanie z Wi-Fi sprawia, że ​​drzewa w okolicy takich źródeł promieniowania chorują i tracą liście. Jeden z autorów badań, naukowiec, Alistair Phillips, twierdzi, że pulsujący sygnał Wi-Fi może być nawet bardziej szkodliwe dla ludzkiego organizmu niż stabilne odmiany fal radiowych.

 

Promieniowanie elektromagnetyczne może mieć wpływ na zdolność młodych ludzi do płodzenia potomstwa. Jest to szczególnie groźne dla tych, którzy lubią trzymać notebooka na kolanach. Wi-Fi jest również szkodliwe dla zdolność myślenia człowieka, i ma bezpośredni wpływ na mózg, powiedział ekspert.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika laryvega

Czego można by się spodziewać

Czego można by się spodziewać po takim portalu, sami ludzie ktorzy maja paranoję, że wszyscy chcą im zaszkodzić lub zniszczyć, banda lemingów które wierzą w każdą spiskową teorię bo myślą,że należą do tych oświeconych. Im mniej wiesz na temat czegoś tym bardziej psioczysz, że to złe.

Portret użytkownika Pawel

Czy ktos z forumowiczow moze

Czy ktos z forumowiczow moze mi powiedziec, co moze byc zrodlem promieniowania wysokiej czestotliwosci, ktore pojawia sie rowno co 10 sekund i spada jednostajnie do zera? Mieszkam w polowie 9-pietrowego bloku i mam od roku miernik, ale nie potrafie zlokalizowac jego zrodla, ktore odkrylem w zeszlym tygodniu. Sadze, ze nie jest to zaden z pobliskich nadajnikow telefonii komorkowej, bo one maja stale natezenie pola. Raczej jest to u ktoregos sasiada, ale chodzenie z miernikiem po klatce nie daje jednoznacznych odpowiedzi. Dlaczego pulsujace?

Portret użytkownika Kaz

 W tych czasach tak wiele

 W tych czasach tak wiele osób śpi z telefonem pod poduszką zwiększając ogromnie swoją szanse na zachorowanie[przez całą noc są wystawieni na duże promieniowanie].Działą to tak,że SZYSZYNKA w mózgu przez promieniowanie zaczyna wydzielać mniej składników,odpowiednia ilość tych składników nie dociera do niektórych komórek i jakaś może stać się nowotworowa.

Portret użytkownika zanonimizowany

Droga Pani (lub drogi Panie)!

Droga Pani (lub drogi Panie)! Szyszynka odpowiada w naszym ciele za wytwarzanie melatoniny, która odpowiada za to, czy chce nam się spać, czy też nie. Telefony nie wytwarzają dużego promieniowania-wszystkie telefony są wykonywane przy odpowiednich normach emisji promieniowania elekromagnetycznego. Samo promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzają telefony ma bardzo niską energię i nie jest promieniowaniem jonizującym- nie może wybijać elektronów z pierwiastków i nie może powodować uszkodzenia komórek ciała.

Portret użytkownika Kaz

Ale jeszcze raz tak serio.W

Ale jeszcze raz tak serio.W tych czasach tak wiele osób śpi z telefonem pod poduszką zwiększając ogromnie swoją szanse na zachorowanie[przez całą noc są wystawieni na duże promieniowanie].Działą to tak,że SZYSZYNKA w mózgu przez promieniowanie zaczyna wydzielać mniej składników,odpowiednia ilość tych składników nie dociera do niektórych komórek i jakaś może stać się nowotworowa.

Portret użytkownika Inżynier

Ale rakowy artykuł... Jako

Ale rakowy artykuł... Jako inżynier zajmujący się rówinież fizyką el-mag mogę wam śmiało powiedzieć że ten artykuł zalicza się do teorii w stylu płaskiej ziemi i szczepionek powodujących autyzm. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jak projektowałem pierwsze

Jak projektowałem pierwsze stacje telefoni komórkowej GSM we Wrocławiu, to opinia biegłych środowiskowych była negatywna i to bardzo. W związku z tym, (co nie robi monopol i kasa) zmieniono biegłych i opinie były wręcz radosne.. Czy ty zaliczasz się do tych inżynierów matołów, którzy ulegli pokusie finansowej? Odpowiedz jednoznacznie tak, lub nie: Czy ty jesteś idiotą do kwadratu?

Portret użytkownika to prawda

To prawda, tez pamiętam

To prawda, tez pamiętam początki kiedy stawioano wieże przekaźnikowe w Polsce i wtedy był ustawowy wymóg żeby znajdowały sie minimum 600 metrów od zabudowań. Wiem to bo na działce mojej kuzynki taką wieżę wtedy postawiono.

POtem za jakiś czas nagle ten przepis z ustawy zniknął i stawia się wszędzie, nawet na dachach bloków mieszkalnych, przy szpitalach, szkołach i przedszkolach oraz na terenach ośrodków wypoczynkowych i rekreacyjnych, przy parkach itd....

Mimo , że badania i raport z tych badań zrobiony przez PIS wykazał, że przestrzeganie norm emisjii przez te nadajniki to fikcja. NIc z tym nie zrobiono, bo liczy się dla nich kasa "inwestorów" a nie zdrowie Polaków.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Żeby skutecznie zablokować

Żeby skutecznie zablokować otaczające ze wszystkich stron pole e-m nie można użyć czegoś małego w kieszeni noszonego - tu, jak w przyp. deszczu, liczy się powierzchnia czynna, mały parasol - ramiona zmoknięte, duży - suche choć poły płaszcza, nohawice i kapcie będą mokre, ogromny ogrodowy - wszystko suche...Przykład może nie naj, ale wiadomo o ssso tu  chozzziii...a najlepszą byłaby spec-odzież (noszą ją elektrycy WN) z wszytą w materiał gęstą siateczką metalową, a na twarz - durszlag...albo taki cedzak jaki noszą floreciści. Smile Smile :) 

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Strony

Skomentuj