Wolność słowa w Polsce jest tylko teoretyczna

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

To, co dzieje się ostatnio w Polsce jest bardzo niepokojące. Najpierw widzieliśmy agentów ABW wyrywających z rąk laptopa naczelnego tygodnika Wprost, potem była wizyta u człowieka z Elbląga, który krytykował za ostro Donalda Tuska, a teraz jeszcze dochodzi do tego przeszukanie w domu redaktora naczelnego portalu parezja.pl

 

Prokuratura zainteresowała się Damianem Kowalskim ze względu na prowadzoną przez niego inicjatywę "Nie dla Islamizacji Europy". Cała sprawa jest bardzo dziwna, bo początkowo wezwano go jako świadka w sprawie przestępstwa z artykułu 256 § 1, który brzmi:

„Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2″.

Gdy redaktor parezja.pl stawił się na policji, przyszło dwóch funkcjonariuszy i oświadczyło, że jest sprawcą, a nie świadkiem, po czym pokazali mu prokuratorski nakaz i udali się z nim do jego domu celem przeszukania, które ostatecznie przeprowadzono. Opis całej sprawy znajduje się tutaj

 

Biorąc pod uwagę, że to już kolejna tego typu akcja w ostatnich tygodniach trzeba powiedzieć, że wolność słowa jest w Polsce tylko teoretycznie. Niby coś o tym w konstytucji, ale jak widać władza ma to w dużym poważaniu. Ostatnio właśnie w związku z zajściami we Wprost zostali oskarżeni redaktorzy z Telewizji Republika, oraz standardowo już poseł Przemysław Wipler oraz niestrudzony komunista Piotr Ikonowicz.

 

Oznacza to, że każdy z nas może się znaleźć na celowniku władzy, praktycznie w każdym momencie i widać, że władza nie przebiera już w środkach i nic sobie nie robi z porównań jej poczynań do tego, co widzieliśmy w PRL. Jedynie w miejsce cenzury mamy polityczną poprawność, a niepokornych się stopniowo zastrasza, żeby nie wprowadzali dysonansu poznawczego dla rzesz ogłupionych ludzi konsumujących codzienną dawkę propagandy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Naszą "ciaśniejącą" wolność

Naszą "ciaśniejącą" wolność słowa zawdzięczamy takim TW jak ZaFDJana Angela czy TW Boni-speca od w jego żywotnym żydowsko-konfidenckim  interesie tak istotnej "Ustawy o mowie nienawiści". Jeśli wyłączą nam skadinąd zrfozumiałą i niezbywalną mowę nienawiści do komuno-konfidentów, sprzedawczyków Polski w żydowskie i kościelne ręce - pozostanie nam chyba tylko "strzał z liścia" made in Janusz Korwin-Mikke, i oby tylko na strzale z liścia to zbierające się pod "ustawowo dokręcaną pokrywą kotła" ciśnienie się skończyło...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

co ty kundelku tu nawijasz...

co ty kundelku tu nawijasz... Można pisać tylko dlatego, aby przez tą "wolność wypowiedzi" zdemaskować duchowych i mentalnych przeciwników i ich zaewidencjonować... Każdy przeciwnik na tym forum jest już zakwalifikowany po IP i przeznaczony do eliminacji w dniu "0" o godzinie "0"
 W ten sposób nie musza slerzić i donosić, bo sami sie denuncjujemy. Taka jest prawda o "wolności wypowiedzi".
 A stanie się to  wkrótce po tym, jak służby administarcyjne będą oznakowywać domy i mieszkania elektronicznymi identyfikatorami.
 (W histori były znaczone farbami)
 Ty nie musisz się mnartwić, bo jesteś pozytecznym idiotus vulgaris który zrobi wszystko co zechcą. Więc cię oszczędzą..
 

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

Nie do końca masz rację.

Nie do końca masz rację. Wolność słowa jest ... tak długo jak długo nie szkodzi. Mówiąc wprost możesz pisać i mówić prawie wszystko (o to prawie chodzi) jesli nikt lub mało kto to czyta lub słucha.
 
Sorry Admin ale działasz tylko dlatego że Twój portal nie jest zbyt popularny.

Portret użytkownika pawus5

Polską rządzi zorganizowana

Polską rządzi zorganizowana mafia bo jak inaczej nazwać ludzi którzy otwarcie mówią że Polska to nienormalność że Polska nie istnieje że Polska to h_j, dupa i kamieni kupa że sojusze z USmanenami są POzorne a jednocześnie biorą pieniądze za niby sprawowanie rządów tego kraju i obłudnie z ambony sejmowej mówią narodowi zupełnie odwrotne tezy, jednocześnie na światło dzienne wychodzą afery i przekręty finansowe. W żadnym kraju na świecie taki rząd nie maiłby prawa istnienia a masowe protesty nie ustawałyby dopóki ostatni ze zdrajców nie opuściłby budynku sejmu ale w Polsce utrzymują się jeszcze dlatego że POsiadają w swoich reżimowych rękach brutalną POlicję (ostatnie morderstwa niewinnych obywateli) i służby inwigilujące jakiekolwiek rychy wolnościowe Polaków. Najwyższy czas POwiedzieć dość tej bandzie i to jeszcze przed wyborami. 

Portret użytkownika Admirał

P.WALKER napisał: Pawus5

P.WALKER wrote:

Pawus5 mafia dba o swoich i ich rodziny a ci to sam niewiem juz niemam okreslenia dlanich.ale wiem co bym zrobił z nimi wsadził wszystkich do komory gazowej i patrzał ja zdychaja.

Lepiej odwiedź psychiatrę to może nie zdążą cię przymknąć.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika Alf

Panie P.WALKER, czy nie masz

Panie P.WALKER, czy nie masz dwóch rąk i mózgu aby zarobić na chleb? Co i komu chcesz rabować, chcesz okradać innych biednych ludzi? Co chcesz rabować, chcesz zdobyć dobra materialne poprzez rozbój, i w ten sposób uzyskać status człowieka zamożnego? Nie zapominaj że bogacze nigdy nie wejdą do Królestwa Niebieskiego. Zastanawiam się czego Ci potrzeba, może lekarstw i leczenia psychiatrycznego? No chyba że jesteś takim podjudzaczem, aby poprzez swoje prowokacyjne wypowiedzi, znaleźć prawdziwych patriotów i zapisać ich do "czarnych teczek" ? Pozostaje też mała możliwość że sam jesteś patriotą, ale proszę Cię, mniej przeklinaj, naucz się ortografii, i zmądrzej, bo swoim brakiem rozsądku szkodzisz sam sobie. 

Strony

Skomentuj