Wolno spadająca kula ognia nad Teksasem

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Spadającą kulę ognia widzieli na niebie przestraszeni mieszkańcy miasta Houston w Teksasie. I chociaż kosmolodzy zapewniają, że kula ognia była zwykłym meteorytem, to wielu upatruje w tym dowody na istnienie życia pozaziemskiego i obcych cywilizacji.

 

W niedzielę wieczorem 18 stycznia br. niebo nad Houston nagle pojaśniało, ponieważ pojawił się na nim niezidentyfikowany obiekt latający, przypominający kometę. Świadkowie twierdzą, że ciało niebieskie „pływało” po niebie bardzo powoli i obserwować je można było przez co najmniej trzy minuty.

 

Patricia Reyff, profesor fizyki i astronomii z William Marsh Rice University (USA) wyraziła opinię na temat UFO w Houston. Według profesor, ciało niebieskie (ognista kula) było rodzajem meteorytu. Profesor wyjaśniła, że obiekt miał specyficzną trajektorię lotu i wchodząc w atmosferę wytracił prędkość.

 

Spadający meteoryt nie był zbyt duży. Gabarytami mógł być zbliżony do wielkości kuchenki mikrofalowej, a upadając nie spowodował żadnych strat materialnych i nie ranił mieszkańców Houston.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Spotter

Faktycznie, z całą  pewnością

Faktycznie, z całą  pewnością był to meteor. hehe. Nie wiem jak można porównywać meteor do samolotu na wysokości przelotowej oświetlonego zachodzącym słońcem. Pomijając fakt że film był nagrany kalkulatorem to i tak nie można się tak w idiotyczny sposób pomylić.

Polecam samemu poobserwować zachody słońca a pewne jest że co najmniej kilka takich samych zjawisk zaobserwujecie.

Dziwię się tylko że to już któryś raz podobny temat jest wstawiany i opisywany jak coś dziwnego a tak na prawdę okazuje się zwykłym przelotem samolotu. Zwykłe szukanie sensacji lub zwyczajna głupota.

Skomentuj