Wojskowy prom kosmiczny USA powrócił na Ziemię

Kategorie: 

US Army

Wczoraj w bazie Vanderberg w Kalifornii wylądował dron kosmiczny armii amerykańskiej X-37B. Zrobotyzowany samolot kosmiczny powrócił z trwającego 469 dni pobytu w przestrzeni kosmicznej. Jakkolwiek sam promy i pobyt tam nie jest tajemnicą to już wykonywane misje nadal nią pozostają.

 

Podejrzewa się, że prom kosmiczny pełnił funkcje szpiegowskie. Świadczy o tym wiele doniesień o jego widoczności na niebie nad Chinami czy Iranem. Niektórzy sugerują, że Amerykanie planują rozmieszczenie kilku "rojów" takich dronów kosmicznych, nie jest wykluczone, że mogłyby one pełnić funkcje ofensywne w stosunku do obiektów rozmieszczonych w przestrzeni kosmicznej a nawet w stosunku do celów naziemnych.

 

Prom kosmiczny X-37B był projektem NASA, który został zmilitaryzowany. W przestrzeń kosmiczną wynosi go rakieta nośna Atlas. Ostatni start tego pojazdu wystartował dokładnie 5 marca 2011 roku, na kilka dni przed wielkim trzęsieniem ziemi w Japonii.

Krążą pogłoski, że pojazdem tym bardzo interesują się Chiny. Dzieje się tak głównie, dlatego, że sami chcą zbudować podobny pojazd. Biorąc pod uwagę różnice technologiczną Chińczycy postanowili, zatem wykraść technologię. Robili to już wielokrotnie, czego dowodem jest ich program kosmiczny załogowych lotów będący w dużej mierze kopią rosyjskiego Sojuza. O ich próbie włamania do systemów Pentagonu poprzez włamanie do satelity komunikacyjnego informowali sami Amerykanie.

Wyścig zbrojeń przeniósł się w przestrzeń kosmiczną i jak zwykle dla nas, żyjących w tych czasach nastąpiło to niezauważalnie. Obudziliśmy się z militarnym zaangażowaniem w kosmosie ze strony wszystkich praktycznie mocarstw. Pozostaje mieć nadzieje, że ewentualne konflikty przeniosą się z powierzchni ziemi w przestrzeń kosmiczną.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Bóg już jeden wie ile

Bóg już jeden wie ile śmiercionośnego g... krąży nad naszymi głowami. Chołota ludzka (głównie chazarska) jak dotąd skrzętnie wypełniała polecenia Lucyfera, czy innych równie chorych kosmicznych bydlaków (ostatecznie wszystko jedno kogo), którzy najwyraźniej chcą wyjałowić Ziemię ludzkimi rękoma. Bez pomocy Boskiej wszystko w łeb może wziąć wydaje się, że ogólny bilans grzechów nie jest dla nas korzystny.

Skomentuj