Wojsko wychodzi na ulicę, czy to pełzający stan wojenny?

Kategorie: 

Źródło: gov.pl

Nowe rozporządzenie premiera mówi o użyciu od 28 października żandarmerii wojskowej, w celu „utrzymania porządku publicznego” powoduje de facto wyprowadzenie wojska na ulice. Czy to oznacza, że żandarmeria wychodzi aby stłumić rozruchy sprowokowane przez rząd? I czy w związku z tym grozi nam stan wojenny?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że żandarmeria ma pomagać w tłumieniu zamieszek. Tymczasem teraz nie robi tego nawet policja. Wszystko ldatego, że protestują ci, których nie da rady spałować, ani zagazować. Gdy tylko na ulice wychodzą ludzie protestujący przeciwko nielegalnemu ograniczaniu wolności pod pretekstem walki z modnym wirusem grypopodobnym, od razu pojawia się agresywna postawa policji.

 

Jeśli tylko protestują osoby uważające się za homoseksualistów, albo zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych, to policja klaszcze, klęczy lub nosi delikwentów na rękach. Dysproporcja w brutalnym sposobie radzenia sobie ze zgromadzeniami jest tak uderzająca, że nie ma mowy o równości wobec prawa.  Protestujący, którzy używają biało czerwonych flag i walczą o wolność są traktowani gazem i pałkami, a lewica jest głaskana. Trudno się zatem dziwić, że brak reakcji rozbestwia. Pytanie tylko czy żandarmeria poradzi sobie z tym wyzwaniem, jakim będzie utrzymanie porządku w trakcie nieuchronnego w najbliższych dniach lockdownu.

 

Młodzi ludzie nie pamiętają co to jest żandarmeria. Jest to policja wojskowa. Gdy w Polsce istniał jeszcze powszechny pobór każdy poborowy drżał na ich widok gdyż słynęli oni z absurdalnych interwencji mających na celu pognębienie spotkanego żołnierza. Bez cienia przesady można powiedzieć, że w czasach PRL żandarmeria była nawet bardziej znienawidzona od milicji. Może tylko ZOMO nienawidzono bardziej. 

 

Podstawowe pytanie brzmi czy żandarmi w 2020 roku są równie kreatywni co ci z czasów PRL. Dużo będzie zależało od rozkazów jakie otrzymają. To nie policja decyduje kogo pałować a kogo nosić  na rękach, chociaż oczywiście sami policjanci mają swoje poglądy polityczne i moralne. O tym decydują przełożeni, a w przypadku konfliktów takich jak ten wykreowany obecnie, decyzje zapadają zapewne na wysokich szczeblach. Reszta funkcjonariuszy tylko wykonuje rozkazy. Gdy zatem widzimy pokaz brutalności, można zakładać, że taki jest cel - zastraszenie.

 

Wyprowadzenie jutro na ulice w Polsce żandarmerii wojskowej to nie pierwszy przypadek wykorzystania wojska w czasie tej pandemii. Poprzednio uczyniono to również podczas pierwszego lockdownu. Już na jesieni korzystano z pomocy partyzantów Macierewicza zwanych WOT i przezywanych złośliwie Wojskami Obrony Terroru. Ich zadaniem było łapanie Polaków, którzy nie stosują się do nielegalnego rozporządzenia nakazującego noszenie osłon twarzy. Zapewne żandarmi również będą poszukiwali delikwentów nie respektujących wciąż nielegalnego prawa. 

 

Legalne stanmie się ono po podpisie prezydenta Andrzeja Dudy i po przewidzianym vacatio legis. Do tego czasu terror maseczkowy jest rozkręcany nielegalnie. Jednak trudno polecać dyskutowanie na ten temagt z wykonującymi rozkazy policjantami i żandarmami i biorąc pod uwagę zapowiedź represji, lepiej ich w ogóle uniknąć dostosowując się do totalitarnych obostrzeń reglamentujących oddychanie.

 

Miejmy nadzieje, że wyprowadzenie na ulice żandarmerii wojskowej nie jest tylko etapem na drodze do wyprowadzenia z koszar również żołnierzy pozostających w dyspozycji. Trudno sobie to wyobrazić bez ogłoszenia jakiegoś stanu nadzwyczajnego. Może to być stan klęski żywiołowej, stan wyjątkowy, albo nawet stan wojenny. I tak konsekwencja każdego z nich będzie o wiele bardziej idąca niż konsekwencje stanu wojennego z 1981 -1982 roku. Obecna skala obostrzeń jest nieporównywalnie dużo bardziej dolegliwa dla obywateli i jej konsekwencje będą zupełnie inne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

Wojsko i żandarmeria na

Wojsko i żandarmeria na ulicach ma "pomóc" w walce z koronavirusami a szczegolnie
tym, którzy nie będą chcieli się dobrowolnie zaszczepić - przeczytajcie ostatnio znowelizowane ponizsze ustawy
Mordercy chcą zakupić  40 mln szczepionek dla 40 mln Polaków i zatwierdzili przymusową eksterminację Polaków poprzez przymus szczepień z użyciem siły teraz ustalonymi zmianami w ustawie:

POLSKI RZĄD ZAMÓWIŁ 40. 000. 000 TOKSTCZNYCH SZCZEPIONEK!
https://www.youtube.com/watch?v=03u3gaDC63g&feature=emb_logo

 http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=USTAWYALL&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=19 o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 ustawa z 22.10.2020 a) pkt 4 otrzymuje brzmienie:
„4) obowiązek poddania się badaniom lekarskim przez osoby chore
i podejrzane o zachorowanie;”,
b) po pkt 4 dodaje się pkt 4a w brzmieniu:
„4a) obowiązek stosowania określonych środków profilaktycznych
i zabiegów;”
 Warszawa, dnia 20 października 2020 r.
Poz. 1845
OBWIESZCZENIE
MARSZAŁKA SEJMU RZEC ZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 8 października 2020 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001845/O/D20201845.pdf Art. 36. 1.22) Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym,
zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano
chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych
osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub
przymusowym podaniu leków.
2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego
środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne.
Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.
3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy
lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.
4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu
bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu
bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.
5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż
24 godziny łącznie.
6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.
7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub
kaftana bezpieczeństwa.
8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem
leków do organizmu osoby – bez jej zgody.

Przymusowe wstrzykiwanie podejrzanych substancji do naszych ciał jest eksperymentem medycznym zakazanym w art 39 naszej konstytucji:

 Art. 39. Zasada wolności od eksperymentów Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

In God we trust

Portret użytkownika Bolek

Tak wojsko na ulicach,

Tak wojsko na ulicach, transportery opancerzone rozjeżdżają demonstrantów , policja opornym organizuje ścieżki zdrowia, zakrwawione demonstrantki szukają pomocy. Przygłupy to wam się maży , wkó..wia was, że tak nie reaguje władza . Za tydzień dzięki przygłupom i obcym Niemieckim i Moskiewskim wichrzyciele będziemy mieli 50 tyś. dziennie zakażonych, a przez to brak personelu i środków na ratowanie życia ludzkiego. Aborcja to mord i tego nikt nie zakrzyczy.

Portret użytkownika Kwazar

Kiedyś to było ZOMO i

Kiedyś to było ZOMO i pałowali wszystkich demokratycznych w wolności..Dzisiaj mamy pełną demokrację. Czyli, kogo dzisiaj pałuje dokładnie to samo ZOMO tylko w demokratycznie innych  kolorach.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Tak się dzieje, gdy łamane są prawa logiki zawarte w Ewangeliach: 

 
1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w świątyniach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.

Ew. Mt. 6

Portret użytkownika Max 1983

Kaczyński chce po prostu

Kaczyński chce po prostu wprowadził pełen lockdown i stan wyjątkowy bo wtedy do końca zniszczy Polskę.W tym celu posłuży się przygłupimi nastolatkami z transparentami "Strach się ruchać".Już wypuszczają sprzedajnych profesorków którzy wytłumaczą że wzrost zakażeń na strasznego wirusa to wina tych demonstracji ,tak więc to nie PIS zrujnował służbę zdrowia i doprowadził nas na skraj przepaści a te tłumy ....i wiecie co jest najlepsze??Pół narodu to łyknie bez pytań::)

Ogładałem wczoraj tvn 24 i pokładałem się ze śmiechu jak dwie bardzo "mądre"panie prawniczki mówily o wadze tego protestu ,prowadząca też orgazmu dostawała, a w tle były obrazki z protestu i realizator upodobał sobie akurat dziewczyny stojące z transparentem "Strach się ruchać".Fakt walcza o godnośc kobiet!!!!

Oczywiście sam problem aborcji jest złożony ,sam jestem zwolennikiem aborcji pod pewnymi warunkami, ale nie robienia z tego środka antykoncepcyjnego dla głupich gówniar.

PS.Wie ktoś dlaczego nie moge pisać komentarzy jako swoje tylko pod wpisem innych??Gdy chce założyć wątek i naciskam wpole gdzie wpisuje się tekst nie pojawia mi się znacznik i możliwość pisania.Ktoś z was też tak ma??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Społeczeństwo potrzebuje

Społeczeństwo potrzebuje stabilizacji do rozwoju. Państwo nie zapewnia stablizacji. Nigdy nie wiadomo co odbije politycznym kmiotkom. Ci kretyni cały czas mieszają w bębnie losującym niestrudzenie ich wybitnie głupie i szkodliwe pomysły.

Lud słuchając kompletnych kretynów, których jako swoich przedstawicieli wynieśli na wysokie stanowiska, dąży do samozagłady i samounicestwienia. Dopiero kiedy będzie naprawdę źle lud zwróci się do mędrców o radę. Ale mędrcy odmówią, bo szukanie mądrości ma być szczere, a nie wymuszone chęcią osiągnięcia krótkoterminowej korzyści. Wyrwanie człowieka z bagna głupoty jest cięższe niż wyleczenie narkomana.

Strony

Skomentuj