Wojska Afryki Zachodniej i ONZ przygotowują się do interwencji w Gambii

Kategorie: 

Źródło: US Army Africa

Wspólnota państw Afryki Zachodniej ECOWAS przygotowuje swoje wojska do interwencji zbrojnej. Choć prezydent Gambii Yahya Jammeh przegrał niedawne wybory to zapowiedział, że nie uszanuje wyniku i nie odda władzy. Wojska państw ECOWAS i organizacji ONZ wkrótce mogą wkroczyć do kraju aby zmusić go do odejścia.

 

Yahya Jammeh doszedł do władzy w 1994 roku podczas bezkrwawego przewrotu wojskowego. Rządził krajem przez 22 lata. Jednak w grudniu odbyły się wybory prezydenckie, które wygrał jego przeciwnik, Adama Barrow. Jammeh nie chce odejść ze swojego stanowiska, co wywołało spore zamieszanie w tej części kontynentu. Jego zdaniem, podczas głosowania miało dojść do oszustwa.

Yahya Jammeh - źródło: IISD/Earth Negotiations Bulletin/CC BY-SA 3.0

Dyplomaci z różnych państw prowadzili z nim negocjacje, lecz nie udało się go przekonać do ustąpienia. Podczas gdy Nigeria wyprowadziła na morze swoje okręty wojenne, Yammeh ogłosił stan wyjątkowy. W tym czasie kraje ECOWAS zgromadziły na granicy z Gambią swoje wojska i poproszono organizację ONZ o wsparcie. Armia już jest gotowa do siłowego rozwiązania. Jeśli Jammeh nie odda władzy, interwencja zbrojna rozpocznie się już w najbliższych godzinach.

 

Niebezpieczna sytuacja sprawiła, że mieszkańcy Gambii zaczęli masowo uciekać z kraju. Przynajmniej teraz nic nie wskazuje na to, aby Afryka Zachodnia uniknęła niepotrzebnej wojny. Kolejne godziny będą mieć decydujące znaczenie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Czego możemy spodziewać się

Czego możemy spodziewać się od amerykanów i ich armii?
https://www.youtube.com/watch?v=-84qph92LCA

Dokąd Zmierzamy - [18] - Grzegorz Braun (2017)
https://youtu.be/QV_txNh8QWU

„CO Wy o tym MYŚLICIE? Co się dzieje z POLSKĄ?
CZY STAŁA SIĘ POLIGONEM EKSPERYMENTALNYM?
JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” POLITYCE CHAOSU TO POLSKA. Jedyne społeczeństwo w UE z silnymi wartościami NARODOWYMI to POLSKA.
JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” EKIPOM RZĄDZĄCYM KIEDY ZACZYNA SIĘ BUDZIĆ ŚWIADOMOŚĆ TO POLSKA.
I nagle ….
2015 – IZRAELSKI KNESET OBRADUJE w KRAKOWIE
2016 – DOWÓDZTWO NATO OBRADUJE W WARSZAWIE
2016 – DOWÓDZTWO RELIGI ŚWIATOWEJ OBRADUJE W KRAKOWIE
2016 – POJAWIAJĄ SIĘ „DZIWNE” MGŁY SMOGOWE (media mówią, że pył znad Sahary!)
2016 – KOD wraz z PIS i PO SKŁÓCAJĄ POLAKÓW DO GRANIC ABSURDU
2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIECI ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ PNEUMOKOKOWĄ (afera korupcyjna, szczepionka wycofana z innych krajów, najwyższa toksyczność obok MMR i HPV)
2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIEWCZĄT ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ HPV, KTÓRA POWODUJE BEZPŁODNOŚĆ
2016 – ODSZKODOWANIA DLA ŻYDÓW ZA PRZEŚLADOWANIA WOJENNE
2016 – POLSKI PREZYDENT NAZYWA PUBLICZNIE POLSKĘ „POLIN”
2017 – POLSKI SEJM PO, PIS, KOD ZAPRASZA OKUPACYJNĄ ARMIĘ US
2017 – NAJWIĘKSZE STĘŻENIE SMOGU W CAŁEJ UE
2017 – WYMUSZONA REJESTRACJA KART PREPAID - KOMPLETNY BRAK PRYWATNOŚCI
2017 - kasują mi plik Theta (HBX).mp3 z chomika (jest to szum wygenerowany SBaGen'em przeze mnie co według mnie jest tylko dowodem że ACTA przeszło mimo protestów w całej Polsce. (wiele innych prywatnych plików też mi skasowano - kasują też linki i servery z przechowywaniem plików.
Oto plik - o tym co to jest stan theta można poszukać w google.
http://www.mediafire.com/file/iauygav2lc4zm9t/Theta+%28HBX%29.mp3
(posłuchaj tego przed zaśnięciem)

Portret użytkownika rozKODowane

Mnie też się to przydażyło

Mnie też się to przydażyło już kilkakrotnie. Blokują co chcą i usuwają co chcą! W dodatku wszystkich namawiają (wprowadzając mody!) na rozwiązania chmurowe w informatyce - czyli przechowywanie wszystkich danych oraz systemów na komputerach obcych firm nie wiadomego pochodzenia. Google też właśnie wprowadza coś w rodzaju pakietu office - z tym ze wszystko będzie u nich na serwerach a nie na naszym lokalnym komputerze! A pliki nawet jak skasujemy to będą mogli używać naszych osobistych prywatnych plików tak długo jak zechcą - nawet jak tylko przez parę sekund będą na ich serwerach. Jest to zapisane w ich (googla!) umowie z uzytkownikami - małym druczkiem! Czy beda prywatne zdjecia maile czy pliki z ksiazkami rachunkami hasłami - wszystko będą mieli! Dodajcie do tego info o tym że wiedzą z jakiej lokalizacji pisaliście, z jakiego kompa, jakie ip (chyba że uzywacie proxy). Ale jak wrzucicie jakieś dokumenty lub własne CV - to beda mieli o was wszystko!

Skomentuj