Wojna z policją w Paryżu. Na ulicach francuskich miast może się pojawić armia

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Przez cały weekend w całej Francji dochodziło do zamieszek, które zostały nazwane największymi od 1968 roku. Są one wymierzone w obecną władzę a szczególnie w prezydenta Emanuela Macrona. W sumie w starciach żółtych kamizelek z policją ranne zostały 263 osoby.

 

Z oficjalnych informacji wynika, że na ulicach Paryża demonstrowało 76 tysięcy osób, którzy przez francuską propagandę rządową są nazywani "zwolennikami skrajnej prawicy". Z tych samych źródeł wynika, że zmobilizowanych zostało 66 tysięcy policjantów. 

 

Dziwi zatem fakt, że nie byli w stanie zapanować nad niewiele liczniejszymi od nich protestującymi. Możliwości są dwie, albo policja francuska jest całkowicie niekompetentna, albo demonstrujących było znacznie więcej niż się oficjalnie podaje. 

Prezydent Macron pozostaje nieugięty i rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego. Zapowiedział również, że jeśli zamieszki będą kontynuowane to wyśle na protestujących armię. 

 

W dni pracujące nie ma zamieszek, dochodzi do nich za to w drugi weekend pod rząd. To dobitnie pokazuje kto tam protestuje i daje pojęcie o tym dlaczego. Oficjalnie chodzi o dodatkowy podatek w cenie paliwa, coś podobnego do wprowadzonej ostatnio w Polsce opłaty paliwowej. 

 

Jest to jednak sprzeciw ekonomiczny, bardziej ogólny niż tylko kwestia paliwa. Chodzi o koszty życia we Francji o wysokość podatków i to, że wciąż rosną. Protestowano również przeciwko nieograniczonej migracji, która jest uważana za przyczynę ciągłego wzrostu podatków. 

 

Pracujący Francuzi dobrze podejrzewają, że rząd przekierowuje ich pieniądze rzeszom niepracujących przybyszów z dawnych francuskich kolonii. To nie podoba się protestującym i żądają zmian takiej polityki. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tia

U mnie na Francuzów mowi się

U mnie na Francuzów mowi się pogardliwe - żabojady. Jednak historia uczy, że powstania polskie to klęski Polaków, a rewolucje francuskie krwawo obalały władze. Raczej podziwiam Francuzów, bo oni pokazują, że mają jaja. A my Polacy jesteśmy ciągle niewolnikami systemu finansowego i jak niewolnicy to znosimy. Czas buntu nadszedł, oby w Polakach zagotowała się krew.

Portret użytkownika Satowiec

Mamy lepsza jakosc zycia, a

Mamy lepsza jakosc zycia, a ty chcesz buntu? To ze nadchodzi kryzys przez ludzi sprzedajacych ropę, to nie znaczy ze bedziesz nawolywac do rewolucji. My sami rowniez musimy zmienic nas system energetyki i isc bardziej w GREEN bo zanieczyszczamy strasznie nasz piekny kraj przez wegiel. 

Portret użytkownika ........................

.........................

..........................francuziki slimakojady mają jednak jaja są konsekwentni w dążeniu do swego.........................mają racje co do tego gnoja marcona----------------------chleb u nich 3,5 euro chyba najdrożej w żydounii----------------jestem za tym by rozpie#dolić ten obecny układ---system k#rewsko---złodziejski te marcony merkele i to samo w jude---polin...................wszyscy z tego żydookrągłego stołu pod młotek,,,,,,żadnych ulg-----------------piżdziory miały zamykać złodziei,,,,,,,,,nie robią tego tylko sami kradną-------------powstały kasty państwa w państwie i cała sk#rwiała elita jest bezkarna----------a plebsowi wmawia się że są wolni mają głosowanie wybierają między jednym żydem a innym jude......................licze na to że to się rozleje na całą żydoeuropę i dotrze do judepolin.......................czas najwyższy powymieniać tych parchów rządzących również ich przydupasów.....................jestem za tym by była luźna unia krajów w europie ALE bez sorosów makaronów makreli żydów jude chazarów muślinów i innych parchów---------------czas ich powymieniać na nowszy model--------------------mam nadzieje że może to się odbyć powiedzmy bezkrwawo jeśli dużo ludzi się udzieli to rządzący beton sługusów żydowskich sam zrezygnuje i być może znajdą się jacyś ludzie na chodzie i przywrócą porządek---------------------------nie żadną miłość bezwarunkową nadstawianie policzków albo odbytów różańce i zdrowaśki----------------------------tylko zwykły albo niezwykły porządek i karę dla wszystkich-----------------szczególnie dla tych parchów którzy obłowili się kosztem narodu----zwykłych ludzi.......................................gdyby jeszcze wyłapano tych faktycznych rządzących-------------pociągających z ukrycia za sznurki......................to chyba byłby raj na ziemi..................................... 

Strony

Skomentuj