Wojna z policją w Paryżu. Na ulicach francuskich miast może się pojawić armia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przez cały weekend w całej Francji dochodziło do zamieszek, które zostały nazwane największymi od 1968 roku. Są one wymierzone w obecną władzę a szczególnie w prezydenta Emanuela Macrona. W sumie w starciach żółtych kamizelek z policją ranne zostały 263 osoby.

 

Z oficjalnych informacji wynika, że na ulicach Paryża demonstrowało 76 tysięcy osób, którzy przez francuską propagandę rządową są nazywani "zwolennikami skrajnej prawicy". Z tych samych źródeł wynika, że zmobilizowanych zostało 66 tysięcy policjantów. 

 

Dziwi zatem fakt, że nie byli w stanie zapanować nad niewiele liczniejszymi od nich protestującymi. Możliwości są dwie, albo policja francuska jest całkowicie niekompetentna, albo demonstrujących było znacznie więcej niż się oficjalnie podaje. 

 

Prezydent Macron pozostaje nieugięty i rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego. Zapowiedział również, że jeśli zamieszki będą kontynuowane to wyśle na protestujących armię. 

 

W dni pracujące nie ma zamieszek, dochodzi do nich za to w drugi weekend pod rząd. To dobitnie pokazuje kto tam protestuje i daje pojęcie o tym dlaczego. Oficjalnie chodzi o dodatkowy podatek w cenie paliwa, coś podobnego do wprowadzonej ostatnio w Polsce opłaty paliwowej. 

 

Jest to jednak sprzeciw ekonomiczny, bardziej ogólny niż tylko kwestia paliwa. Chodzi o koszty życia we Francji o wysokość podatków i to, że wciąż rosną. Protestowano również przeciwko nieograniczonej migracji, która jest uważana za przyczynę ciągłego wzrostu podatków. 

 

Pracujący Francuzi dobrze podejrzewają, że rząd przekierowuje ich pieniądze rzeszom niepracujących przybyszów z dawnych francuskich kolonii. To nie podoba się protestującym i żądają zmian takiej polityki. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tia

U mnie na Francuzów mowi się

U mnie na Francuzów mowi się pogardliwe - żabojady. Jednak historia uczy, że powstania polskie to klęski Polaków, a rewolucje francuskie krwawo obalały władze. Raczej podziwiam Francuzów, bo oni pokazują, że mają jaja. A my Polacy jesteśmy ciągle niewolnikami systemu finansowego i jak niewolnicy to znosimy. Czas buntu nadszedł, oby w Polakach zagotowała się krew.

Portret użytkownika Satowiec

Mamy lepsza jakosc zycia, a

Mamy lepsza jakosc zycia, a ty chcesz buntu? To ze nadchodzi kryzys przez ludzi sprzedajacych ropę, to nie znaczy ze bedziesz nawolywac do rewolucji. My sami rowniez musimy zmienic nas system energetyki i isc bardziej w GREEN bo zanieczyszczamy strasznie nasz piekny kraj przez wegiel. 

Portret użytkownika ........................

.........................

..........................francuziki slimakojady mają jednak jaja są konsekwentni w dążeniu do swego.........................mają racje co do tego gnoja marcona----------------------chleb u nich 3,5 euro chyba najdrożej w żydounii----------------jestem za tym by rozpie#dolić ten obecny układ---system k#rewsko---złodziejski te marcony merkele i to samo w jude---polin...................wszyscy z tego żydookrągłego stołu pod młotek,,,,,,żadnych ulg-----------------piżdziory miały zamykać złodziei,,,,,,,,,nie robią tego tylko sami kradną-------------powstały kasty państwa w państwie i cała sk#rwiała elita jest bezkarna----------a plebsowi wmawia się że są wolni mają głosowanie wybierają między jednym żydem a innym jude......................licze na to że to się rozleje na całą żydoeuropę i dotrze do judepolin.......................czas najwyższy powymieniać tych parchów rządzących również ich przydupasów.....................jestem za tym by była luźna unia krajów w europie ALE bez sorosów makaronów makreli żydów jude chazarów muślinów i innych parchów---------------czas ich powymieniać na nowszy model--------------------mam nadzieje że może to się odbyć powiedzmy bezkrwawo jeśli dużo ludzi się udzieli to rządzący beton sługusów żydowskich sam zrezygnuje i być może znajdą się jacyś ludzie na chodzie i przywrócą porządek---------------------------nie żadną miłość bezwarunkową nadstawianie policzków albo odbytów różańce i zdrowaśki----------------------------tylko zwykły albo niezwykły porządek i karę dla wszystkich-----------------szczególnie dla tych parchów którzy obłowili się kosztem narodu----zwykłych ludzi.......................................gdyby jeszcze wyłapano tych faktycznych rządzących-------------pociągających z ukrycia za sznurki......................to chyba byłby raj na ziemi..................................... 

Portret użytkownika Roni Tornado

Żadna skrajność nie jest

Żadna skrajność nie jest dobra, w tym w którą kolwiek stronę konserwatyzm. Ludzkości jest potrzebna współpraca, tolerancja, zrozumienie, równowaga gdzie człowiek nie będzie krzywdził drugiego.

Portret użytkownika euklides

Niech każda społeczność żyje

Niech każda społeczność żyje sobie po swojemu, jednak mamy wielu zboczków, którzy chcą narzucać swoje zasady innym i ty się do nich zaliczasz. To przez was na ziemi panują gów...e zasady, bo brak poszanowania dla woli drugiej jednostki to właśnie brak współpracy i brak harmonii. Do tego nieuleczalna schizofrenia każe wam odwracać kota ogonem i wydaje wam się, że jesteście dobrzy. Jak was lubić?

Strony

Skomentuj