Wojna z Koreą Północną już w pierwszych dniach pochłonie 300 tys. ofiar

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wznowienie konfliktu na Półwyspie Koreańskim może doprowadzić do setek tysięcy ofiar w pierwszych dniach wojny nawet bez użycia broni jądrowej. Takie stwierdzenie zawarto w 62- stronnicowym raporcie służb badawczych Kongresu USA – informuje Bloomberg. Biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia, konflikt wojskowy „może dotyczyć więcej niż 25 milionów ludzi po obu stronach granicy, w tym 100 tys. obywateli USA”.

 

Nawet jeśli KRLD użyje broni konwencjonalnej, w pierwszych dniach liczba zgonów będzie wahać się od 30 tys. do 300 tys.  osób. Wnioski takie wyciągnięto po przeanalizowaniu rozmieszczenia artylerii Korei Północnej, która jest w stanie dokonać ogromnych zniszczeń w Korei Południowej, w tym głównie w Seulu. Według naukowców, artylerzyści KRLD mogą wystrzelić do 10 tys. pocisków na minutę.


 
Wybuch wojny na Półwyspie Koreańskim, według raportu, doprowadzi do masowej mobilizacji sił amerykańskich i lądowania Amerykanów na Półwyspie Koreańskim. Duże straty wojenne są nieuniknione. Eksperci zauważyli, że konflikt może wykraczać poza półwysep w przypadku przystąpienia do konfrontacji Chin.

Ich zdaniem Rosja i Japonia także mogą stać się stronami konfliktu. Prawdopodobnie obie strony konfrontacji prowadzą podobne analizy. 27 października br. sekretarz obrony USA James Mettis powiedział, że w odpowiedzi na każde użycie broni nuklearnej Korea Północna otrzyma „masową odpowiedź wojskową, która będzie skuteczna i przytłaczająca.”

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj