Wojna w Strefie Gazy - nieudany atak Izraela na szefa Hamasu

Kategorie: 

Izrael i organizacja Hamas zgodziła się na przedłużenie rozejmu oraz prowadzenie dalszych negocjacji w Egipcie, jednak zaraz po tym niespodziewanie wznowiono działania zbrojne, gdy palestyńscy bojownicy wystrzelili trzy rakiety w stronę państwa żydowskiego. Benjamin Netanjahu zapowiedział, że podjęte zostaną działania które zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom Izraela.

 

Spodziewano się raczej, że zawieszenie broni nie zostanie przerwane a konflikt wygaśnie. Jak twierdzą władze Izraela, eskalacji winni są palestyńscy bojownicy, którzy jako pierwsi zaatakowali państwo żydowskie, nie zważając na przyjęty przez obie strony rozejm. Operacja zbrojna może zostać przedłużona, choć Egipt, który pośredniczy w negocjacjach, i ONZ wzywają do natychmiastowego zakończenia prowadzonych działań.

 

Po stronie Palestyńczyków, pierwszymi ofiarami wznowionego konfliktu jest żona oraz dziecko dowódcy zbrojnego skrzydła Hamasu, Mohammeda Deifa. Ostrzał ze strony Izraela ukierunkowany był na ich mieszkanie, jednak organizacja oświadczyła, że Deif przeżył ten atak i nadal kieruje operacją militarną.

 

Władze Izraela potwierdziły, że rzeczywiście próbowano zabić Deifa i kolejne próby będą przeprowadzane przy każdej okazji. Stwierdzono również, że gdyby lidera Hamasu nie było w domu to bombardowania nie doszłyby do skutku. Według najnowszych szacunków, od 7 lipca śmierć poniosło ponad 2 tysiące Palestyńczyków, w większości cywilów. Po stronie Izraela zginęło 64 żołnierzy i dwóch cywilów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Świnia świni ryja nie uświni

Świnia świni ryja nie uświni więc jakby ktoś miał wątpliwości o co koszerni gestapowcy z Kijowa "walczą" podludzkimi trupami w Noworosji:
 
"
Była aktywistka Jewromajdana, red. Tatiana Czernowoł rezygnuje z kierowania ukraińskim urzędem antykorupcyjnym stwierdzając, że jej praca była daremna. I podaje konkretne przykłady.
Z budowaniem sobie na koszt podatnika nowej posiadłości przez prezydenta Poroszenkę – na czele. Do jego rewirów Kamazy zwożą nowe bloki marmuru, a artyści rzeźbiarze w mozole wykuwają sufitowe aniołki..
Teraz żałuje, że dała się nabrać i że jej mąż też dał się nabrać ijako ukraiński żołnierz – zginął jak głupi, na wschodzie.
 
Tatiana Czornowoł była jednym z przywódców rewolucji na Majdanie. Od marca kierowała urzędem ds. walki z korupcją.
 
Tatiana Czornowoł składa dymisję: nie będzie już walczyć z oligarchicznym systemem władzy.
 
Rezygnacja legendarnej dziennikarki z kierowania Narodową Radą ds. Walki z Korupcją to potężny cios w wizerunek ekipy Petra Poroszenki. Czornowoł jako pierwsza wykryła ogromne nadużycia Wiktora Janukowycza, w tym jego luksusową posiadłość w Meżyhirii pod Kijowem. W grudniu ub.r. omal nie straciła życia, po tym gdy dotkliwie pobili ją nasłani przez ówczesnego prezydenta bandyci. A dwa miesiące później z niezwykłą odwagą przemawiała z trybuny Majdanu, mimo że plac szturmowały specjalne oddziały Berkutu, zabijając dziesiątki manifestantów.
 
Nominowanie w marcu Czornowoł na stanowisko szefowej Narodowej Rady ds. Walki z Korupcją było dla wielu Ukraińców gwarancją, że przekupny system władzy wreszcie zostanie obalony. Tym większym zawodem jest dymisja dziennikarki, zaledwie pół roku po objęciu funkcji.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/chornovol/53f1df9cd0ac9
"
(http://www.monitor-polski.pl/brics-narzedziem-do-stworzenia-nwo/comment-page-3/#comment-171766)
 
 
Obywatelu, nie bądż jełop, nie walcz w ramię ramię z nazistami. A tym bardziej nie walcz o ich interesy z nadzieją na krowi placek jako "medal za zasługi" z NATO.
 
 

Skomentuj