WOJNA U GRANIC POLSKI! Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: Twitter

A więc wojna. Dzisiaj o 3:45 rano rozpoczęła się kampania wojenna Rosji przeciwko Ukrainie. Jej skala jest bardzo duża i o ile wierzyć doniesieniom strony ukraińskiej rosyjskie rakiety spadły w okolicy wszystkich większych ukraińskich miast, nawet pod Lwowem! Pojawiają się doniesienia o wtargnięciu na teren Ukrainy również z terytorium Białorusi. Mamy pełnoskalowy konflikt kinetyczny dwóch dużych armii toczony u granic Polski! Tak groźnie nie było do II wojny światowej, a być może właśnie zaczęła się III wojna światowa!

 

Silne uderzenie ze wschodu rozpoczęło się jednocześnie z Krymu, Ługańska, Doniecka i ze wschodniej Rosji. Rosyjskie wojska nie tylko przekroczyły granicę rosyjsko-ukraińską, ale także weszły z terytorium Białorusi. Nie wiadomo czy w inwazji biorą udział oddziały białoruskie. Faktem jednak jest, że dwóch sąsiadów Polski prowadzi obecnie kampanię wojenną przeciwko trzeciemu sąsiadowi Polski. To sytuacja bez precedensu.

 

Władimir Putin po uznaniu niepodległości samozwańczych republik Ługańskiej i Donieckiej i wygłosił ultimatum wobec Ukrainy. Domagał się wycofania wojsk ukraińskich z cześci obszaru obwodów donieckiego i ługańskiego, a także zażądał aby Ukraina ogłosiła neutralność i zdemilitaryzowała się. Najwyraźniej zostało ono odrzucone bo Putin rozpoczął operację wkraczając na Ukrainę.   

 

Obecna sytuacja nie jest do końca znana. Pojawiają się chaotyczne doniesienia z działań wojennych. Wiadomo na pewno, że latają rakiety samonaprowadzające. To właśnie nimi Rosja ostrzeliwuje ukraińskie miasta. Ukraińcy nie pozostają im dłużni. Siły zbrojne Ukrainy informują o zestrzeleniu 5 rosyjskich samolotów i jednego helikoptera. Z kolei Rosjanie zbombardowali lotnisko w okolicy Chmielnickiego.

 

Przy obecnej rosyjskiej technice wojskowej zagrożony jest obszar całej Ukrainie. Rosyjskie rakiety trafiły w cele nawet na zachodzie kraju. Mieszkańcy Kijowa i innych miast opuszczają je. Na drogach pojawiły się wielokilometrowe korki. Władze proszą o pozostanie w domach. Niektózy uciekają do metra kijowskiego aby przeczekać tam bombardowania rakietowe.

 

Co ciekawe pojawiły się informacje, że Ukraińcy blokują ciężkimi pojazdami pasy startowe lotnisk w Charkowie i Dnipro. Prawdopodobnie obawiają się rosyjskich desantów wprost na lotniska. Wygląda na to, że aktualnie trwa walka w powietrzu i chodzi o opanowanie lotnisk, aby ułatwić kolejny etap kampanii, czyli - jak donosi brytyjski wywiad - zgrupowanie wojsk rosyjskich atakujących z obu kierunków i ich skierowanie na zachód. Tu pojawia się najważniejsze pytanie - gdzie Rosjanie się wtedy zatrzymają. Na linii której rzeki...
 

Co będzie dalej?

 

My też mamy ultimatum Putina w kwestii republik nadbałtyckich oraz Polski. Putin oczekuje, że przestaniemy być członkiem NATO i wejdziemy w strefę wpływów rosyjskich. Moskwa otwarcie mówi o zakończeniu budowy tarczy antyrakietowej w Redzikowie pod Słupskiem i pozostałych instalacji tego typu. Putin powołuje się w tym przypadku na kryzys kubański i oświadczył wielokrotnie, że obecność systemów rakietowych tak blisko Moskwy jest nie do przyjęcia. Zachód odrzucił to ultimatum, a jakie będą tego konsekwencje dopiero się przekonamy. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wypity ale trzeżwy

Ruskie trole tryskaja za

Ruskie trole tryskaja za kazdym razem gdy mowa o putinie to przez was i wasze uwielbienie do tego zbrodniczego kraju jak i teorii spiskowych sprawia ze ten portal staje sie nie czytalny dla normalnych ludzi. Żygać sie chce na was marionetki putina

Portret użytkownika stefannn

zwykli Rosjanie protestują

zwykli Rosjanie protestują przeciw wojnie, mają Putina za agresora, wiedzą, że ta wojna przyniesie tylko śmierc i nic innego.

za to ruskie opłącane trolle na już podludzie, przyszli nam wmawiac, ze mamy sie cieszyc, że jedni mordują drugich. zmianynaziemi to zadne rzetelne zrodlo informacji, tuba ruskiej propagandy dla ruskich głupków. 

Portret użytkownika Q

Zamieszczasz te niezwiązane z

Zamieszczasz te niezwiązane z tematem informacje od dłuższego czasu (zwyczajnie zaśmiecając forum). Myślałem że chciaż orientujesz się w tym co wypisujesz a tu rozczarowanie - nic nie wiesz , choć próbujesz dawać porady. Podpalić to sobie możesz gazetę .. pod nagimi stopami - to ci doda mocy.

Amfo - czyli materiał wybuchowy na bazie saletry amonowej składa się z azotanu amonu wymieszanego z 6% oleju napędowego i nie wybuchnie on od płomienia ani od elektryczności lecz TYLKO I WYŁĄCZNIE poprzez zainicjowanie w nim (wewnątrz ładunku) silnego udaru za pomocą zapalnika prochowego. Co więcej aby AMFO przygotować konieczny jest czas (!) , gdyż saletra "zroszona" odrobiną "ropy" musi sobie poleżeć 2...3 tygodnie w zamkniętym pojemniku aby całość przereagowała. Co więcej zwykłe AMFO jest materiałem trudno detonującym .

Jest to wiedza powszechnie dostępna w internecie , więc oprócz  zaśmiecania - przestań też dezinformować.

Portret użytkownika Q

Uparty jesteś strasznie ,

Uparty jesteś strasznie , więc zapytam jeszcze raz : Po kiego grzyba zamieszczasz te wszystkie informacje - także o materiałach wybuchowych - na tej stronie ???!!! Co jest Twoim celem , chcesz by sobie "niezaprawieni w boju" eksperymentując łapy pourywali czy żeby im pokazać jak łatwo zostać terrorystą ??? Puknij się w łepetynę najlepiej granatem własnej roboty.

Portret użytkownika inzynier magister

Ważne pytanie to te: czy już

Ważne pytanie to te: czy już stworzono most powietrzny i ewakuowano z UPA-Ukrainy wszystkich należących do Narodu Wybranego ? i czy Putin zrobi porządek z lożami iluminackimi gdy już odzyska całą ukrainę ?! czy powiesi Zeleńskiego tak jak musoliniego ? CZy ujawni dokumwenty mafii szczepionkowej hitlelowców NWO w rządzie ukraińskim zdrajców ukraińskich ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Pan Trudeao

" i czy Putin zrobi porządek

" i czy Putin zrobi porządek z lożami iluminackimi" tak zrobił by gdyby nie fakt że sam w tym siedzi. A może powinien dać klapsa polskim katolickim joginom. Czy uważasz że polscy katoliccy jogini są bez winy w tym całym bałaganie. Przecież katoliccy jogini mogli uratować polskę i świat przed masonami ale nie zrobili tego, zawiedli całkowicie. Widocznie coś poszło nie tak, modły się nie udały, słabo jak byk.

Strony

Skomentuj