Wojna trwa, ludzie giną, zwycięzców brak, Rosjanie grzęzną w błocie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na wojnie sytuacja pozostaje bez większych zmian. Rosjanie powoli zdobywają Ukrainę. Nie ma mowy o żadnym blitzkriegu. Duże miasta pozostają niezdobyte. Rosyjski sprzęt grzęźnie w błocie jak zagony pancerne Wehrmachtu 80 lat temu. Na dodatek dostarczona Ukraińcom broń przeciwlotnicza i przeciwpancerna sieje grozę wśród sałdatów Putina.

Rosjanie osiągają sukcesy głównie na południowym wschodzie, gdzie Mariupol został już dawno został okrążony. Biją się tam ponoć między innymi bataliony ukraińskich nacjonalistów. Sytuacja Mariupola nie nastraja optymizmem jego obrońców, a mieszkańców jawnie przeraża. Korytarze humanitarne, które miały pozwolić opuścić miasto cywilom, nie zadziałały i w związku z tym operacja przebiega na terenie zamieszkałym, co z pewnością wywoła tragedię. Trwa ostrzał zamieszkałych dzielnic miasta. Czegoś takiego nie widziano od II wojny światowej!

 

Po drugiej stronie frontu krymskiego w okolicy Chersonia, Ukraińcy zdołali zniszczyć na miejscowym lotnisku przejętym przez Rosjan, aż 30 śmigłowców Mi-24. To mniej więcej tyle śmigłowców tego typu ile posiada polska armia. Będzie to z pewnością bolesna strata dla Rosjan, ale przy swoim potencjale szybko uzupełnią skład nowymi maszynami.

 

Charków, Sumy i Kijów nadal się bronią. W okolicy frontu północno zachodniego Rosjanie osiągają pewne sukcesy odbijając miejscowości Irpień i Bucza. W okolicach Charkowa prawdopodobnie zlikwidowano cały sztab z generałem Witalijem Gierasimowem na czele. 

 

A to przekaz z linii frontu i to po polsku!

Ukraińcy odpalają pocisk przeciwpancerny w okolicy lotniska w MIkołajowie

Na poniższym nagraniu widać skutki ukraińskiego ostrzału artyleryjskiego w okolicach Doniecka

Zestrzelenie rosyjskiego samolotu bojowego. Widać lądującego pilota, który się katapultował.

Tutaj atak drona Baygaktar TB-2 na rosyjskie zestawy rakietowe SAM 9K317 "Buk-M2"

Trzeba przyznać, że ruskije sałdaty wyglądają toćka w toćkę jak czerwonoarmiejcy idący na Berlin w 1945 roku

Opuszczone ruskie czołgi. Zabrakło paliwa, albo po prostu się zepsuły.

A to klątwa Wehrmachtu, któy również utknął w błocie idąc na Moskwę. Podziękujmy Sławomirowi Nowakowi z PO, że jednak nie wybudował tych dróg na Ukrainie.

Kolejny zestrzelony rosyjski samolot bojowy 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ulza

Tu nie o zwycieżców idzie a o

Tu nie o zwycieżców idzie a o oczyszczenie terenu pod reaktywację CHAZARI. Trwa i będzie trwać tak długo aż wypędzą ukraińców w świat aby mogli później osiedlać się tutaj chazarowie. I to jest główny cel tej operacji. Drugim celem będzie, dzieki skłóceniu narodu i wywoływaniu zamieszek oraz zagładzaniou szalonymi cenami ,wypędzenie Polaków  w świat aby zasiedlać wschodnią strefę Polski, ukraińcamin. Morawiecka i kaczkowa kliko, nadchodzi czas że Polacy za michę będa zapierd rowy kopać.A Zelenksi spadaj z Florydy, stań w obronie Kijowa, pokaż że plan Klausów masz gdzieś!

Portret użytkownika Q

Wczoraj w programie tvp info

Wczoraj w programie tvp info zaproszony gość powiedział , że faktycznie były plany wysiedlenia części ukraińców by osiedlić tam żydów z Izraela . To kolejny element układanki , teraz widać czemu żydki się tą wojną tak interesują , czemu ta "draka" tak długo trwa i dlaczego posłano w bój poborowych a nie zaprawione wojsko . Całe szczęście , że ukraińcy nie uciekają ale bronią swojego terytorium . Jak dołożyć do tego pogłoski o tajnych laboratoriach broni biologicznej to całość "nabiera rumieńców" . Słowiańskie ziemie + żydki + broń biologiczna = kontrola nad nami słowianami sprawowana z ramienia USA przez czcicieli sześcioramiennej gwiazdy. Za dużo tych "zbiegów okoliczności" aby były to tylko wydumane plotki. Czyli posumowując szykowano nam tu "gniazdo os" na kijku trzymanym przez żydów skierowanym w naszą stronę . Na szczęście GÓWNO z tego wyjdzie i na pewno nie nas ochlapie !

Portret użytkownika Logos2022

DuckDuckGo pokazało swoją

DuckDuckGo pokazało swoją prawdziwą globalistyczną twarz - wprowadzają zmiany, żeby ukrywać informacje i argumenty reprezentujące rosyjską stronę konfliktu:

"We've been rolling out search updates that down-rank sites associated with Russian disinformation", Ha,ha, jha - kto niby decyduje co jest "dezinformacją", a co nie?

Portret użytkownika Eloy

Jak Polska remisuje z Monako

Jak Polska remisuje z Monako w piłce nożnej to się wqrwiam, jak przez 30 minut nie potrafią podejść pod bramkę przeciwnika to ręce opadają...wspólczuję wiec kacapom bo przez 14 dni z własnej połowy wyjść nie mogą ;)  no tak się zawieść....no i jeszcze rubel pod wodą i nie ma jak kasy za trolowanie rodzinie przesłać....o matko ..no ale widocznie sobie na to zasłużyli. Pycha kroczy przed upadkiem. A Jakby Putin dał każdemu Ukraińców 500+ to wojsk nie musiałby wysyłać - ale do tego trzeba mieć 2 szare komórki....pozdrawiam

Strony

Skomentuj