Wojna NATO z Rosją jest obecnie bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że kończy się powoli czas pokoju w naszej części Europy. Możemy to jeszcze chwilę wypierać, ale wkrótce dla wszystkich stanie się jasne, że prędzej czy później front wojny z Rosją, który otworzył się na Ukrainie, dotrze i do nas.

 

Dzisiaj w jednej z polskich telewizji aktualny minister obrony narodowej, Tomasz Siemoniak, dał do zrozumienia, że "musimy być przygotowani na najgorsze warianty", w kontekście możliwego rozwoju wypadków na wschodzie Ukrainy.

 

Zwrócił uwagę, że opublikowane przez Amerykanów zdjęcia satelitarne potwierdzają fakt ostrzeliwania Ukrainy z terytorium Rosji. Szef MON uważa, że po zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga, mamy eskalację konfliktu i wszystko jest możliwe. Co więcej Siemoniak stwierdził, że ma nadzieje, że NATO "będzie bardzo zdeterminowane do działania i pokaże, że nie ma kompromisów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo jego członków"

 

Trudno powiedzieć, co miał na myśli nasz minister obrony. Być może chodziło mu o to, że istnieje realna groźba wybuchu wojny między Ukrainą, a Rosją, a jak wiadomo takie konflikty często lubią się rozlewać w regionie. Zestrzelenie malezyjskiego Boeinga wydaje się być stosowane jako pretekst do umiędzynarodowienia lokalnej awantury. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od braku zgody na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE, a skończyliśmy na zestrzeliwywaniu samolotów pasażerskich i regularnej wojnie z tysiącami ofiar.

 

Dzisiaj odbyło się też spotkanie szefów MSZ i MON Polski i Wielkiej Brytanii, na którym dyskutowano scenariusze rozwoju konfliktu ukraińskiego. Uczestnicy rozmów w oświadczeniach dla prasy wypowiadali się bardzo kategorycznie wskazując na winę Rosji w zestrzeleniu lotu MH17, oraz opowiadali o potrzebie wzrostu zaangażowana NATO w Europie Wschodniej.

 

A tymczasem z terytorium Rosji wjeżdzają na terytorium Ukrainy kolejne konwoje z bronią pancerną, w tym lekkie i cięzkie czołgi. Trzeba przyznać, że w miejsce starcia ściągają też poważne siły ukraińskie. Widziano konwoje z dużą ilością czołgów kierujące się na przesmyk między Donieckiem i Ługańskiem.

 

Celem armi ukraińskiej jest prawdopodobnie rozdzielenie linii zaopatrzeniowych biegnących między Ługańskiem i Donieckiem. Wygląda na to, że Ukraina zyskuje obecnie przewagę i o ile nie dojdzie do jakiegoś nagłego zwrotu, projekt Noworosja może zostać zduszony. Nie wiadomo jak wtedy zachowa się Rosja, i być może dlatego obserwujemy teraz takie nasielenie wojennej retoryki. Miejmy nadzieje, że w 100 lat po wybuchu I wojny światowej nie okaże się, że czas Pokoju w Europie już się skończył.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika qismo

Mieliśmy dwie wojny w

Mieliśmy dwie wojny w ostatnim stuleciu, m.in. z Rosją. I jak na tym wyszliśmy?
Za przeproszeniem ale zawsze dostajemy po dupie, gwałcą  kobiety, grabią, niszczą to co zostanie. 
Po jaką cholere było zadzierać z takim mocarstwem?
Przecież jak zakręcą kurek z gazem na zime to co? UE wam przywiezie gazu??
Jasneeee. Wydoić krowę to każdy umie. Ale nakarmić to już nikt?
Wg. mnie najlepszym sposobem byłyby jak najbliższe kontakty z Rosją. NIe chodzi tu o komune.
Rynek zbytu w Rosji generuje  wysokie przychody. Ludzie jeszcze mają jakąś pracę (teraz to się wszystko likwiduje, bo się nie opłaca. Ale kur*** w innych krajach się opłaca jakoś!!!! Opłaca się być rolnikiem, sadownikiem, tynkarzem itd... tylko u nas sie nic nie opłaca.) Dawniej za tej "niedobrej" komuny ile było zakładów? Każdy kto chciał to maił pracę. Teraz trzeba wszystko zamykać bo się nie opłaca. No pewnie, lepiej kupic od niemca... Tak swoją drogą to w latach 40' ubiegłego wieku to przypuszczam, że nikt by bardzo do niemiec nie chciał jechać. A dziś? Dziś tam jedziemy do pracy bo przez tych idiotów na wiejskiech nic się nie opłaca. Opłaca się tylko wybudować autostrady za nasze pieniądze a poźniej nas kasować za przejazd po nich. W Szwajcari roczna(!!!) winieta na wszystkie autostrady kosztuje tyle co przejazd z Wrocławia do Krakowa...
W Polsce nie będzie nic dopóki nie będzie dobrego gospodarza...

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

Unia Europejska właśnie

Unia Europejska właśnie wypowiedziała Rosji wojnę gospodarczą.
Sankcje które nałożyła stawiają rosję pod ścianą tak jak USA postawiły w 1941 roku pod ścianą Japonię.
Czym to się skończyło wszyscy wiemy.
Pozostaje czekać na kolejną prowokację taką jaką był atak na Pearl Harbour w 1941.
;(

Portret użytkownika 777

pederaści amerykańscy i

pederaści amerykańscy i unijni chcą zniszczyć świat bo im się wydaje że to normalne bo przecież wkładają sobie członki w odbyt bo mają chalucynacje, że to pochwa i się urodzi dziecko ! To jest choroba psychiczna jak to mówi doktor ! Inni chorzy psychicznie chłopy robią sobie cycki i obcinają penisy bo mają chalucynacje jakieś inne jeszscze genderowe ! ile tych pedziów siedzi w rządach to szok !
Paul Cameron, amerykański psycholog. Podczas zorganizowanego w Polsce spotkania mówił, że homoseksualiści żyją krócej, a wychowywane przez nich dzieci są bardziej podatne na zachowania patologiczne. Jeśli ludzie używają części ciała odpowiedzialnej za wydalanie do stosunków seksualnych, to prowadzą naprawdę niebezpieczną grę - przestrzegał słuchaczy. Psycholog stwierdził też, że homoseksualizm to choroba psychiczna, którą można porównać z narkomanią czy uzależnieniem od nikotyny. - W dodatku bardzo trudno uleczalna. Propaganda homoseksualna każe nam mysleć, że nienormalność to normalność, każe by nasze umysły zaczęły odbierać rzeczywistość nienaturalnie ! Później posłużył się analitycznymi badaniami: - Elity, z prezydentem Obamą i całą Unią Europejską, lansują homoseksualizm jako modny sposób życia. Są głuche na wyniki badań, a przecież od tego zależą losy całej cywilizacji. Nie wiem, z czego to wynika, chyba z głupoty (…) Raport Eveline Hooker, na podstawie, którego homoseksualizm w drodze głosowania został wykreślony ze spisu chorób w 1973 roku przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, jest fałszywy. Nasze ostatnie badania w całości go podważają.
http://popotopie.blogspot.com/2014/02/dzisiejsza-paradyzja.html

Portret użytkownika koń który mówi

Lepiej bym tego nie ujął.

Lepiej bym tego nie ujął. Dodam jeszcze coś:
1. Według oficjalnych raportów w USA aż 70% chorych na AIDS to homoseksualiści.
2. Według statystyk policyjnych aż 40% wszystkich udowodnionych czynów pedofilnych popełniły osoby homoseksualne (kobiety i mężczyźni).
3. Ta sama organizacja która skreśliła homoseksualizm z listy chorób psychicznych niedawno wsławiła się określeniem pedofilii jako kolejnej orientacji seksualnej.
4. W niemczech od 1950 roku legalna jest zoofilia. To oznacza, że można bez konsekwencji kopulować ze zwierzętami - kozami, psami, itp. Trochę nie na temat ale też daje do myślenia. Istnieją tam nawet legalne burdele zwierzęce do których zjeżdżają się, kochający zwierzęta, ludzie z całej Europy.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Bart

Rosja to Moskwa, reszta to

Rosja to Moskwa, reszta to zadupie, ktore boi się że Moskwa rozkaże to i tamto, poza tym normalni ludzie, slowianie tacy jak my, ale bardziej zastraszeni, moskwa kazała to robimy.
Bliżej nam do Rosjii niż szkopów, z którymi od wielu wieków walczymy, zresztą teraz chociazby coniektorzy pracując u szkopa doświadczają upodlenia.
u nas w opolskim duzo polskich niemcow jest, najsmieszniejsze ze ludzie mowiący po polsku mówią "my niemcy" i wy podludzie, no ładnie, od razu przypomina mi się dowcip z urodą niemieckich kobiet hehe.
odnosnie zydów - jesli skrytykuję działania izraela w sprawie gazy to jestem antysemitą, więc wolę być takim antysemita niż popierac mord muzulmanów, chociaż ich religia także pozostawia wiele do zyczenia, jednakże jest to ludobujstwo i nie ma na to innego wytlumaczenia, a antysemityzmem moze sie zaslaniać jakis typowo nadęty głupek będący aktualnie premierem tego sztucznego panstwa.
Wieden - kocioł rasowy, jakoś sie jeszcze nie pozabijali.
Rosjanie - potrzebują spokoju, wodki i papierochów, porozumienia, przyjazni itp, wiecej do szczescia nie potrzeba. Putin ma zapędy mocarstwowe, ludzie mają to w dupie, a niech se sprzeda tą rope czy ten gaz, może lepiej będzie rosiji, ale spoleczenstwo ma z tego taki zysk jak my z lupków.
Dlaczego bronię Rosjan? A co oni winni temu, że rządzą nimi oligarchowie u koryta będący tak dlugo jak nasi ?
wojna niczego nie rozwiązuje, wprowadza jedynie zamęt i niepotrzebną krzywdę ludzką.
odnosnie zydów - macie wszyscy doświadczenia z bankami i całym zlodziejstwem, nawet powiedzenia kogos ozydzić są jednoznaczne, nie ma dwuznaczności.

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika Z>J

Witam. Już długo śledzę

Witam. Już długo śledzę wszystkie wasze wpisy i zastanawiam się,,,,, czy którykolwiek z was zdaje sobie sprawe czym jest wojna.???....18 miesięcy spedziłem w Bośni i mam jakieś pojęcie. Nie życzę wam abyście musieli widziec to czego ja doświadczyłem. Z powazaniem.

Strony

Skomentuj