Wojna na Ukrainie może się rozpocząć na nowo w każdej chwili, co zagrozi pokojowi w Europie Wschodniej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że w najbliższym czasie czeka nas eskalacja przemocy na Ukrainie. Wygląda na to, że czeka nas kolejna faza konfliktu rosyjsko-ukraińskiego o Donbas i Krym. Może to spowodować, że kruchy rozejm runie jak domek z kart i na wschodzie Ukrainy znowu dojdzie do krwawych walk.

 

Niedawno przed możliwą rosyjską agresją ostrzegał Micheil Sakaszwili, znany gruziński polityk z kręgu Georga Sorosa, który pełni obecnie funkcję gubernatora regionu odeskiego. Okazuje się, że jest wiele przesłanek wskazujących na to, że zarówno strona ukraińska, jak i rosyjska, rzeczywiście przygotowuje się do kolejnego starcia.

 

Rosjanie oskarżają Ukraińców o próbę przygotowania zamachu terrorystycznego na Krymie, który miał być wymierzony w kluczową infrastrukturę półwyspu. Z drugiej strony Ukraińcy zwracają uwagę na ruchy wojsk rosyjskich na Krymie i wskazują na znaczną koncentrację wojsk pancernych i powietrznodesantowych.

Obie strony zapewne mają na koncie swoje grzeszki, ale jeśli będzie to przebiegało w ten sposób jak obecnie, to kolejne starcie jest nieuniknione. Rosjanie twierdzą, że wzmacniają Krym ze względu na działania ukraińskich służb, a Ukraińcy oświadczyli, że na skutek zauważalnej koncentracji rosyjskich wojsk, zalecono zwiększenie gotowości bojowej wojsk znajdujących się w pobliżu Krymu i Donbasu.

Niektórzy sugerują, że jest już prawie po żniwach, a to dobry czas na zaczynanie kampanii wojennej. Za tym, że eskalacja konfliktu na Ukrainie nastąpi właśnie teraz, świadczy też sytuacja międzynarodowa.

 

Środowiska prące do wojny w Europie Wschodniej widzą, że w listopadzie, może dojść do niekorzystnej dla nich zmiany przywództwa w USA, dlatego robi się bardziej niebezpiecznie, bo konflikt może być rozpoczęty przedtem, albo w trakcie wyborów w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że czas pokój nieubłaganie zbliża się do końca.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika fix

 to, ze obok nas jest kraj, w

 to, ze obok nas jest kraj, w ktorym jest niespokojnie  jest zlym znakiem. Polska musi byc neutralna, ale ostrozna. Wspolczuje ukraincom, ze maja taka sytuacje. To sa ludzie, rodziny, dzieci. Oby u nich bylo spokojniej, wtedy nam ten spokoj tez zostanie. Nie mozna skreslac calego narodu za garsc ludzi, ktorzy go zle prowadza. U nas tez bywalo roznie. Szanujmy sie. Jednak przyznam, ze bywajac na wschodzie da sie zauwazyc wieksza turystyke z ich strony. Wcale mnie to nie dziwi, bo wszyscy dla siebie chca lepiej. Oby jednak to byly dobre osoby, a nie podejrzane o niewiadomo co.

Portret użytkownika U_P_Adlina

to nie jest taka garstka osób

to nie jest taka garstka osób, które mają poglądy pro-banderowskie i pro-nazistowskie !!........Nawet przy władzy są tam ugrupowania o takich poglądach !!.........Zachodnia upadlina to wylęgarnia banderyzmu i nazizmu!!.......Poczytaj, jak wygląda dziś edukacja młodego pokolenia na upadlinie, to ci włosy staną dęba !!.........Gloryfikacja nazi-banderyzmu w szkołach i przedszkolach.............Jacy ludzie wyrosną na takiej indoktrynacji?????

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Alien1974

Raczej powinniśmy się martwić

Raczej powinniśmy się martwić i to bardzo. Z pewnością wybory w USA to dobry termin, bo na NATO to bym za bardzo nie liczył. Znowu historia się powtarza, znowu ci sami zakulisowi ludzie rozpętają piekło, by później wyjść i powiedzieć "zginęły nas miliony, ale przetrwaliśmy", w domyśle dla w tajemniczonych, bo zawsze się udawało wytępić zbyt rozmnożone bydło. Tak, oni ludzi nazywają bydłem, które ma pracować, a gdy za bardzo się namnoży, to robią wojnę, a później się modlą. Fakt, Jezus też ludzi nazwał bydłem, ale komtekst Jego wypowiedzi był zupełnie inny, nie traktował ludzi jak bydło w przeciwieństwie do ludzi, którzy podają się za sługi Jego, a w rzeczywistości są zwykłymi bandziorami. Oni już nawet się nie kryją, za Hitlera unosili rękę w salucie rzymskim, dziś unoszą rękę z wycholonymi palcami, które mają obrazować rogi diabła. Wszyscy w tajemniczeni wiedzą doskonale, że za śmierć Emanueli Orlandi odpowiada Jan Paweł 2, jego eminencja Dziwisz doskonale o tym wie, ale jako mason nie powie wam prawdy, a później to już trupy leciały, ksiądz Popiełuszko, Jaroszewicz, Sekuła, generał Papała i wielu innych. Lista jest długa, bardzo długa. Kto następny? Nie liczyłbym na jakieś dziwne Archekreacje, był już taki, nazywał się Budda. Jakoś wiara w Buddę (Shinto) nie uchroniła narodu Japonii przed tym, jakich zbrodni dokonali w Indochinach i przed sromotną klęską. 

Portret użytkownika Mojeimię44

No i co rzadowe kukielki i

No i co rzadowe kukielki i pacynki syjonistyczne? Ciemna zmijowa maso! Tak podpuszczacie na Polskie Rosje nawet kosztem swoich obywateli z okregu kaliningrackiego, ze zapomieliscie o zdrowym rozsadku. Ile tysiecy Polakow znowu przez was zmije cierpi po zamknieciu malego ruchu granicznego? Co kolejnych Polakow chcecie do imigracji zmusic? Reszte na Ukraine wyslac na pewna smierc zeby zrobic sobie krolestwo judeo- polonistyczne bez Boga a z szatanem w herbie? Nie uda wam sie to zmije. Pisze powaznie. Jestem czlowiekiem cierpliwym i lagodnym jednak to co robicie prowadzi mnie do takiej irytacji ze nie moge wytrzymac. Nikt na wojne z Rosja za bandere nie pojdzie z nornalnych ludzi w Polsce. Co najwyzej uzbieracie garstke degeneratow takich jak wy. Jednak obiecuje wam jedno zmije. Pakujcie swoje walizki i zabierajcie powoli dupy do wujka Szatana bo tu dla was miejsca w Wielkiej Polsce nie bedzie. Jeszcze kilka lat zmije i skonczy sie tu ta wasza demonow racja. Nie wierzycie? Lepiej przekazujcie sobie powoli informacje jeden drugiemu zarowno rzadowi i opozycji, ze wasz czas mija a w naszym kraju szykuje sie rewolucja i to nie KODu a archekracji. Won z naszej Polski syjonisci! Precz zlodzieje.  Sporo ludzi sie ze mna zaczelo komunikowac i to z roznych organizacji poczawszy od Kukiz 15 po ugrupowania skrajnie prawicowe w tym mlodziez wszechpolska. Juz niedlugo. Wasz czas jest policzony. Rewolucja przebiegnie spokojnie oprocz lubelszczyzny i slaska ale po chwili przejmiemy wladze w referendum a potem pozegnajcie sie sku.......y z tymi waszymi sektami masonskimi w Polsce i lobbingem syjonistycznych nienazartych besti. Nie ma przypadku. Pamietajcie. Wszystko obludnicy zostalo przewidziane i przepowiedziane. Zaczeliscie apokalipse a archejracja z Bogiem w koronie ja w Polsce zakonczy. To jest wasz koniec zmije! A wy ludzie budzcie sie jak najszybciej. Oby anioly 44 was prowadzily. Jesli bedziecie widziec liczbe 44 i bedzie wam sie to powtarzac to wiedzcie ze to nie przypadek. To anioly wam pokazuja kierunek

Portret użytkownika abc

Podstawowy problem Polski

Podstawowy problem Polski jest taki żeby nie dać się wciągnąć banderowcom do żadnej wojny.

Szczęście w nieszczęściu, że banderowski prymityw nie jest specjalnie mądry i długo nie wytrzymał aby nie pokazać swojej prawdziwej mordy więc polski bezkrytyczny entuzjazm dla Ukrainy znacząco się obecnie osłabił. Jeszcze byle tylko PiS nie narobił głupot bo im myślenie też dosyć ciężko idzie.

No i natychmiast powinniśmy zamknąć granicę z Ukrainą, tu nie ma na co czekać.

 

Portret użytkownika Szary Człowiek

Wojna na Ukrainie trwa cały

Wojna na Ukrainie trwa cały czas od dwóch lat, więc nie może się rozpocząć od nowa. "Momenty" ciszy w mediach nie świadczą o tym, że walk nie było. Cisza o tym konfilkcie świadczy tylko o tym, że ludziom odpowiedzialnym za sytuację na Ukrainie zależy, abyśmy mało (lub nic) o tej wojnie wiedzieli. Sytuacja jest taka, że mordowanie Słowian (tak po stronie ukraińskiej i rosyjskiej) będzie trwało nadal, a spotkania typu: Putin - Erdogan mają na celu aby te zbrodnie przyśpieszyć, oczywiście za przyzwoleniem Ameryki. Tylko nawini wierzą, że Ameryka jest tak słaba że nagle daję się ogywać przez Rosjan ( sojuszników od II wojny światowel) na Bliskim Wschodzie czy na Ukrainie. Powody wojny na Ukrainie są inne niż przedstawiają media, żeby je poznać wystarczy dokładnie jeszcze raz zapoznać się z historią i zacząć wyciąg wnioski.

Portret użytkownika U_P_Adlina

tak jak każde imperium w

tak jak każde imperium w przeszłości, tak i imperium usmańskie właśnie ma swój schyłek, co widzimy, więc mylisz się raczej co do tego, że usmany nie mają nic przeciwko zbliżeniu Putin-Erdogan !!........Mają, mają, ale jednocześnie coraz mniej mogą !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Akamai

Rosja nie odpuści wschodniej

Rosja nie odpuści wschodniej Ukrainy. I słusznie. Ale powód jest chyba inny. Trzeba oczyścić chazarskie pola dla dawnych mieszkańców tych ziem.

NWO-Henry zwany też Kissingerem powiedział kiedyś, że w 2020 roku nie będzie juz państwa Izrael. To gdzie obrzezani zamieszkają ? W Polsce i na Ukrainie. Ale trzeba im najpierw przygotować Lebensraum. Musi więc zginąć sporo mieszkańców tych państw..

A dekownicy będą potem Żydom serwować kawę i nalewać koszerną benzynę.

Smutne to, ale taki jest plan. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika eva11

a co takiego dzieje sie w

a co takiego dzieje sie w Polsce,ze tak ciagle wrozycie jej upadek lub zniszczenie ?

na cholere czekacie na takie wydarzenia ?

nie dosc ,ze zostalo wam tylko bazgrolenie na necie to jeszcze nawolujecie do strachu przed wojna ,

jedyna wojna jaka sie toczy w Polsce to ta medialan ,ta jaka toczycie wy sami ...

czy widzisz siebie w roli nalewajacego kawe ?

bo nie sadze,ze na front sie wybierzesz lub wielu tu piszacych ,bo zapewne juz wiek nie pozwoli...

kto do cholery daje wam te plusy ,kiedy piszecie takie okropnosci o wlasnym kraju ?

jak mozesz znac ich plany ? jestes jednym z nich ?

a moze wlasnie do niczego podobne nie dojdzie ?

moze ludzie sie ockna i w obliczu wojny nareszcie powstana i nie pozwola zabrac sobie ostatniego przejawu wolnosci ...

moze nagle stanie sie cos co da im siele i beda jak kiedys waleczni i nie poddadza sie ?

moze tez sie zdazyc ,ze nagle czlowiek wyrzuci z reki bron i bielmo z oczu zdejmie ?

kazdy czlowiek na ziemi ... dlaczego nie mozecie widziec takiego scenariusza?

kazdy z nich ma taki sam procent do zaistnienia !

czy tak wiele potrzeba ,aby myslec inaczej ? to wielka roznica oczekiwanie na wojne i zniszczenie ze sstrachem w sercu ,a oczekiwanie na odrodzenie i pokoj z nadzieja w sercu !

sprobujcie ,a zobaczycie jaka emocja ,uczucie sa lepsze !

sami sprobujcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Strony

Skomentuj