Wojna izraelsko-palestyńska trwa, Hamas nie zgadza się na rozejm

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Wczoraj pojawiła się realna szansa na zażegnanie konfliktu między Izraelem a Hamasem. Egipt zaproponował stronom zawieszenie broni oraz rozpoczęcie negocjacji. Choć Izrael przystał na tą propozycję, ugrupowanie Hamas je odrzuciło a nawe zagroziło kolejnymi, intensywnymi atakami.

 

Działania zbrojne podejmowane przez Izrael, które spowodowały śmierć około 180 Palestyńczyków, zraniły niemal 1.500 osób, zniszczyły w sumie 147 mieszkań i poważnie uszkodziły setki budynków, były potępiane przez różne kraje i organizacje a w Wielkiej Brytanii, w Norwegii i Francji protestowało tysiące osób.

 

W trakcie tego konfliktu, z Libanu oraz z Syrii wystrzelono kilka rakiet w stronę Izraela, na co strona odpowiedziała ostrzałem artyleryjskim. Państwo żydowskie w ciągu ostatniego tygodnia odnotowało jedynie niewielkie zniszczenia a kilkanaście osób zostało rannych.

 

Działania Izraela były określane jako zbrodnie wojenne. Początkowo pojawiała się ostra krytyka a teraz Egipt wyszedł z inicjatywą, która miała za zadanie zakończyć ten krwawy konflikt. Izrael przystał na propozycję i zgodził się zawiesić broń, jednak Hamas oficjalnie ją odrzucił.

 

Organizacja wysunęła swoje żądania. Domaga się przede wszystkim zakończenia operacji zbrojnej przeciwko Palestyńczykom, zakończenia blokady Strefy Gazy która obowiązuje od 2007 roku, otwarcia przejścia granicznego z Egiptem oraz uwolnienia więźniów, którzy zostali wypuszczeni w 2011 roku w ramach porozumienia i ponownie zatrzymani przez Izrael.

 

Nie można wykluczyć, że Hamas ostatecznie zgodzi się na zawieszenie broni i negocjacje pokojowe. Izrael jest znacznie potężniejszy od tej organizacji, co zresztą pokazała obecna wojna. Warto jednak dodać, że bojownicy po raz pierwszy wykorzystali kilka bezzałogowców, które miały prowadzić "tajne operacje" na terytorium Izraela.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rasputin

Chazarsko-Syjonistyczne

Chazarsko-Syjonistyczne scierwo, ktore zdestabilizowalo kilkanascie panstw, poteguje swa agresje dalej, by karmic swoja bestie.. A wszystko przy aprobacie zachodu, ktory zreszta to scierwo opanowalo do cna !!
Palestyna nie da rady, nie ma szans w walce ze scierwem zydowskim, inne kraje muzulmanskie nie beda chcialy pomoc Hamasowi, bo wiedza, ze wtedy Ameryka jak Jehowa zacznie je okupowac, osobiscie badz przez swoj sztuczny Kalifat, ktory zydowskiemu scierwu jest jakze na reke -.- a gina cywile ...

Portret użytkownika Zenek :)

" Problem ze mną jest taki,

"
Problem ze mną jest taki, że także ośmielam się potępiać najbardziej jadowity i wpływowy rasistowski suprematyzm: ultrarasistowskie, żydowskie suprematystyczne, mordercze, dokonujące czystek etnicznych, terrorystyczne państwo Izrael.
 
Sprzeciwiam się żydowskiemu rasizmowi, który przejął media i politykę wielu krajów i wspierał wariackie wywoływane przez syjonistów wojny takie jak w Iraku i Afganistanie, Syrii i na całym świecie.
 
Dla mnie nie ma nic bardziej żałosnego i naprawdę szalonego niż chrześcijanie, którzy mają tak wyprane mózgi, że promują najbardziej antychrześcijańską i antychrystusową potęgę na świecie: judaizm, czołowe świeckie organizacje żydowskiego trybalizmu i syjonizmu, i nowoczesne państwo Izrael.
 
Typowym tego przykładem są kłamstwa organizacji syjonistycznej z siedzibą w Izraelu, która ma zdobywać poparcie chrześcijan najbardziej nienawistnego wroga Jezusa Chrystusa, chrześcijan i wartości chrześcijańskich na świecie.
 
Ciekawe jest to, że chrześcijański syjonizm jest całkowicie sprzeczny z postawami chrześcijańskimi wobec zorganizowanego żydostwa od czasów Chrystusa. Straszne żydowskie prześladowania chrześcijan są wyraźnie zapisane w ewangeliach, na przestrzeni 30 czy 40 lat. Chrześcijanie powszechnie rozumieli, że żydowski establiszment był największym wrogiem Jezusa Chrystusa i chrześcijan na świecie.
 
Nie jest przypadkiem to, że zmiana w kościele zbiegła się prawie dokładnie z przejęciem przez Żydów mediów i polityki w Ameryce i w zachodnim świecie."
 
 
całość o naziźmie/ judaiźmie i ich występstwie przeciwko Chrystusowi
 
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szalenstwo-chrzescijanskiego-syjonizmu-2014-07
 
 
Tylko odrzucenie żydów i ich żmijowych kłamstw spowoduje ponowne zstąpienie  Chrystusa na ziemię i pobudowanie tu Raju. Stać was na wygonienie żydowskiej, judaistycznej, apokaliptycznej Bestii yahwe ze swoich serc, umysłów i miejsc swojego zamieszkania by szczeźli precz w pyle i pogardzie na pustyni, tak jak to swojego czasu z tymi padalcami uczynił Chrsytus?
 
Test wiary, test sumienia.
 
 

Portret użytkownika despota

Od samego początku żyd był

Od samego początku żyd był kłamcą, wyzyskiwaczem, awanturnikiem, trucicielem krwi oraz mordercą. Ludy nie-żydowskie zawsze odnosiły się do tego ludu kryminalistów z pogardą i odrzuceniem. Żydostwo pokazało nam swoją prawdziwą twarz w ubiegłym stuleciu w postaci zbrodniczego bolszewizmu. Zdołało także wciągnąć narody aryjskie do bratobójczej wojny, której celem było w znacznej mierze utworzenie dla tych bandytów głównej siedziby pod nazwą Izrael oraz potwierdzenie i wzmocnienie żydowskiej hegemonii w światowej ekonomii. Do tej pory jesteśmy wciągani w konflikty, które służą tylko i wyłącznie celom międzynarodowego żydostwa. Kwestia żydowska nie jest wyłącznie sprawą Polską! Nie jest także wyłącznie problemem europejskim! Kwestia żydowska jest kwestią światową! Polska nie jest zabezpieczona przed żydami, tak długo jak nawet jeden żyd pozostaje w Europie i tak samo Europa nie może rozwiązać kwestii żydowskiej, dopóki żydzi żyją w pozostałej części świata. Podsumowując: żydostwo jest formą zorganizowanej światowej przestępczości. Zagrożenie żydowskie zniknie dopiero kiedy żydostwo na całym świecie przestanie istnieć.

Portret użytkownika Szczerbiec

W ogóle nie widzę sensu tej

W ogóle nie widzę sensu tej wojny. Co prawda Palestyńczycy w ten sposób pokazują światu jak są traktowani oraz prawdziwe oblicze państwa "miłującego pokój".
Hamas miałby szanse jedynie jeśli wspomógłby ich Iran, Liban i Syria.

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika Igorigorlgrnd

To tak cholernie smutne...

To tak cholernie smutne... Ofiary, sieroty, kalectwa, przemoc, krew, gwałty itd... W imię czego???? Nie cierpią te Rządowe [...] wysyłający ludzi na śmierć, wydające decyzje bombardowan itd... Zawsze cierpią cywile... To tak strasznie smutne;-( ;-( ;-(

Portret użytkownika Prorok2404

Izrael nie odpusci. Ciekawy

Izrael nie odpusci. Ciekawy jestem jak dlugo jeszcze bedzie trwala ta szopka z ostrzeliwaniem Strefy Gazy co jakis czas. ALbo Prawdziwa Wojna albo dajcie spokoj....Co za chory Swiat. Je**na Polityka Wyscig szczurow,Rzadza wLadzy i bogacenia sie.....JOp Twoju mac TFUUUUUU

Skomentuj