Wojna Izraela z Syrią może się rozpocząć w każdej chwili

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Izraelskie siły zbrojne zwykle bombardują sobie co chcą na terenie sąsiedniej Syrii, ale kilka dni temu okazało się, że skończyła się bezkarność izraelskiego lotnictwa i strona syryjska zaczęła bronić swojej przestrzeni powietrznej. Skutkiem tego doszło do wystrzelenia w kierunku izraelskich samolotów, rakiet ziemia-powietrze. W związku z tym może dojść do wojny izraelsko-syryjskiej.

 

Do zwalczania izraelskich F-16 armia syryjska wykorzystała nieco przestarzały rakietowy system przeciwlotniczy S-200. Sprzeczne są informacje na temat skuteczności tej akcji przeciwlotniczej syryjskiej armii. Jedną z rakiet zneutralizowały podobno izraelskie antyrakiety.

Wniosek jest taki, że obrona przeciwlotnicza Syrii nie jest już tylko teoretyczna i skończyły się czasy gdy IDF atakowały bezkarnie dowolne cele w sąsiednim państwie. Gdy wojsko syryjskie zaczęło na te najazdy odpowiednio reagować okazało się, że jest to zdaniem Izraela niedopuszczalne.

 

Padły groźby MON z Tel Awiwu, że jeśli izraelskie samoloty znowu zostaną ostrzelane, to miejsca wystrzelenia rakiet ziemia-powietrze zostaną zniszczone. Nie wiadomo czy będzie to wystarczającym czynnikiem odstraszania. Oznacza to raczej, że może dojść do kolejnych incydentów tego typu, a nawet do wojny izraelsko-syryjskiej.

 
 
 
 
 
 
 
 


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Admin, pomiędzy Syrią, a tzw

Admin, pomiędzy Syrią, a tzw izraelem, nigdy nie było pokoju - Syria, nigdy nie uznała sztucznego tworu, zwanego izrael...  Jak może rozpocząć się coś, co jest stanem permanentnym ?  Od 1967r tzw izrael, jest okupantem części Syryjskiego terytorium tzn Wzgórz Golan.

Portret użytkownika LordOfTheBots

Warto nadmienić, że

Warto nadmienić, że zniszczono rzekomo niewidzialnego f-35 za pomocą systemu z lat 60-tych. Pytanie brzmi czy Rosja pozwoli Izraelowi na swawolenie? Wszak gdy Netanyahu na Kremlu płakał Putinowi w rękaw Putin zbył go krótko by przestał wierzyć w te biblijne brednie i zaczął realnie patrzeć na otaczający go świat.

Portret użytkownika komentator

Wiesz jak jest problem z tą

Wiesz jak jest problem z tą tzw niewidzialnością?

Radary produkowane od xx lat "wiedzą", że określone samoloty są "niewidzialne" więc ich nie pokazują. Ten sam problem był w czasie wojny w Jugosławii.

Serbowie korzystający z ruskich radarów lampowych z lat 60-tych widzeli amerykańskie F117 i je zestrzeliwali.

Potem pojawiły się prześmiewcze plakaty takiej mniej więcej treści: "Sorry, nie wiedzieliśmy, że one są niewidzialne".

Tak właśnie wygląda ta nowoczesna amerykańska technologia.

 

Portret użytkownika Realista123

Czekam na zerwanie kontaktór

Czekam na zerwanie kontaktór dyplomatycznych z Izraelem , przez Polski rząd , oraz razem z Rosją wysłać na granicę Syryjsko - Izraelsko żołnierzy w celu oswobodzenia narodu Palestyńskiego , a z żydami chyba wiecie co zrobic .

Skomentuj