Wojna informacyjna na Ukrainie - rząd chce stworzyć "internetową armię"

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Wojna na Ukrainie zaczyna przybierać nową formę. Rząd chce powołać "internetową armię", która będzie rozprzestrzeniać prawdziwe wydarzenia o sytuacji na wschodzie kraju i dementować fałszywe wiadomości.

 

Informacje o utworzeniu tzw. internetowej armii przestawił minister polityki informacyjnej Ukrainy Jurij Steć. Projekt zakłada aby możliwie jak największa liczba blogerów udostępniała i rozpowszechniała prawdziwe informacje na temat wojny na Ukrainie a jednocześnie dementowała wiadomości fałszywe. W tym celu planuje się zjednoczyć "zaufanych ludzi" z sieci społecznościowych.

 

Co więcej, Jurij Steć może podjąć odpowiednie działania przeciwko Rosji. Minister polityki informacyjnej powiedział niedawno, że rosyjscy dziennikarze i przedstawiciele rosyjskich mediów nie powinni znajdować się na Ukrainie. Będzie to oznaczać nic innego, jak dalsze pogłębianie się konfliktu a "internetowa armia" może dać początek cenzurze informacyjnej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  Nie prawda, post był w

 
Nie prawda, post był w temacie wątku. O WOJNIE.
 
Po prostu ktoś tu ma nazifilne poglądy z jakich, jak widać, JEST DUMNY.
 
Po drugie skoro jeden moderator zatwierdził post to drugi mu nie powinien się wpier**lać w ogródek swoimi rasistowskimi poglądami.
 
 
 

Portret użytkownika Krystian

KOlejny krok ku wpajaniu

KOlejny krok ku wpajaniu nienawisci!!!!!!!! miedzy samym soba!!!!!!!!!!!!!!!! a ludzie sa tak tepi ze beda w to wierzyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [.........]
 
Grożenie i nawoływanie do zabijania jest karalne - grozi za to więzienie!
Moderacja

Portret użytkownika charis

Jeśli dwóch łobuzów

Jeśli dwóch łobuzów uzbrojonych w pałki czy jakieś inne niebezpieczne narzędzia weszłoby do waszego domu i zaczęło się bić między sobą, to czy ze swoimi bliskimi kłócili byście się kto z nich ma rację ?? Nie interesowałoby was to. Wiedzielibyście że bójka tych dwóch łobuzów może wam zaszkodzić i wasz dom zostanie zdewastowany. Na teren Polski i w jej okolice - dwie potężne armie (US ARMY i armia rosyjska) ściągają coraz więcej swego wojska i uzbrojenia - wnioski wyciągnijcie sami. Moim zdaniem raczej to kwestia okolic roku 2020 niż obecnego. _____ "gdy usłyszycie o wojnach i pogłoski wojenne NIE TRWÓŻCIE się" - Ewangelia Mateusza rozdział 24. ______Wielu robi wojenne zapasy w związku z tym co się dieje na Ukrainie, wielu żyje w lękach, niepokoju, żyje w strachu, napięciu przed jutrem - jeśli tak jest i u was to przeczytacje - bardzo pomocne aby nie żyć w strachu : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/11/zasadzka-na-ludzi-faszywe-banknoty.html
 
.

Portret użytkownika achiles

Trochę z innej beczki, ale

Trochę z innej beczki, ale też i doskonale się nadaje do przemyślenia dla obecnej normalnej MŁODZIEŻY, żyjącej, na terenach UPADŁEJ KRAINY.  Otóż dzisiaj został zwolniony z funkcji KOMENDANTA GŁÓWNEGO WIĘZIENNICTWA,  w naszym niby KRAJU. Rezygnacja ta jest podyktowana faktem tym, że ten jegomość wraz ze swoim jakimś kolesiem, który wygrał kontrakt, na budowę odcinka AUTOSTRADY NAZYWANEJ " WOLNOŚCI " ( nota bene )wysłali do budowy tego odcinka POLSKICH WIĘŹNIÓW i nie przewidzieli dla nich nawet minimalnego WYNAGRODZENIA, ZA TE ROBOTY. Sprawa jest świeża i dość szybko ma się rozejść po kościach, lecz WY UKRAIŃCY U NAS GOSZCZĄCY PAMIĘTAJCIE, że taka was czeka wolność i płynąć takie KORZYŚCI, z waszego wstąpienia w szeregi dzisiejszych wolnych KRAJÓW EUROPU, ŻE BĘDZIECIE PO TYM NIEWOLNIKAMI W KAJDANACH, KTÓRZY BUDUJĄ DROGI ZA MISKĘ RYŻU, DLA SWYCH PANÓW!!!

Portret użytkownika achiles

"Financial Times": sankcje

"Financial Times": sankcje nie działają, Zachód musi dostarczyć Ukrainie broń

Eko­no­micz­ne kosz­ty na­ło­żo­ne na Rosję przez Za­chód nie po­wstrzy­ma­ły agre­sji Wła­di­mi­ra Pu­ti­na na Ukra­inę. Czas, by Ame­ry­ka­nie i so­jusz­ni­cy po­mo­gli Ukra­iń­com się bro­nić - pisze "Fi­nan­cial Times". Do­da­je, że po­trzeb­ne jest także zwięk­sze­nie po­mo­cy fi­nan­so­wej.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/financial-times-sankcje-nie-dzialaja-zachod-musi-dostarczyc-ukrainie-bron/bd8zd
Cały ten zachód to banda schizofreników! Jeszcze niedawno dostarczali broń libijskim rebeliantom żeby rozszerzyć rebelię, a teraz będą dostarczać Ukraińcom żeby powstrzymać rebelię. To tyle ironii bo tak naprawdę wiadomo że chodzi o rozgrywkę między Rosją i USA w której biorą też udział posłuszne europejskie kundelki. Wielkiemu Bratu zza oceanu ostatnio za bardzo w Europie nie idzie, co prawda dało się nalotami wymusić na Serbach oddanie Kosowa, ale już z Gruzją US-meni ponieśli całkowitą klęskę i w przypadku Krymu zostali wręcz ośmieszeni więc na wschodniej Ukrainie tak łatwo nie odpuszczą.
 Ktoś ( a konkretnie europejscy politycy !!) traci instynkt samozachowawczy !!!!
Ten konflikt trzeba WYGASZAĆ , a nie podtrzymywać przez dostarczanie broni Ukraińcom !!!!
Czy oni tego nie widzą , że USA zimną wojnę koniecznie chcą przekształcić w gorącą ??? I to koniecznie na terenie Europy ???
Żadnej broni dla Ukraińców !!!
Zmusić ich do zaprzestania działań i podjęcia rozmów !!!!
Ukrainy i tak już nie da się utrzymać w dotychczasowych granicach !!!
Zbuntowane republiki nigdy nie będą tworzyły zgodnego państwa z kijowską Ukraina . Za dużo krwi się polało !!!!
No, chyba , że komuś bardzo zależy na tym , żeby w Europie były takie potencjalne zarzewia kolejnej wojny !!!

 

Portret użytkownika achiles

Czy przygotowują pucz w

Czy przygotowują pucz w Kijowie?
 Dniepropetrowsku jest podejrzanie cicho. Tam znajduje się centrala banku i miejsce zamieszkania oligarchy Kołomojskiego.
Poniżej przedstawiam drugą część tłumaczenia niemieckiego artykułu. W pierwszej, link:  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/118366,wiesci-z-ukrainy  - padło pytanie:Czy przygotowują pucz w Kijowie? - Znajdzie tu Czytelnik próbę odpowiedzi.
Na filmie - wideo z wiosny 2014 roku zarejestrowana jest mowa opozycyjnego posłaOleha Cariowa, wiceprzewodniczącego Partii Regionów. Napiętnuje on wówczas, zanim się wszystko rozpoczęło, narastanie amerykańskich wpływów i żąda, by Ukraina - jako suwerenne państwo - zastopowała matactwa USA.
Tu widać dobrze, jak Amerykanie intensywnie forsowali swe interesy na Ukrainie i knuli rewoltę, wiedząc przecież, że doprowadzi to do wielu ofiar i cierpień.
Posłowie kijowskich puczystów i pomagierzy Amerykanów próbowali przeszkodzić przemowie przez rytmiczne okrzyki i uderzanie w pulpity (film - wideo, link poniżej).
W Dniepropetrowsku jest podejrzanie cicho. Tam znajduje się centrala banku i miejsce zamieszkania oligarchy Kołomojskiego. W lipcu ub.r. przenosi się tam przywództwo Prawego Sektora. Miasto jest całkowicie w rękach faszystów. Opór nie może być aktywny i podziemie jest bardzo powściągliwe.
Od około trzech miesięcy Kołomojski wycofał się i niewiele o nim słychać. Jego 'prawa ręka' Fiłatow znikł też trzy miesiące temu jak z ekranu. Nie ma już jego wpisów na Facebooku czy Twitterze.
W czasie blokady lotniska przylecieli do Dniepropetrowska wysocy rangą oficerowie i żołnierze NATO oraz najemnicy Academi (Blackwater), po tym jak w USA przekonali się, że z ukraińską armią nie osiągnie się celu. Ci żołdacy siedzą praktycznie w Dniepropetrowsku do systematycznych uzupełnień.
Igor Kołomojski jest dobrym przyjacielem administracji USA i najmocniejszym rywalem Poroszenki. Kołomojski finansuje batalion Azow, jeden z najbardziej brutalnych batalionów w wojnie domowej. Kołomojski realizuje żadaną przez USA brutalność wobec narodu, Poroszenko - raczej nie.
Nasi informatorzy mówią, że Kołomojski używa Prawy Sektor do swych interesów, szantażu i wywłaszczeń, zaś USA wykorzystują Sektor do przeprowadzenia ludobójstwa we wschodniej Ukrainie.
Możemy więc sądzić, że w Dniepropetrowsku planuje się pucz przeciw Poroszence. W mieście tym stacjonuje wielu żołnierzy NATO i żołdaków Academi.
Relacjonowaliśmy już, że 23 stycznia br. Zacharczenko wydał rozkaz, by nie brać jeńców do niewoli, a to znaczy: zabijać wszystkich.
Według najnowszych doniesień zapędzono ukraińskich żołnierzy w kotły, które nie są jeszcze zamknięte. Tylko w Debalszewie jest okrążonych około 10 tysięcy żołnierzy, a istnieją podobno jeszcze 4 lub 5 kotłów.
Czy faktycznie planowany jest pucz przeciw Poroszence? Jako że USA minęły się kompletnie z celem rewolucji, to będą dążyć do dyktatury na Ukrainie. Jarosz, Parubij, Lyashko i inni ważni są przecież mocno wspierani przez Amerykanów (finansują oni Prawy Sektor z Kołomojskim po 50% - ugrupowanie to jest wyposażone w najnowocześniejszą broń).
Rosja jednakże chce i musi stanąć na przeszkodzie kontrrewolucji korzystnej dla Prawego Sektora.
Przypuszcza się na Ukrainie, że pucz przeciw Poroszence może nastąpić w połowie lutego.

Strony

Skomentuj