Wojna domowa na wschodniej Ukrainie

Kategorie: 

Śmigłowiec w akcji służb w Słowańsku - Źródło: Twitter

Obrazki jakie widzieliśmy niedawno na zachodniej Ukrainie można teraz obserwować w miastach na wschodzie kraju. Różnica polega jednak na tym, że rewolucję rozpoczęli nie neobanderowcy, ale prorosyjscy separatyści.

<--break->

 

Do tej pory niespokojnie było głównie w dużych miastach takich jak Donieck czy Charków, ale teraz dramatyczne wydarzenia rozgrywają się w mniejszych miejscowościach. Szczególnie niebezpiecznie jest w Słowańsku gdzie separatyści zaczęli strzelać do ukraińskich żołnierzy.

 

Tym razem władze zainstalowane w Kijowie podjęły próbę przeciwdziałania secesji. Prowadzona jest operacja zwana "antyterrorystyczną". Aktywnie działają ukraińskie służby specjalne. W akcji uczestniczą śmigłowce i transportery opancerzone. Szef MSW Ukrainy, Arsen Awakow poinformował, że separatyści nie negocjowali tylko zaczęli strzelać.

Wojsko usuwa również blokady głównych dróg oraz barykady przed urzędami przyjętymi przez separatystów. Awakow przyznał, że operacją dowodzi Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Wezwał też mieszkańców obszarów zagrożonych działaniami separatystów, aby unikali zbliżania się do okien w domach.

W zachodnich mediach przeważają opinie, że zbrojne wystąpienia na wschodniej Ukrainie są inspirowane przez Rosję i  z dużym prawdopodobieństwem tak jest. Dla równowagi w mediach rosyjskich pojawiają się doniesienia, że w Doniecku widziano żołnierzy rozmawiających po angielsku. Sugerowano, że amerykańskie służby specjalne działają wraz z ukraińskimi.

 

Pewną niewiadomą pozostaje ustalenie jakie są nastroje społeczne. Jeśli są one podobne jak na Krymie, a wiele na to wskazuje, to może się to skończyć kolejnym uszczupleniem terytorium naszego wschodniego sąsiada. Nie wydaje się jednak obecnie możliwe, aby przyłączenie kolejnych obwodów do Rosji mogło się odbyć bez działań wojennych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

@WŁODI: Rozwijając moją myśl,

@WŁODI: Rozwijając moją myśl, podam Ci kilka przykładów zniewolenia w ramach syjonistycznej UE:
1.Kontrola żywności: Atak na działkowców, żywność naturalną, przetwory naturalne i wędzonki, przy jednoczesnym dużym lobbingu GMO i żywności wysoko przetworzonej.
2. Kontrola leków: Atak na medycynę naturalną i wmawianie ludziom, że najlepsza to jest szczepionka i lek z reklamy TV. Ja codziennie popijam napar z Ostrożenia Warzywnego... Świetnie oczyszcza organizm z toksyn, działa kojąco na jelita... Wiesz co jest napisane na opakowaniu odkąd jesteśmy w UE??? "ZASTOSOWANIE: Do kąpieli relaksujących" - świetnie... wg. debili i złodzieji z UE, popijam płyn do kąpieli... Jak myślisz? Dlaczego to jest dzisiaj płyn do kąpieli, pomimo tego, że napar ten był pity od wieków???
3. Polska nie jest niepodległa w ramach UE (Art.91 ust.2 Konstytucji RP mówi nam, że: "Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową." ). Innymi słowy: Decyzje RP są podrzędne w stosunku do decyzji UE. Nawet jeśli w parlamencie europejskim będziemy próbować forsować coś na korzyść Polski, to i tak nasz głos jest jednym z wielu...
4. Atak na wolność słowa: Wbrew pozorom, nie istnieje na terenie UE coś takiego jak wolność słowa! Jeśli nie mówisz i nie myślisz zgodnie z lewacką poprawnością polityczną, jesteś: Rasistą, homofobem, ksenofobem itp. i już wkrótce będziesz za to ścigany, bo przygotowywane sa już w PE odpowiednie projekty rezolucji!  
5. I wreszcie "Wisienka na torcie": https://www.youtube.com/watch?v=n5efZexoVc8
Grożą nam wszystkim poważne konsekwencje wynikające z przynależności do UE, ale oczywiście wystarczy rzucić Polakom parę srebrników i już mają klapki na oczach! Tak właśnie wdrażany jest syjonistyczny plan NWO... Krok po kroku... Ogłupianie ludzi telewizją (i to już od najmłodszych lat), pokazywanie im co mają jeść, czym się leczyć, co mówić i z kim się zadawać... Tradycja i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie ma zniknąć, aby nie było zagrożenia że ludzie się ockną i przejrzą na oczy! Dlatego też wpuszcza się tu motłoch z Bliskiego Wschodu...
 
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Oni wszyscy sa obłudni, ale

Oni wszyscy sa obłudni, ale na tej szachownicy aby wygrać trzeba zastosowac gambit...
Nie ma nic za darmo. W tej sytuacji w jakiej się znajdujemy dla pogodzenia interesów Rosji i UE Polska będzie rozebrana i zniknie z map...
 Chyba, że jesteś aż tak naiwny, że wierzysz w "bratnią" pomoc NATO...
 Oczywiście... NATO pomoże niemiecką armia broniąc naszych granic zostaną na wieki...

Portret użytkownika Wlodi

Tak wiem, przy wsparciu

Tak wiem, przy wsparciu specnazu i gru oraz pod dowodztwem rosyjskiego podpulkownika z symferopola.
Tak wyglada odbudowa imperium rosyjskiego metodami putina przy klamstwach lawrowa. Tzw ruska demokracja

Zal...

Portret użytkownika Wlodi

Szkoda ze rosja nie broni

Szkoda ze rosja nie broni swoich rosyjskojezycznych braci na wlasnym terytorium przed mafia, bojowkami neonazistowskimi, przed bieda, glodem itp.

Jak juz mowilem dla Putina najwazniejszy jest rosjanin na ukrainie, litwie, lotwie, estonii, gruzii...

Portret użytkownika polakk

Taką akcje powinno sie

Taką akcje powinno sie zastosowac na majdanie wydusić faszystowskich banderowcow ,
bo to oni obalili legalny rzad ukrainy,i byl by spokoj a teraz marionetki chcą rzadzic .
Zachod i ukraina rozpetala wir w ktory sama wpadnie Przewrot na ukrainie mozna porownac
do Iraku ,Libii,i innych panstw gdzie obalalo sie legalne rzadu bez wzgledu jaki
znalazlo sie pretekst ale je obalano, no i teraz trafila kosa na kamień

Strony

Skomentuj