Wojna domowa na Ukrainie, dzisiaj zginęło prawie 70 osób

Kategorie: 

Zdjęcie z dzisiejszych walk - źródło: twitter

Dzisiejszy dzień był najbardziej tragicznym od początku niepokojów na Ukrainie. Nie sposób powiedzieć w tej chwili ile osób dzisiaj zginęło w trakcie protestów. Można założyć, że nikt tego jeszcze w tej chwili nie wie. Z doniesień agencyjnych wynika, że obie strony konfliktu są agresywne i giną zarówno milicjanci jak i protestujący.

 

Nie wiadomo właściwie, kto atakuje, bo wygląda na to, że w broń palną wyposażeni są chuligani popierający rząd. Możliwe, że doniesienia o atakach na Berkut są inspirowane właśnie przez nich a celem jest sprawienie odpowiedniego wrażenia medialnego. Ludzie opowiadają straszne rzeczy o tym jak strzelano do tłumu. Ich zdaniem robili to snajperzy Berkutu. Niektóre kule dosięgały nawet kilku osób. Większość ofiar zmarło właśnie w wyniku ran postrzałowych.

 

Cały dzień trwały dzisiaj rozmowy między przedstawicielami władzy Ukrainy z szefami MSZ Polski, Francji i Niemiec. Wiadomo, że dyskutowano sankcje ze strony UE takie jak zakaz wizowy i zamrożenie kont bankowych "ludzi powiązanych z władzą". Sam prezydent Janukowycz wyraźnie pokazał dzisiaj przyjęcie zwierzchności Rosji i na bieżąco uzgadniał stan rozmów z prezydentem Putinem. Jutro do Kijowa ma przybyć specjalny wysłannik Rosji, Władimir Łukin.

Zdjęcie z dzisiejszych walk - źródło: twitter

Wszystko wskazuje na to, że zbliża się wojna i jak to zwykle bywa można to poznać po tym, że bogaci uciekają. Podobno w ciągu 10 minut, z kijowskiego lotniska odleciały trzy prywatne samoloty. Wiadomo też, że do Londynu wyleciał prywatny Airbus A319-133X należący do kojarzonego z Janukowyczem oligarchy Rinata Achmetowa. Co się zresztą dziwić bogaczom, skoro pojawiły się plotki, że sam Janukowycz poprosił o azyl w Rosji.

 

W końcu dzisiaj media zachodnie, w tym i polskie, zauważyły, że destabilizacja Ukrainy spycha ten kraj w kierunku wojny domowej. Nawet sam premier Tusk publicznie mówił o tej groźbie. Kolejne obszary Ukrainy ogłaszają odrębność od Kijowa. Po Lwowie pojawiły się pogłoski, że odłączenia chce Krym. Niepokojąco brzmią nawoływania na twiterrze szefa NATO, Andersa Fogha Rasmussena, który otwarcie wezwał ukraińskie siły zbrojne do nieposłuszeństwa rządzącym. Trudno tego nie traktować, jako nawoływania do zamachu wojskowego.

Zdjęcie z dzisiejszych walk - źródło: twitter

Miejmy nadzieję, że uda się opanować jakoś to szaleństwo, ponieważ szaleństwo wojny nie jest odpowiedzią na jakikolwiek konflikt i może się to skończyć katastrofą humanitarną, a nawet rozlaniem konfliktu w regionie, który przecież zamieszkujemy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nowy

Za ludobójstwo na Polakach,za

Za ludobójstwo na Polakach,za notoryczne "Katynie" pracujące od 1940/5 r. do dziś na polskiej ziemi,za ulewanie paliwa nuklearnego do rzeki Bugu,które przedostaje się do Wisły, Bałtyku i mórz Północnej Europy,za skażenie promieniotwórcze całej Europy,ekosfery,planety 
Ziemi,za wymieranie cywilizacji białego czlowieka należy im się, aby tamto państwo i ich naród Ukrainy zniknął zupełnie z powierzchni Ziemi!
 

Portret użytkownika Młody

  wojna-na-ukrainie-komentarz

 
wojna-na-ukrainie-komentarze-i-linki

(Jestem Ukrainką, obecnie ponad 3,8 mln wejść) jako produkcję amerykańskiego Departamentu Stanu (niemal w całości w rękach syjonistycznych żydów: http://www.realjewnews.com/?p=151 ). Autorami filmu są Whisper Roar, sponsorowani przez marokańskiego księcia. Inspiracja pochodzi od samego Larry’ego Diamonda, członka CFR (!), blisko powiązanego z Departamentem Stanu i CIA. To te organizacje i ci ludzie brali udział w przygotowywaniu wielu „rewolucji”, m.in. nie do końca udanej – „pomarańczowej”, a także tzw. „arabskiej wiośnie”. To przez nich założona została i jest kierowana sławetna Al Kaida, która tak dzielnie pomagała pacyfikować Libię, a teraz Syrię.

http://www.infowars.com/i-am-a-ukrainian-video-exposed-as-kony-style-scam/

Portret użytkownika Pio'76

Stan anarchii doprowaniłby do

Stan anarchii doprowaniłby do eskalacji przemocy i rządów nabardzoej agresywnych i brutalnych osobników, ale tylko przez pewien czas. Ich głupota doprowadziłaby do problemów, które z kolei doprowadziłyby do ich linczu i pojawienia się następców. W każdej ludzkiej społecznosci pojawia się lider. Mamy to w genach jak wilki czy owce. Ludzie łączą się w grupy, w któych w sposób naturalny pojawia sie przywódca. Grupy się łączą w coraz większe społeczności, pojawiają się struktury władzy itd...

Strony

Skomentuj