Wody Szwecji nawiedziły hordy meduz

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

W Morzu Bałtyckim u wybrzeży Szwecji pływa mnóstwo meduz. Portal Nordline podaje, że meduzy zwykle zamieszkują ciepłe wody. Naukowcy nie są zaskoczeni ich obecnością w północnych morzach, ale nie w takich ilościach.

 

Wielkie grupy meduz niebezpieczne dla ludzi widoczne są w szczególności na zachodnim i południowym wybrzeżu Szwecji. Stanowią one poważne zagrożenie dla kąpiących się w Morzu Bałtyckim. W niektórych obszarach przybrzeżnych, Szwedzi całkowicie zaniechali pływania i zabaw w morskiej wodzie.

 

Według Lena Friis Moller z University of Gothenburg, pojawienie się meduz w Skandynawii to pozytywny znak odnowy ekosystemu. Pomimo faktu, że stworzenia te nie są przyjemne dla ludzi, stanowią one jednak ważne ogniwo w łańcuchu pokarmowym życia morskiego.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj