Wody Morza Adriatyckiego nagle cofnęły się od wybrzeża Chorwacji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kilka dni temu, 29 marca 2021 roku w Dubrowniku w Chorwacji doszło do bezprecedensowego odpływu wody. Nagle woda w Dubrowniku odpłynęła, co zaskoczyło wielu wczasowiczów i mieszkańców starożytnego miasta na południu Chorwacji.

Morze Adriatyckie to półzamknięta część Morza Śródziemnego znajdująca się pomiędzy półwyspami Apenińskim i Bałkańskim, która obmywa brzegi kilku krajów. W jednym z nich, Chorwacji,  doszło niedawno do ciekawej anomalii.

Gdy mieszkańcy zobaczyli cofające się morze nabrali podejrzeń, że może to być zapowiedź tsunami. Takie zjawiska występują co jakiś czas również w basenie Morza Śródziemnego. Mieszkańcy Dubrownika z pewnością słyszeli o niszczycielskim trzęsieniu ziemi i tsunami z 1667 roku, które zniszczyło całe miasto.

Podobne anomalne odpływy odnotowano w lagunie Nin, jednej z największych w Chorwacji. W tym rejonie wody ubyło tak bardzo, że do niektórych wysp można było dotrzeć pieszo. Morze całkowicie zniknęło, a jego dno stało się suchym lądem. 

 

Zdaniem naukowców takie zjawisko nigdy nie wystąpiło na wybrzeżu Chorwacji. Aby uspokoić populację i nie odstraszyć turystów, naukowcy wyjaśnili, co się dzieje sugerując, że to skutki pełni Księżyca i niewielkiej ilości opadów, co łącznie doprowadziło do największych wahań poziomu morza podczas odpływu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=HLzT3w82o4w

 

List Otwarty do Konfederacji Episkopatu Polski (KEP)

Prymas Polski - ks. abp. Polak Wieslaw

Naczelny Rabin Polski - dr Moshe Schaudrich

Grekokatolicki Biskup - mgr Bogdan Szczynukowicz

 

Dot: Kanonizacji Jerzego Owsiaka ps. "Jurek"

Zwracam sie z uprzejma prosba do szanownej Konfederacji o wszczecie procedury beatyfikacyjnej dla Jurka Owsiaka jeszcze za zycia kandydata. Ten wierny syn Kosciola i Sluga Bozy dobra uczynil dla bliznich swoich tyle, ze wielu jego Wyznawcow stawia go w jednym rzedzie z Matka Teresa z Kalkuty, Bratem Albertem Chmielowskim z Krakowa czy Sw. Franciszkiem z Asyzu !

Ta sama bezinteresownosc, bezgraniczne oddanie biednym i chorym i ta sama charyzma. Sadze, ze to skromne okreslenie "biedaczyna z Warszawy", bedzie adekwatnym do tego Dziela Bozego, ktore w/w w swojej judeochrzescijanskiej posludze blizniemu swemu i czyni.

"Coscie uczynili jednemu z tych najmniejszych mniescie uczynili" - powiedzial Pan Jezus i Jurek ta sciezka biblijna i cale zycie podaza. Swietosci Jego zacnych poprzednikow tez za zycia wspolczesni nie zauwazali.

Pierwszy kontakt mistyczny z Panem Jezusem mial Jurek juz po pierwszej publicznej zbiorce pieniedzy, kiedy to dumajac nad tym co zrobic z tymi milionami uslyszal bardzo wyrazny glos z Nieba : " A robta, kurшa, co chceta Owsiak !" Wychowany w ubogiej katolickiej rodzinie o glebokich tradycjach patriotycznych wyrastal maly Jureczek na ta swietlana postac ktora dzis wszyscy tak dobrze z mediow znamy.

Swiadkow jego swietosci a i z pewnoscia cudow udokumentowanych tez nie zabraknie. Sam na Przystanku Woodstock w Kostrzyniu n/ Odra w 2008 roku bylem swiadkiem jak stado pijanych i napalonych dziwek w religijnej ekstazie дupcylo się w błocie i zadna nie zaciążyła - zgłaszam wiec oficjalnie szanownej Konfederacji ten cud za wstawiennictwem naszego slugi bozego Jurka.

Wielu Jego wyznawcow potwierdza pod przysiega, ze Święty Mąż ten ma rozmaite nadprzyrodzone dary takie jak dar bilokacji, jasnowidzenia i mówienia wieloma językami jednoczesnie. Istnieje więc szansa, że użyje on tej niebianskiej mocy i rozmnoży składy pociągów jeśli Przewozy Regionalne w tym roku odmówią transportu serduszkowych pielgrzymow do Kostrzynskiego Sanktuarium Blotnego ze wzgledu na Komunowirusa.

Rowniez relikwii nie powinno zabraknac - pociete na kawalki czerwone portki czy rozowe okulary alternatywnie wlosy lonowe Swietego znajda z pewnoscia godne miejsca w naszych swiatyniach i kapliczkach przydroznych. Osobiscie widze przyszlego bl. Jerzego Patronem Mlodziezy Europejskiej a Dniem Jego w kalendarzu katolickim 1 maja wzglednie 17 pazdziernika alternatywnie w dzien urodzin Lenina albo Lawrentija Berii.

Prosze szanowna Konfederacje o pozytywne rozpatrzenie mojej prosby w terminie zwrotnym.

Polak Katolik z powiatu lancuckiego inz. mgr Jacek Silbermann

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Quark

A tak , kołysze się . Jak

A tak , kołysze się . Jak weźmiesz 2 m sznurka a na jego końcu uwiążesz coś ciężkiego i zaczniesz tym kręcić (wraz ze sobą) aby zaczęło wokół Ciebie orbitować to będziesz kręcił się idealnie w swojej osi czy zaczniesz się jednak "kołysać" ? To samo dzieje się z ziemią z tym , że księżyc nie jest uwiązany sznurkiem ale siłą ciążenia - co na jedno wychodzi.. odchyły są niewielkie ale są .. a bez księżyca turlali byśmy się (ziemia) po orbicie jak kulka w ruletce.

Przyjrzyj się zawodnikom rzucającym "młotem" na olimpiadzie , żeby Ci się w głowie nie zakręciło Smile

Portret użytkownika axell69

Kolejne  "naukowe"  zjawisko

Kolejne  "naukowe"  zjawisko , kolejne absolutnie  nie zrozumiałe  ani przez nas  i  ani  też  naukofców  . Mieszkam  nieopodal brzegu morza  śródziemnego (costa del sol).  ,  brzeg  i plaża w  zasięgu  wzroku i skoro  "tam"  ubyło to  "tu " powinno przybyć , a nic  takiego nie miało miejsca . Już wcześniej  serwowaliście  arta  o czymś  podobnym  w ameryce południowej , gdzie też  morze / ocean  cofnął się    miejscowo  i nikt  tego  wyjaśnił  lub nie wyjaśnia , nawet próby    wyjaśnienia   nie było ....byle  turystów nie odstraszać ?? 

Strony

Skomentuj