Wodospad termalny w Rumunii zamarzł po raz pierwszy od lat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wodospad termalny w Toplita w środkowej Rumunii zamarzł po raz pierwszy od lat. Chociaż zdarza się to rzadko, ostatnie mrozy spowodowały zamarznięcie wodospadu termalnego. Kurtyny wodne zamieniły się w nierealny ołtarz.

Pomnik przyrody jakim jest wodospad termalny Toplita to unikalny ekosystem geologiczny rozciągający się na ponad 500 metrów kwadratowych w pobliżu rzeki Mures. Znany ze swojego piękna wodospad powstał ze złóż wapienia i trawertynu nanoszonych przez setki lat termalnymi wodami mineralnymi.

 

Droga do wodospadu wcale nie jest łatwa, ale turyści twierdzą, że oszałamiająca sceneria stworzona przez niego jest warta wysiłku. Wodospad termalny Toplita został uznany za pomnik przyrody, obszar chroniony o znaczeniu narodowym oraz rezerwat biologiczno-krajobrazowy 22 lata temu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj